logo
شرکت حامی آلیاژ آسیا (فولاد حامیران)
02163511
02162846000
logo

فولاد ضد زنگ در صنعت پلاستیک

فولاد ضد زنگ قالب پلاستیک

آیا فولاد های ضد زنگ می توانند با فولاد قالب پلاستیک رقابت کنند

در حالی که منشاء پلاستیک های ترموپلاستیک و گرمانرم را می توان به اوایل دهه 1900 ردیابی کرد، توسعه سریع انواع مختلف پلاستیک در دهه های 1930، 1940 و 1950 رخ داد. شکی نیست که پلاستیک زندگی ما را متحول کرده است، چه در خانه های ما، چه در مراقبت های بهداشتی، چه در صنعت فست فود و چه در بسته بندی. با این حال، یک جنبه تاریک پیچیده با عشق ظاهری ما به پلاستیک مرتبط است. آنها معمولاً به شکل مطلوبی تجزیه نمی شوند و امروزه فقط 9 درصد از پلاستیک های زباله بازیافت می شوند. علاوه بر این، دفع زباله های پلاستیکی باعث می شود که 55 درصد از این مواد به محل دفن زباله می روند و به عنوان انسان به طور متوسط 18 کیلوگرم میکروپلاستیک در طول عمر خود مصرف می کنیم. زمان زیادی طول کشیده است تا دولت ها متوجه میراث نامطلوب پلاستیک جهانی شوند که به آرامی محیط زیست ما را برای دهه ها فلج کرده است. فولادهای ضد زنگ می توانند یک جایگزین قانع کننده در درجه اول به دلیل ویژگی های زیر ارائه دهند:

محصولات فولادی ضد زنگ را می توان بارها و بارها تمیز و دوباره استفاده کرد که در واقع هزینه محصول را نسبت به تعداد قابل قبولی استفاده مجدد کاهش می دهد.

علاوه بر این، فولادهای ضد زنگ کاملاً بهداشتی هستند و هیچ آسیب قابل تشخیصی برای موجودات زنده، مواد غذایی و نوشیدنی ها ایجاد نمی کنند.

در نهایت، 96 درصد از فولادهای زنگ نزن پایان عمر در حال حاضر برای ساخت فولادهای ضد زنگ جدید بازیافت می شوند که به این معنی است که ردپای محیطی آنها یکی از کمترین مواد ساخته شده توسط انسان است.

قالب پلاستیک ضد زنگ

در این وبینار، تیم کالینز، دبیر کل ضد زنگ جهان، با مثال‌های واقعی نشان داد که چگونه محصولات فولادی ضد زنگ واقعاً می‌توانند با محصولات پلاستیکی رقابت کنند. فولادهای زنگ نزن یکی از مواد نهایی نگهداری کم یا صفر هستند، بنابراین اگر مایلید در مورد اینکه چگونه فولاد ضد زنگ می تواند آینده ای امن و پایدار را برای ما فراهم کند، بیشتر بدانید.

جهت اطلاع از قیمت فولاد ضد زنگ کلیک نمایید.

گرید های فولاد ضد زنگ برای قالب پلاستیک

  • فولاد ضد زنگ 420

یکی از صنایعی که از فولاد استفاده می کند، صنعت قالب گیری پلاستیک است. در اینجا، فولادهای ابزار هستند که عمدتاً در ایجاد قالب ها استفاده می شوند. گریدهای فولادی مانند S7، H13 و +P20 فولاد های رایجی هستند که باید از بین آنها انتخاب کنید. هر یک از آنها به دلیل ویژگی های منحصر به فرد خود استفاده می شود. با این اوصاف، یک نوع فولاد استفاده شده است که بخشی از دسته فولاد ضد زنگ است  420.

تنها گرید فولاد ضد زنگ در میان بسیاری از مواد فولادی مورد استفاده برای قالب‌گیری پلاستیک، 420 کارآمدترین فولاد ضد زنگ است که می‌تواند با نیازهای صنعت قالب‌گیری پلاستیک سازگار باشد. در این راستا، در اینجا مروری کوتاه بر فولاد ضد زنگ در صنعت قالب گیری پلاستیک است!

وقتی صحبت از قالب‌گیری پلاستیک می‌شود، فولادی که برای قالب استفاده می‌شود باید تعدادی از الزامات را رعایت کند. الزامات عمومی اساساً عناصر اصلی هستند که هر گرید فولادی برای قالب پلاستیکی باید داشته باشد، در حالی که الزامات خاص تا حد زیادی به محصولی که می خواهید قالب بزنید بستگی دارد.

قالب پلاستیک

فولاد های قالب نیز باید فوق العاده سخت باشند. آنهایی که اخیراً مورد استفاده قرار می گیرند را می توان تا 50 راکول و بالاتر سخت کرد. هر فولاد قالب باید به سطح خاصی از سختی برسد. هرچه فولاد قالب سخت ‌تر باشد، قوی ‌تر و بادوام ‌تر است که در این میان 420 معمولاً تا 50 راکول سخت می شود.

مقاومت در برابر سایش یکی از مهم ترین ویژگی هایی است که هر قالب فولادی به آن نیاز دارد، به ندرت یک شرکت قالب گیری تزریق پلاستیک سفارشات تعداد کمی از محصولات را دریافت می کند. یک قالب پلاستیکی باید حداقل زمانی که حدود 50000 محصول پلاستیکی را قالب‌گیری کرده است، شروع به نشان دادن علائم فرسودگی کند!

فولاد ضد زنگ 420 برای قالب گیری پلاستیک

جای تعجب نیست که 420 تمام الزامات ذکر شده در بالا را رعایت کند. در واقع، این گرید فولاد ضد زنگ به دلیل مقاومت در برابر خوردگی و سایش بالا، یک انتخاب محبوب برای قالب‌گیری پلاستیک است. اغلب در کاربردهای پزشکی استفاده می شود، به ویژه آنهایی که نیاز به صیقل دادن زیاد دارند. نکته دیگر در مورد این نوع فولاد این است که جوش دادن آن آسان است و آن را برای پروژه های خاص عالی می کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر از ساخت و قیمت قالب تزریق پلاستیک کلیک نمایید.

جهت اطلاع از قیمت فولاد قالب پلاستیک کلیک نمایید.

420  گزینه ای مناسب برای مواد خورنده

فولاد ضد زنگ انتخابی برای قالب گیری پلاستیک هنگام کار با رزین های قالب گیری پلاستیک خورنده مانند PVC، UPVC و POM است. مقاومت در برابر خوردگی بالا که 420  ارائه می دهد از ریختن هر نوع بخار سمی جلوگیری می کند. فولاد ضد زنگ همچنین در تماس با چنین مواد خورنده ای دست نخورده باقی می ماند، بنابراین در این نوع کاربرد، فولاد قالب ضد زنگ مانند 420 ایده آل ترین گزینه ای است که شرکت های قالب سازی دارند.

ماندگاری بالا و طول عمر بالا

در نهایت، اگر انتظار حجم بالایی از تولید دارید، 420 یکی از بهترین انتخاب ‌های مناسب است. مقاومت بالا در برابر سایش، آن را قادر می سازد تا بیش از 500000 قطعه محصولات پلاستیکی تولید کند.

توانایی تحمل چنین حجم بالایی از تولید، فولاد ضد زنگ را برای پروژه های بلند مدت ایده آل می کند. این نیاز به بازنگری ابزار و سایش آبکاری را کاهش می دهد – دو موردی که در سایر فولاد های مورد استفاده در قالب گیری پلاستیک آشکار است. با این حال، حتی با دوام ظاهری و طول عمر طولانی این فولاد های قالب ضد زنگ، آنها در نهایت فرسوده خواهند شد – وقتی این اتفاق بیفتد، بازسازی قالب نسبتاً آسان است!

ساخت ماشین آلات و تجهیزات با فولاد ضد زنگ

فولاد ضد زنگ ستون فقرات ماشین آلات و تجهیزات مورد استفاده در تولید پلاستیک است. در اینجا به این صورت است

فولاد ضد زنگ قالب

  • اکسترودرها

اکستروژن یک فرآیند اساسی در تولید پلاستیک است که در آن مواد اولیه ذوب شده و به اشکال مختلف در می آیند. قطعات فولادی ضد زنگ مانند پیچ و بشکه به دلیل مقاومت عالی در برابر حرارت و مقاومت در برابر خوردگی در اکسترودرها استفاده می شوند. این امر کیفیت محصول ثابت و طول عمر ماشین آلات را تضمین می کند.

  • قالب‌ ها

قالب ‌ها و قالب‌ های فولادی ضد زنگ برای شکل دادن پلاستیک به شکل‌های دلخواه بسیار مهم هستند. مقاومت آنها در برابر سایش و خوردگی، قالب گیری دقیق و بادوام را تضمین می کند که منجر به تولید محصولات پلاستیکی با کیفیت بالا می شود.

ابزارهای برش و سنگ زنی: ابزارهای برش و سنگ زنی فولاد ضد زنگ برای پیرایش، برش و تکمیل محصولات پلاستیکی ضروری هستند. تیزی و دوام آنها برای دستیابی به برش های تمیز و دقیق حیاتی است.

جهت اطلاع از قیمت فولاد 1.2344 کلیک نمایید.

  •  حمل و نقل و جابجایی

فولاد ضد زنگ اغلب در حمل و نقل و جابجایی مواد پلاستیکی استفاده می شود:

  • سیستم ‌های نقاله

تسمه ‌ها و قطعات فولادی ضد زنگ برای انتقال محصولات پلاستیکی در مراحل مختلف تولید استفاده می‌شوند. مقاومت آنها در برابر خوردگی شیمیایی و سهولت تمیز کردن برای حفظ یک محیط تولیدی بهداشتی ضروری است.

  • ذخیره سازی و سیلوها

مخازن و سیلوهای ذخیره سازی از جنس استنلس استیل برای نگهداری مواد خام پلاستیکی و محصولات نهایی استفاده می شود. آنها یک راه حل ایمن و مقاوم در برابر خوردگی را ارائه می دهند و یکپارچگی مواد ذخیره شده را تضمین می کنند.

  • بهداشت و نظافت

در صنعت پلاستیک، حفظ یک محیط استریل و عاری از آلودگی بسیار مهم است. فولاد ضد زنگ نقش مهمی در دستیابی به این امر دارد

  • لوله

لوله های فولادی ضد زنگ برای انتقال مایعات از جمله افزودنی های شیمیایی در تولید پلاستیک استفاده می شود. سطوح صاف و بدون متخلخل آنها در برابر رشد باکتری ها مقاومت می کند و به راحتی تمیز می شوند و خلوص محصول را تضمین می کنند.

  • دوام و طول عمر

فرآیند های تولید پلاستیک می تواند برای تجهیزات و ماشین آلات سخت باشد. دوام و مقاومت فولاد ضد زنگ در برابر خوردگی تضمین می کند که تجهیزات می توانند در شرایط سخت مقاومت کنند و در نتیجه عمر طولانی تر و هزینه های نگهداری کاهش می یابد.

مطابقت با استاندارد های نظارتی

صنعت پلاستیک اغلب با الزامات نظارتی سختگیرانه در مورد خلوص و ایمنی محصول مواجه است. ماهیت بی اثر فولاد ضد زنگ و مقاومت در برابر خوردگی به سازندگان کمک می کند تا این استانداردها را با اطمینان رعایت کنند.

نتیجه

تطبیق پذیری، دوام و مقاومت فولاد ضد زنگ در برابر خوردگی، آن را به یک ماده ضروری در صنعت پلاستیک تبدیل کرده است. از ماشین آلات مورد استفاده در تولید گرفته تا حمل و نقل و ذخیره سازی مواد، فولاد ضد زنگ نقشی اساسی در تضمین کیفیت، بهداشت و کارایی محصول ایفا می کند. همانطور که صنعت پلاستیک به تکامل خود ادامه می دهد، فولاد ضد زنگ یک متحد قابل اعتماد باقی خواهد ماند و به نوآوری و برتری در تولید محصولات پلاستیکی کمک می کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا