logo
شرکت حامی آلیاژ آسیا (فولاد حامیران)
02163511
02162846000
logo

انواع میخ فولادی

میخ فولادی

ساده ترین راه برای چسباندن دو تکه چوب به هم، میخ  است. میخ فولادی در اشکال، اندازه‌ ها و فلزات مختلف ساخته می‌شوند تا تقریباً هر کاری را انجام دهند. معمولاً میخ ها از فولاد ساخته می شوند، اما انواع دیگر آلومینیوم، برنج، نیکل، برنز، مس و فولاد ضد زنگ برای استفاده در مواردی که ممکن است خوردگی ایجاد شود در دسترس هستند. علاوه بر این، میخ ها با پوشش هایی مانند گالوانیزه ساخته می شوند تا جلوگیری از زنگ زدگی جلوگیری کند.

میخ آهنی

انواع مختلفی از میخ ها وجود دارد که بسته به موادی که به داخل آن ها زده می شود و میزان قدرت نگه داشتن آن ها بستگی دارد. دو دسته اصلی از میخ ها میخ های معمولی و میخ های پوششی یا تکمیلی. پرکاربردترین میخ ها، میخ معمولی دارای سر بزرگ و مسطح است که طوری به داخل فرو می‌رود که با سطح ماده هم سطح باشد. یک میخ تکمیل کننده سر کوچکتر و باریک تری دارد که با ابزار خاصی به نام مجموعه میخ یا پانچ به زیر سطح ماده وارد می شود.

جهت اطلاع از قیمت میلگرد کلیک نمایید.

فرورفتگی کوچک باقی مانده با بتونه پر می شود. میخ‌ های تکمیلی به دلیل ظاهر مرتب‌ ترشان، بیشتر برای پوشش داخلی و کابینت‌ها استفاده می‌شوند. میخ جعبه ای شبیه به میخ معمولی است اما ساقه باریک تری دارد و روی قطعات سبک تر چوب و جعبه ها استفاده می شود. میخ پوششی شبیه به میخ تکمیلی است اما دارای شفت کمی ضخیم تر و سر مخروطی شکل است.

انواع مختلف میخ فولادی

انواع میخ فولادی

 

  • میخ های معمولی

برای اکثر کارهای ساختمانی متوسط تا سنگین استفاده می شود، این نوع میخ دارای سر ضخیم است و می توان آن را در مواد سخت کوبید. میخ های معمولی از سیم ساخته شده و به طول مناسب بریده می شوند و در اندازه های 2d تا 60d موجود هستند.

  • میخ جعبه ای

میخ های جعبه ای سبک تر و قطر کمتری نسبت به میخ های معمولی دارند، میخ های جعبه ای برای ساخت و ساز سبک و مصارف خانگی طراحی شده اند.

  • میخ فینیش

میخ های فینیشینگ سبک تر از میخ های معمولی هستند و سر کوچکی دارند. آنها اغلب برای نصب پانل و تریم در جایی که نمی خواهید سر میخ نشان داده شود استفاده می شود.

  • میخ های سقفی

معمولاً میخ های سقفی گالوانیزه دارای سر بسیار بزرگتری نسبت به میخ های معمولی هستند. این به جلوگیری از آسیب به زونا آسفالت کمک می کند.

  • میخ دیوار

میخ های ساخته شده برای نصب دیوار خشک اغلب حلقه ای هستند و دارای سر فرورفته هستند. میخ های حلقوی دارای برجستگی های تیز در سرتاسر ساقه میخ هستند که قدرت نگهداری بیشتری را فراهم می کنند.

جهت اطلاع از قیمت انواع میلگرد ساده کلیک نمایید.

  • میخ بنایی

سه نوع میخ بنایی برای استفاده در بتن و بلوک بتنی طراحی شده است: گرد، مربع و فلوت. میخ های بنایی نباید در جاهایی که به استحکام بالا نیاز است استفاده شود. اتصال به آجر، سنگ یا بتن مسلح باید با پیچ یا پیچ و مهره انجام شود.

  • میخ طویله

میخ طویله نوعی اتصال دهنده است که برای کاربرد های سنگین ساختمانی و نجاری طراحی شده است. بر خلاف میخ‌ های معمولی، این میخ‌ ها با طول قابل توجه و قطر ضخیم مشخص می ‌شوند که آن‌ ها را فوق‌العاده محکم می‌کند و قادر به ارائه قدرت نگه ‌داری عالی است. میخ طویله معمولاً در اسکلت چوبی، نصب کراوات راه آهن و سایر پروژه هایی که هدف اصلی آنها محکم کردن قطعات بزرگ چوب است، استفاده می شود. اندازه بزرگ آنها به آنها اجازه می دهد تا عمیقاً در سطوح چوبی نفوذ کنند و اتصال قوی و طولانی مدت را تضمین کنند.

میخ فولادی طویله

  • گیره ها

به دو صورت گرد و برش موجود است و برای نگه داشتن فرش یا پارچه روی چوب استفاده می شود. روکش های اثاثه یا لوازم داخلی دارای سرهای تزئینی هستند.

نحوه ساخت میخ فولادی

میخ ها با تغذیه یک سیم فولادی ضخیم و پیوسته در دستگاهی ساخته می شوند که در آن سیم بین دو قالب گرفته شده و به طول دلخواه بریده می شود. همچنین این سیم ها می توانند از بازیافت ضایعات فولاد ساخته شوند.  فلز کافی برای تشکیل سر در یک انتها از قالب ها بیرون زده و سپس با ضربه چکش مکانیزه به یک سر صاف می شود. انتهای دیگر قطعه سیم به صورت نقطه ای بریده می شود، پس از آن میخ از دستگاه خارج می شود و ممکن است صاف شود (برای از بین بردن لبه های ناهموار)، جلا یا آبکاری شود. پرس های میخ سیمی می توانند با سرعت 800 میخ در دقیقه تولید کنند.

جهت اطلاع از قیمت امروز ضایعات فولاد کلیک نمایید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا