logo
شرکت حامی آلیاژ آسیا (فولاد حامیران)
02163511
02162846000
logo

لوله مانیسمان در شادآباد

لوله مانیسمان در شادآباد

در این مقاله به بررسی لوله مانیسمان چیست و ویژگی و نحوه تولید و فروش لوله مانیسمان در شادآباد می پردازیم.

لوله مانیسمان چیست

لوله‌های مانیسمان (Manisfahan Pipes) یا همان لوله‌های بدون درز، از لوله‌های فلزی هستند که هیچ‌گونه درز یاات جوشی ساخته می‌شوند. این لوله‌ها از جوشکاری‌های خاص و پیشرفته‌ای بهره می‌برند که امکان تولید یک لوله بدون درز را می‌کند.

به دلیل عدم وجود درز در ساختار لوله‌های مانیسمان، آن‌ها معمولاً مقاومت در برابر فشار، حرارت، و خوردگی دارند. این ویژگی‌ها این لوله‌ها را که در جدول لوله مانیسمان نیز آمده است، می‌توان به گزینه‌های مورد نظر برای استفاده در شرایط سخت و محیط‌هایی مانند صنایع نفت و گاز، صنایع شیمیایی و پتروشیمی، انتقال سیالات، و ساخت و سازهایی که نیاز به مقاومت بالا دارند، تبدیل می‌کند.

در جستجوی بهترین قیمت لوله‌ ها برای خرید لوله مانیسمان، بایستی به اطلاعات فنی و کیفیت محصول نیز توجه کرد.

در تحقیقات علمی جدید در زمینه قیمت‌ لوله مانیسمان و قیمت پروفیل‌ لوله، نتایج نشان می‌دهند که تفاوت‌های قابل توجهی در قیمت‌های فروش لوله مانیسمان وجود دارد. این تفاوت‌ها معمولا به عوامل متعددی از جمله کیفیت مواد اولیه، فناوری تولید و شرایط بازار بستگی دارد. در این شرایط، انتخاب بهترین فروشنده و محصول با توجه به قیمت و کیفیت، برای مصرف‌کننده حائز اهمیت است.

کاربرد لوله مانیسمان

صنایع نفت و گاز: آن‌ها به عنوان لوله‌های انتقالی برای نفت، گاز، و سایر فرآورده‌های نفتی در پالایشگاه‌ها و ایستگاه‌های گاز مصرفی می‌شوند.

صنایع شیمیایی و پتروشیمی: لوله‌های مانیسمان در صنایع شیمیایی برای انتقال محلول‌های شیمیایی، مواد شیمیایی خوراک، یا مواد خوراکی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

صنایع تولیدی: این لوله‌ها در کارخانه‌ها و واحدهای تولیدی به عنوان بخشی از سیستم‌های انتقال، سیستم‌های خنک‌کننده، یا در انتقال آب و سایر موارد استفاده می‌گیرند.

صنایع انرژی: لوله‌های مانیسمان نیز در صنایع انرژی مانند نیروگاه‌ها (حرارتی، هسته‌ای، بادی، و…) برای انتقال آب خنک‌کننده، بخار، یا مواد به کار می‌روند.

ساخت و ساز: در برخی موارد در ساخت و سازهای بزرگ، لوله‌های مانیسمان به عنوان بخشی از سیستم‌های آب، گرمایش، خنک‌کننده، یا سیستم‌های انتقال مواد مصرفی می‌شوند.

در کل، کاربردهای لوله‌های مانیسمان از مهم‌ترین و پرکاربردترین کاربردهای لوله‌های فلزی در صنایع مختلف هستند، اما همچنین باید به دلیل هزینه‌های بالا و پیچیدگی تولید، استفاده از آن‌ها در مواردی محدود شود.

 

انواع لوله مانیسمان

نحوه تولید لوله

برای تولید لوله به شمش فولادی نیاز داریم به همین دلیل :

شمش را در ابعاد مختلف برش می زنند.

به منظور گرم کردن شمش ها آن ها را وارد کوره های قوسی می نمایند.

شمش ها با سوخت گاز گرمادهی کوره های قوسی سرخ می شوند.

بعد از سرخ شدن، شمش ها را با کمک پرس سوراخ می نمایند.

از دستگاه اللنگاتور برای گرد کردن فولاد گرم شده استفاده می کنند.

این مرحله از تولید لوله در کارخانه های تولیدی بسیار جالب می باشد. در این مرحله سمبه ای را داخل شمش فولادی فرو می برند ( توجه داشته باشید که سمبه ی مورد استفاده دارای طول ۱۲ متر می باشد ).

جهت اطلاع از قیمت ورق سیاه گیلان کلیک نمایید.

 

لوله ی تولیدی ممکن است کمی خمش داشته باشد بدین منظور مرحله ی تاب گیری در این روش تعبیه شده است که لوله را صاف و تنظیم می نماید.

در این مرحله ی سمبه ای که در مرحله ی ۵ داخل لوله وارد شده بود را از آن جدا می سازند به این مرحله، مرحله ی جداسازی سمبه می گویند.

سر و ته لوله ی تولیدی تا این مرحله حالت تیزی داشت، در این مرحله سر و ته لوله را به صورت گرد شده در می آورند.

لوله ای که تا این مرحله حاصل شده است را تا ۲۴ متر تحت کشش قرار می دهند.

دمای لوله ی تولیدی را در این مرحله با روش های ویژه و خاص با کمک آب پایین می آورند.

از دمای لوله در مرحله ی قبل کاسته شده حال آن را با توجه به نیاز مشتری در سایزهای مختلف برش می دهند ( لوله های ۶ متری نسبت به انواع دیگر کاربرد بیشتری دارند).

ممکن است در داخل لوله ها طی مراحل تولید ضایعاتی باقی مانده باشد یا حتی ممکن است لوله ی تولیدی معیوب باشد بدین منظور لوله را با کامپیوتر مورد تست قرار می دهند ( مرحله ی تست ).

برای اینکه در امر جوشکاری این لوله ها با مشکل مواجه نشویم به کمک دستگاه کونیک سر و ته این لوله ها را صاف می کنند.

به منظور جلوگیری از زنگ زدن این لوله ها، آن ها را پولیش می زنند ( با روغن های مخصوص ).

لوله های تولید شده در این مرحله به صورت ۶ ضلعی بسته بندی می شوند. به منظور بارگیری آن ها را با تسمه محکم می بندند. در کل قیمت شمش mo40 در بازار آهن به صورت آنلاین موجود می باشد.

 

لوله مانیسمان

 

روش تولید لوله مانیسمان

روش تولید لوله‌های مانیسمان معمولاً یک فرآیند پیچیده است که در طی آن لوله‌ها بدون درز و با سایزهای مختلف تولید می‌شوند. انواع رده های لوله های مانیسمان به فرآیندهای مختلف و ترکیبی از نورد و کشش به همراه اسیدکاری نیاز دارد.

در این روش تولید شمش فلزی به سوراخ‌های مورد نیاز برای لوله‌های نهایی مختلف تبدیل می‌شود. بعد از این مرحله، شمش‌ها از طریق نورد و کشش به قطرهای کوچک‌تری تبدیل می‌شوند. این فرآیند باعث تولید لوله‌هایی با قطرهای کمتر می‌شود که سپس از طریق روش سرد (ممکن است با استفاده از کشش و تغییر شکل) به قطرهای نهایی و دقیق نیاز داشته باشد.

بعد از این مراحل، لوله‌ها احتمالاً نیاز به اسیدکاری و یا مراحل دیگری برای دستیابی به دقت و اندازه نهایی دارند. این پروسه ممکن است در چند مرحله و با استفاده از تجهیزات و فرآیندهای متفاوت صورت گیرد.

تولید از سایزهایبزرگتر به کوچکتر می باشد و سایز های ۱/۲ و  ۳/۴ و ۱ اینچ معمولا” به روش سرد می باشد یعنی برای تولید سایز ۱/۲ اینچ ابتدا باید شمش ۷۶ پس از حرارت سوراخ ۱/۲ ایجاد می شود و پس از نورد و کشش درخط تولید لوله ۱/۴ ۱ اینچ تولید شده و پس از آن با روش سرد لوله ۱/۴ ۱ اینچ کشیده شده و پس از اسید کاری و طی چند مرحله کشش به سایز مورد نظر ۱/۲  اینچ می رسند.

نام «مانیسمان» که از نام مهندسی آلمانی برای این روش اشاره می‌کند، می‌تواند در کشورهای دیگر وبا نام‌های کشورهای شناخته شود. اما در ایران، این روش به نام مانیسمان می‌شود.و همه در لوله مانیسمان در شادآباد به  این اسم می شناسند.

این پروسه نشان می‌دهد که تولید لوله‌های مانیسمان به تخصص و دقت بالا در فرآیند تولید تا به دقت و کیفیت لازم برسد.

جهت اطلاع از قیمت لوله گالوانیزه کلیک نمایید.

 

کاربرد لوله مانیسمان 

لوله‌های مانیسمان دارای کاربرد ویژه و گسترده‌ای هستند:

لوله‌های مانیسمان  ST35.8  ( آتشخوار ) جهت مصارف فشارقوی

لوله‌های مانیسمان استنلس استیل جهت خطوط صنایع غذایی و دارویی

لوله‌های مانیسمان ASTM A106 جهت سازه های تولید , خطوط بخار

لوله‌های مانیسمان  ASTM A53 جهت خطوط نفت و گاز, خطوط هوا و بخار

 

خرید لوله مانیسمان

 

استاندارد لوله مانیسمان

لوله های مانیسمان در استاندارد ASME B36.10  تولید می شوند.برای اطلاعات بیشتر درمورد انواع استاندارد های لوله مانیسمان لوله مانیسمان می توانید وارد دانشنامه فولاد حامیران شوید.

جهت اطلاع از قیمت لوله مسی کلیک نمایید.

 

انواع لوله مانیسمان در شادآباد

لوله‌های فولادی مانیسمان یا لوله‌های بدون درز از نوع کربن استیل، به عنوان یکی از لوله‌های مصرفی در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند. همچنین تفاوت لوله مانیسمان و API بسیار چشم گیر می باشد.

از جمله ویژگی های این لوله ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

متریال و رده‌ها: این لوله‌ها معمولاً از متریال‌هایی مانند APi 5L GR B، A106 یا فولاد st37 تولید می‌شوند و در رده‌های ۱۰الی ۱۶۰ موجود هستند.

مناسب برای صنایع مختلف: این لوله‌ها در رده‌بندی‌های مختلف ضخامت‌های صنایع صنعتی از جمله صنعتی، ساختمانی، نفت و گاز، پتروشیمی و صنایع مرتبط می‌شوند.

طول و طرح: این لوله‌ها می‌توانند و طول آن‌ها معمولاً بین ۶ تا ۱۲ متر است.

منبع: لوله‌های مانیسمان تولید مجموعه توسط ایران، چین، روسیه، اسپانیا، اکراین و آلمان می‌شوند.

کیفیت با نوع پروژه: این لوله‌ها می‌توانند با توجه به نوع پروژه و مصرف مورد نظر، دارای ضخامت و متریال خاصی باشند.

به طور کلی، این لوله‌ها به دلیل ویژگی‌های مقاومت و کاربردهایی که دارند، به عنوان یکی از محصولات پرطرفدار مورد استفاده می‌گیرند. در لوله مانیسمان در شادآباد و بازار آهن آلات و صنایع فلزات می‌توان انواع این لوله‌ها را تهیه و به کار برد. در بازار آهن آلات شادآباد می توانید انواع مختف این لوله ها را تهیه کنید.

 

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا