logo
شرکت حامی آلیاژ آسیا (فولاد حامیران)
02163511
02162846000
logo

پله سازه های فولادی

پله سازه های فولادی

پله سازه های فولادی جدید از نظر طراحی ساده، صرفه جویی در هزینه و استفاده آسان هستند. پله سازه های فولادی به نوع جدیدی از مصالح ساختمانی راه پله تبدیل شده اند و به دلیل ردپای کوچک، ظاهر زیبا، قابلیت عملی قوی و دوام بسیار مورد استفاده قرار می گیرند. هنگام طراحی پله سازه های فولادی، ایمنی سازه باید در اولویت باشد و سپس بارگیری و تخلیه راحت باشد. در هنگام ساخت توجه داشته باشید که قبل از پله ها پایین نروید و به ارتفاع پله ها و فاصله بین نرده ها توجه کنید.

موارد طراحی پله سازه های فولادی

ایمنی

ایمنی پله ها در اولویت است. استحکام اتصال قسمت‌های مختلف پله، ایمن بودن پارامترهای طراحی پله‌ها و نیم ‌ساخت پله سازه های فولادی همگی باید به دقت مورد توجه قرار گیرند. انتخاب فولاد یکی از عوامل ضروری در ایمنی راه پله است. برای ساختار کلی، از فولاد استاندارد ملی Q235B یا فولاد با درجه استاندارد ملی Q345B استفاده کنید. فولاد جوش پذیری خوبی دارد، مقرون به صرفه است، عملکرد برش خوبی دارد و پردازش آن آسان است. برای سازه های بزرگ و متوسط یا سازه های فولادی عمومی مناسب است. و مدل سازی معماری فلزی. تعویض فولاد معمولی زیر استاندارد ملی فولاد به دلخواه امکان پذیر نیست.

جهت اطلاع از قیمت فولاد گرمکار 1.2344 کلیک نمایید.

  • جداسازی آسان

پله ها پل هایی هستند که فضای پایه بالایی را به هم متصل می کنند. سعی کنید از فناوری اتصال استفاده کنید که به راحتی جدا شود تا نصب و جداسازی آن تسهیل شود.

  • شکل منحصر به فرد

پله های فولادی دارای گوشه های U شکل، زوایای چرخش 90 درجه راست، مارپیچ های S شکل 360 درجه و مارپیچ های 180 درجه، با اشکال مختلف و خطوط بصری هستند.

برای اطلاعات بیشتر درباره لوله ها می توانید به مقاله لوله مانیسمان چیست مراجعه نمایید.

پله های سازه فولادی

کاربرد های پله سازه های فولادی

پله های اسکلت فلزی بیشتر در کارگاه های صنعتی به عنوان نردبان پشتیبان اطفاء حریق مورد استفاده قرار می گیرند و ارتفاع کف آن محدودیتی ندارد. پله های اسکلت فلزی از مزایای ساخت سریع، دوام، ایمنی بالا و هزینه کم برخوردار هستند. ساختمان آتش نشانی در فضای باز اساساً به شکل اسکلت فلزی است. سبک های پله های اسکلت فلزی شامل Z شکل، مسطح، قوسی شکل و … است که سبک خاص بسته به محل استفاده مناسب تر است.

جهت اطلاع از قیمت فولاد hss کلیک نمایید.

به عنوان مثال، بیشتر نردبان‌های فضای باز Z شکل هستند و ساختمان‌های صنعتی هر دو شکل Z داخلی و درون خطی بسته به ارتفاع کف مناسب هستند. در مورد نوع قوس، بیشتر در ساختمان های عمرانی یا تجاری استفاده می شود. برای تولید پله های اسکلت فلزی در شانگهای بیشتر از تیرآهن های هاش یا I شکل استفاده می شود و از فولاد کانالی نیز استفاده می شود. پله ها از ورق های فولادی طرح دار ساخته شده اند. به دلیل قرار گرفتن طولانی مدت در معرض فرسایش هوا مانند آفتاب و باران، تمام اجزا باید با رنگ ضد زنگ یا گالوانیزه پاشیده شوند

برای برخی از ساختمان ها یا ویلاهای دوبلکس از پله های اسکلت فلزی برای اتصال طبقات بالا و پایین استفاده می شود که نقش اتصال را ایفا می کند. انواع مختلفی از قطعات فولادی نیز به دلیل پلاستیسیته بودن فولاد در ساخت برخی از اشکال پرتقاضا قابل ساخت هستند و ثانیاً شکسته نخواهند شد و یا درجه خمش به دلیل فرآوری الزامات را برآورده نمی کند.

سبک پله

پله سازه های فولادی دارای سبک ها و اشکال مختلفی هستند. انواع مختلفی از پله ها برای انتخاب افراد وجود دارد، مانند: پله های منحنی، پله های U شکل، پله های مارپیچ، پله های نیم دایره، پله های اسکلت فلزی در فضای باز، پله های اتاق زیر شیروانی جمع شونده، پله های کیل، پله های تک پایه پله ها و غیره. استفاده از اسکلت فلزی برای ساخت راه پله ایمن، ساده و متنوع است و می تواند پاسخگوی نیاز فضاهای مختلف باشد. رنگ و جنس را می توان با توجه به ترجیحات مشتریان مختلف انتخاب کرد.

جهت اطلاع از خرید فولاد کلیک نمایید.

مواد

در ساخت راه پله سازه های فولادی باید به انتخاب مصالح، تثبیت قطعات تعبیه شده، کیفیت اتصالات جوشکاری و زنگ زدایی و ضد خوردگی توجه شود. مواد فولادی بر ایمنی سازه تأثیر می گذارد. مشخصات، مدل و ضخامت فولاد متفاوت است. ممکن است بیش از ده ها کیفیت مختلف فولاد برای یک نوع فولاد وجود داشته باشد. هنگام انتخاب فولادهای خاص، لازم است فولادهایی با الزامات طراحی و الزامات کیفی مناسب انتخاب شوند.

نصب قطعات تعبیه شده یک مسئله کلیدی است که بر اتصال سازه و تحمل بار تأثیر می گذارد. اگر نقطه ثابت قطعات تعبیه شده یک سازه بتنی باشد، پیچ های انبساط می توانند به خوبی “خوردن و زندگی” داشته باشند. قطعات از پیش تعبیه شده به کل سازه اجازه می دهد تا پیچ های انبساط را به خوبی تحمل کند.

پله فلزی

دوم انتخاب روش های جوشکاری و مواد جوشکاری مناسب است. انتخاب جوشکار حرفه ای برای جوشکاری می تواند بسیاری از جزئیات ساختمانی را حل کند و کیفیت جوش سازه را تضمین کند. زنگ زدایی و ضد خوردگی، پله های سازه فولادی به دلیل عملکرد ضد خوردگی پایین اجزاء، عموماً باید با ضد خوردگی درمان شوند. اجزای فولادی نیز در طول تولید با ضد خوردگی درمان می شوند. ، عملکرد ضد خوردگی اجزا را تقویت می کند و ثانیاً در صورت وجود زنگ زدگی بر روی اجزای فولادی باید قبل از رنگ آمیزی شفاف و تمیز باشد و زبری سطح اجزای فولادی زنگ زده باید مطابق با الزامات واقعی باشد.

پله های سازه فولادی و گوشه ها باید با فولاد کانالی متصل شوند. اتصال، عرض و ارتفاع پدال ها باید با عادات راه رفتن روزانه افراد مطابقت داشته باشد. زمانی که تعداد پله ها به حد معینی رسید، سکو باید طراحی شود و همچنین می توان سکو را با توجه به نوع واقعی پله ها نصب کرد. . ساخت پله اسکلت فلزی و سازه اصلی ساختمان فرآیندی از نیروی متقابل هستند و سازه اصلی ساختمان نمی تواند به دلخواه آسیب ببیند، تا اطمینان حاصل شود که نیروی دو سازه سازگار است و ایمنی تضمین می شود.

اقدامات احتیاطی برای ساخت راه پله های داخلی

هنگام بالا و پایین رفتن از توهم دوری کنید. ارتفاع پله های اول و آخر پله باید مانند سایر پله ها باشد.

ارتفاع از بالاترین پله تا سقف پله باید بیش از دو متر فاصله داشته باشد و حداقل آن کمتر از 1.8 متر نباشد. در غیر این صورت احساس ظلم به وجود می آید.

  • فاصله بین نرده ها

فاصله مرکز دو نرده باید 8 سانتی متر باشد که بیشتر از 12.5 سانتی متر نباشد تا سر کودکان از شکاف بیرون نیاید.

جهت اطلاع از قیمت لوله گوشتی کلیک نمایید.

  • ارتفاع نرده

ارتفاع تا کمر 85 تا 90 سانتی متر و قطر نرده 55 میلی متر است.

  • ارتفاع و عمق پله

ارتفاع پله باید 15 تا 18 سانتی متر و عمق سطح پله 22 تا 27 سانتی متر باشد. تعداد مراحل حدود 15 قدم است. اگر بیش از حد بالا باشد، ممکن است لازم باشد یک فرود را تنظیم کنید.

پله فولادی

  • عرض پله

هنگامی که یک طرف در هوا است، عرض روشن کمتر از 75 سانتی متر نیست. هنگامی که دیوارها در دو طرف وجود دارد، عرض روشن کمتر از 90 سانتی متر نیست.

  • روشنایی راه پله

نورهای خیلی تیره برای ایمنی راه رفتن مفید نیستند و نورهای خیلی روشن مستعد تابش خیره کننده هستند. بنابراین، نور راه پله باید نرم و شفاف باشد.

جهت اطلاع از فروش لوله مانیسمان کلیک نمایید.

نتیجه

پله‌های سازه‌های فولادی می‌توانند گزینه‌های مدل‌سازی بیشتری را ارائه دهند و فرآیند تصفیه سطح پله‌های فولادی متنوع است. می تواند پودر پاشش تمام اتوماتیک الکترواستاتیک یا تمام گالوانیزه یا رنگ آمیزی کامل باشد که از نظر ظاهری زیبا و بادوام است. مناسب برای اکثر موارد، مانند استفاده در فضای داخلی یا خارجی. می تواند بازتاب هنر معماری سازه فولادی مدرنیستی باشد. در حال حاضر، به طور گسترده ای در کارخانه های مختلف، استادیوم ها، ساختمان های بلندمرتبه و سایر زمینه ها استفاده می شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا