logo
شرکت حامی آلیاژ آسیا (فولاد حامیران)
02163511
02162846000
logo

مزایای قالب بتنی چیست

مزایای قالب بتنی

قالب بتنی

اگرچه در چند سال گذشته چیزهای زیادی در صنعت ساخت و ساز تغییر کرده است، اما قالب‌ بتنی به همان اندازه کارآمد بوده و یکپارچگی سازه را بهبود می‌بخشد، در زمان و هزینه صرفه‌ جویی می‌ کند. این مقاله هدف و مزایای آن را در ساخت و ساز مدرن و چرایی ترجیح آن بر سایر جایگزین ها توضیح می دهد.

قالب بتنی

قالب بتنی مربوط به ساخت و ساز چیست

قالب بتنی اصطلاحی است که برای قالب های موقت و دائمی استفاده می شود که بتن مرطوب را تا زمانی که خشک شود در شکل خاصی نگه می دارد. این فرآیند مدت‌ هاست که در سراسر جهان مورد استفاده قرار می ‌گیرد و امکان ساخت ساختمان‌ ها در اشکال و اندازه‌ های مختلف را می‌ دهد.

جهت اطلاع از قیمت فولاد قالب تزریق پلاستیک کلیک نمایید.

 

قسمتی که با بتن مرطوب در تماس است و کمک می کند تا مخلوط مرطوب را تا خشک شدن نگه دارد، دریچه یا فرم نامیده می شود. اگر به درستی طراحی و استفاده شود، فرم به حذف حباب های هوا یا حفره های ایجاد شده در بتن در هنگام ریختن کمک می کند. این پاکت ها بر زیبایی و یکپارچگی سازه تأثیر می گذارند و در حین ریختن مخلوط، نیاز به پر یا وصله دارند و در نهایت به زمان ساخت اضافه می کنند.

چرا قالب بندی صحیح در ساخت و ساز مهم است

قالب بتنی ساخت سازه های بتنی را آسان تر، کاربردی تر، سریع تر و ارزان تر می کند. بدون آن، ساخت یک ساختمان چند طبقه فقط مستلزم استفاده از آجرهای معمولی و پروفیل آهنی است. این غیر عملی است، مقرون به صرفه نیست، آنقدر محکم نیست و زمان بیشتری می برد. استفاده از آجرهای معمولی و پروفیل آلومینیوم در ساخت و ساز ساده چنین ساختمانی یک پروژه نسبتاً پیچیده و کار فشرده خواهد بود. جنبه طراحی برای اطمینان از استحکام، ایمنی و طول عمر سازه نیز باید استثنایی باشد.

قیمت فولاد قالب پلاستیک

چرا طراحی و استحکام قالب در ساخت و ساز بسیار مهم است

باید طوری طراحی و ساخته شود که بتواند جرم مرطوب را بدون حرکت نگه دارد، زیرا می تواند بر یکنواختی شکل خشک شده تأثیر بگذارد. برای ساخت دقیق، لازم است که شکل دقیق باشد. در پروژه های بزرگ، حتی 100 میلی متر می تواند در ساختار کلی تفاوت ایجاد کند. بتن مرطوب فشار زیادی بر قالب وارد می کند. اگر فرم نتواند فشار را تحمل کند، تغییر شکل داده و فضایی را برای نشت و تغییر شکل خشک شده ایجاد می کند. در صورت وجود نشتی ممکن است نیاز به بازسازی بخش باشد. اگر به دلیل قالب بندی نامناسب فشار بیش از حد قابل مهار باشد، می تواند منجر به شکستن قالب و جریان غیرقابل کنترل بتن شود.

جهت اطلاع از قیمت قالب تزریق پلاستیک کلیک نمایید.

 

جدا از آشفتگی هایی که باید پاکسازی شود، هزینه بتن، روند بازسازی و خطراتی که چنین حادثه ای می تواند ایجاد کند باید در نظر گرفته شود. سرمایه گذاری روی قالب مناسب برای جلوگیری از چنین آسیب و ضرر مالی منطقی است. فرم های نامناسب باعث زیان مالی، زمان تعمیر و تاخیر در اتمام پروژه می شود. همه این عوامل می توانند سود آوری یک پروژه را عمیقاً کاهش دهند.

 

دو نوع مهم قالب بتنی در ساخت و ساز

اگرچه چندین نوع موجود است، از جمله اشکال چوب، نگاهی سریع به دو نوع محبوب و مهم به درک خدمات اولین مورد قالب مهندسی شده است. این مستلزم طراحی و ساخت قالب هایی برای حاوی بتن است.

نوع اول قالب فلزی که ساخت قالب در این روش با آلومینیوم و دیگر انواع فلزات انجام می شود. اینها مقرون به صرفه هستند زیرا فریم ها به راحتی جمع می شوند و استحکام استثنایی دارند. قاب ها قابل استفاده مجدد هستند که به کاهش هزینه ها کمک می کند. سیستم شکل دهی ارزان و از نظر طراحی ساده است. با قاب های از پیش ساخته شده، به صرفه جویی در زمان کمک می کند و در عین حال از ثبات و همچنین تضمین کیفیت برخوردار است.

دو نوع مهم قالب بتنی در ساخت و ساز

نوع دوم شامل استفاده از فوم پلی استایرن عایق شده برای ایجاد عایق، مقاومت در برابر آتش و عایق صوتی است. این یک راه پایدار و مقرون به صرفه برای ایجاد قاب های لازم برای پروژه های ساختمانی بزرگ است.

قیمت قالب پلاستیک

خلاصه مزایای قالب بتنی

قالب هایی اعم از چوب، اسکلت های مهندسی یا بتنی، این فرم ها قاب های ضروری را برای مخلوط های بتنی فراهم می کنند. آنها به کاهش زمان ساخت، کاهش هزینه ساخت و بهبود ایمنی کمک می کنند. علاوه بر این، برنامه‌ریزی فرآیند ساختمان آسان‌ تر است، به نیروی کار کمتری نیاز است و می‌ توان به ثبات بیشتری دست یافت.

 

نتیجه 

اگر قصد دارید یک خانه، ساختمان آپارتمان یا مرکز خرید بسازید، قالب بتنی بخشی جدایی ناپذیر از موفقیت پروژه خواهد بود. شما می توانید با کارشناسان ما در شرکت فولاد حامیران تماس بگیرید تا در مورد نیازهای خاص خود صحبت کنید و با یکی از ارائه دهندگان برجسته آهن آلات ساختمانی در ایران کار کنید و در جریان به روز ترین اخبار قیمت میلگرد آلیاژی و قیمت تیرآهن هاش موجود در بازار باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا