logo
شرکت حامی آلیاژ آسیا (فولاد حامیران)
02163511
02162846000
logo

تفاوت ناودانی UNP و UPA

تفاوت UNP و UPA

صنعت تولید پروفیل ناودانی جایگاه قابل توجهی در اقتصاد جهانی ما دارد. برای ساخت و ساز، زیرساخت ها، ماشین آلات و وسایل وسیعی از کاربردهای دیگر مورد نیاز است و همچنین برای پایداری در جامعه امروزی حیاتی است.در این نوشته به بررسی تفاوت ناودانی UPN و UPA می پردازیم.

ناودانی UNP و UPA

فرآیند های متعددی در تولید فولاد وجود دارد، از جمله ناودانی فولادی مهندسی. ناودانی فولادی در کاربردهای مختلف در صنعت تولید از جمله توانایی ها، قاب ها، اتصالات و سایر اجزای پشتیبانی می شوند. معمولا در دو نوع تولید می شوند: ناودانی UPN و UPA

تفاوت ناودانی UNP و UPA

 

ناودانی UNP  چیست

ناودانی UNP ناودانی U شکل استاندارد اروپایی (یا بخش‌های U) با فلنج‌های مخروطی هستند. آنها از فولاد نورد گرم، معمولاً ضایعات ساخته شده‌اند و می‌توانند به راحتی از استفاده برای ارتقای پایداری بازیافت شوند.

ناودانی UNP

ناودانی UNP در اروپا تحت استاندارد اروپایی DIN 1026-1 استاندارد شده اند. ناودانی UNP اجزای باریکی معمولاً در برنامه‌هایی با فضای محدود استفاده می‌شوند. با این حال، آنها دارای ظرفیت باربری بالا، سبک وزن و نصب آسان هستند که آنها را برای ساخت و ساز مناسب می کنند. کاربردهای معمول ناودانی UPN شامل توانایی ها، اتصالات و ناودانی در ساخت ماشین آلات و توانبندها و قاب ها در ساختمان ها، نرده ها و وسایل نقلیه است.این ناودانی با نام دیگر UPN هم شناخته می شود.

جهت اطلاع از قیمت ناودانی کلیک نمایید.

 

ناودانی UPA چیست

ناودانی فولادی UPA دارای فلنج های موازی هستند که با نام ناودانی ایرانی هم مشهور هستند . نه تنها از ناودانی UNP نازک‌تر هستند، بلکه فلنج‌ها پهن‌تر و نمای داخلی‌تری دارند. این عامل باعث صرفه جوئی قابل توجه در وزن می شود و در عین حال بسیار بادوام باقی می ماند. کاربردهای متداول ناودانی UPE شامل ساخت و ساز، اجزای ماشین آلات، قاب پنجره ها و برخی از کاربردهای فضای باز در بخش های مهندسی و تولید است. این نوع ناودانی با نام هایی همچون UPE و PFC نیز مشهور است.

ناودانی UPE چیست

تفاوت بین ناودانی UPN و UPA

ناودانی UNP و UPA هر دو پروفیل‌های فولادی ساختاری هستند و برای بسیاری از کاربردهای مشابه استفاده می‌شوند، اما ویژگی‌های خاصی دارند که آنها را برای اجزای خاص خود می‌سازند.

  • ظرفیت تحمل بار

ناودانی UNP دارای ظرفیت باربری متوسط ​​​​هستند و ارزیابیً در کاربردهایی مانند سازه های سبک تا متوسط ​​استفاده می شوند. آنها استحکام معقولی را برای بسیاری از اجزای ساختمانی و مهندسی می کنند اما برای کاربردهای سنگین نامناسب هستند.

ناودانی UPA باید برای کاربردهایی که نیاز به استحکام ساختاری بالاتری دارند می شوند. آنها می توانند بارهای بیشتری را به دلیل و ضخامت فلنج تحمل کنند.

جهت اطلاع از قیمت ناودانی 16 سبک کلیک نمایید.

  • شکل

تفاوت اصلی در شکل دو کانال این است که UNP دارای فلنج های مخروطی است که عرض آنها به سمت لبه ها کاهش می یابد، در حالی که ناودانی UPA دارای فلنج های موازی با عرض ثابت هستند. علاوه بر این، ناودانی UPA دارای خصوصیات خصوصی تر و فلنج های ضخیم تر هستند.

  • وزن

ناودانی UPA سبک‌تر از ناودانی UNP هستند زیرا فلنج‌های نازک‌ تری دارند که باعث کاهش وزن می‌شوند. ناودانی UNP سنگین تر هستند، زیرا فلنج ها ضخیم تر هستند.

قیمت ناودانی UPN

انتخاب بین ناودانی UNP و UPA

وقتی صحبت از انتخاب بین ناودانی UNP و UPA می شود، چند فاکتور کلیدی وجود دارد که باید در نظر گرفته شود. شما باید به صرفه بودن، و سهولت نصب را در نظر بگیرید، مکان شما و تامین کننده انتخابی شما ممکن است برای این عوامل تاثیرگذار باشد. در مناسب ترین کانال، بیایید نگاهی بیندازیم.

جهت اطلاع از قیمت ناودانی ۱۰ کلیک نمایید.

ناودانی UNP برای کاربردهایی با فضای محدود و نیازمندی‌ های تحمل بار متوسط ​​​​مناسب هستند. از آنجایی که ناودانی UNP باریک هستند، می توانید به راحتی در نقاط تنگ قرار بگیرید بدون اینکه استحکام را کاهش دهید. معمولاً در مواقعی استفاده می شود که به صرفه بودن قیمت نبشی و کاهش وزن آن مطرح است، مانند تیرهای سازه ای و تکیه گاه ها.

از سوی دیگر، ناودانی UPA در کاربردهایی که نیاز به باربری و استحکام ساختاری بالاتری دارند، متداول تر هستند. آنها معمولاً برای ساختمان های صنعتی و سازه های سنگین استفاده می شوند، زیرا طراحی بال های موازی آنها به تحمل بارهای سنگین تر کمک می کند.

 

ناودانی-4

 

قیمت ناودانی UNP و UPA

قیمت ناودانی متاثر از عوامل مختلفی از جمله جنس و کاربرد و اندازه ناودانی متفاوت است. جهت اطلاع از قیمت ناودانی 4 و قیمت ناودانی 6 و قیمت ناودانی 8 سبک و سنگین و قیمت ناودانی 10 سبک و سنگین و قیمت ناودانی 12 کلیک کنید.

برای اطلاعات بیشتر درباره ناودانی ها می توانید به مقاله همه چیز درباره ناودانی مراجعه نمایید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا