logo
شرکت حامی آلیاژ آسیا (فولاد حامیران)
02163511
02162846000
logo

آشنایی با قالب تزریق پلاستیک دقیق

آشنایی با قالب تزریق پلاستیک دقیق

قالب تزریق پلاستیک دقیق

به طور معمول از قالب تزریق پلاستیک دقیق برای ایجاد قطعات و محصولات پلاستیکی استفاده می شود که برای جایگزینی قطعات فلزی با دقت بالا در کاربردهای مختلف استفاده می شود. برای انجام این کار، این فرآیند رزین‌ها را به روش بسیار خاص و به دنبال درجه بالایی از قالب‌گیری می‌کند. از قالب‌هایی استفاده می‌شود که برای تعیین الزامات طراحی شده‌اند، که می‌توان آن را حتی در دوره‌های تولید طولانی، تکرار کرد. جهت کسب اطلاعات بیشتر از چگونگی ساخت و قیمت قالب تزریق پلاستیک کلیک نمایید.

فولاد قالب پلاستیک

کاربرد تزریق پلاستیک دقیق

در حالی که معمولاً برای جایگزینی قطعات فلزی دقیق در کاربردهای خاص استفاده می شود، این فرآیند قالب گیری می تواند برای ایجاد طیف گسترده ای از محصولات استفاده شود. هر محصول پلاستیکی که دارای هندسه پیچیده باشد باید کیفیت بالایی داشته باشد و برای مقاصد تخصصی مورد استفاده قرار گیرد را می توان با این سرویس قالب گیری ساخت. به عنوان مثال، لنزهای اپتیک پلاستیکی ظریف و سخت هستند، بنابراین قالب گیری دقیق روش تولید انتخابی است.

جهت اطلاع از فولاد قالب تزریق پلاستیک کلیک نمایید.

همین امر را می توان در مورد ساخت بسیاری از محصولات پزشکی مانند دستگاه های جراحی، سمعک، ایمپلنت های سفارشی و موارد مشابه نیز گفت. این روش همچنین اغلب در صنعت خودروسازی برای ایجاد قطعاتی مانند سنسورها، کانکتورهای تزریق سوخت، چند رسانه ای خودرو، محفظه ECU و غیره استفاده می شود.

کاربرد تزریق پلاستیک دقیق

نقش پلاستیک های دقیق در صنایع مختلف

پلاستیک های دقیق در کدام صنایع نقش دارند؟

 • قطعات خودرو
 • لوازم خانگی
 • مراقبت های بهداشتی و تجهیزات پزشکی
 • الکترونیک
 • مخابرات
 • تصفیه خانه

نقش پلاستیک های دقیق در صنایع مختلف

بیایید نقش پلاستیک های دقیق در صنایع مختلف را بیشتر مورد بحث قرار دهیم تا به شما ایده بهتری از آنچه این سرویس می تواند انجام دهد ارائه دهیم.

 • قطعات خودرو

به طور سنتی، قطعات خودرو عمدتا از فلز ساخته می شد. از این گذشته، آنها بهترین خواص مکانیکی و فیزیکی را از همه مواد تولیدی ارائه می کردند. اما، صنعت پلاستیک مدرن در مورد انواع رزین هایی که می توانیم در قالب گیری تزریقی استفاده کنیم، پیشرفت های زیادی داشته است. واین رزین ها در حال حاضر کیفیت های بالا تری را در مقایسه با فلزات ارائه می دهند.پلاستیک هایی مانند پلی پروپیلن، پلی اورتان و پلی وینیل کلراید سبک وزن، مقرون به صرفه، ماندگار، چکش خوار و مقاوم در برابر خوردگی هستند. این ویژگی ها به خودروها کمک می کند تا بازدهی سوخت بهتری داشته باشند و به طراحان آزادی طراحی بیشتری نسبت به فلزات را ارائه می دهند.

تزریق پلاستیک خودرو

تزریق پلاستیک دقیق درجه بالایی از دقت مورد نیاز برای قطعات خودرو را ارائه می دهد. این روش برای ایجاد چیزهایی مانند چرخ دنده ها، سنسورها، کانکتورهای تزریق سوخت، کامپیوتر خودرو، محفظه های ECU و غیره استفاده می شود.

 • لوازم خانگی

لوازم خانگی نیز دارای الزامات سختی هستند که ممکن است برای سایر تکنیک های تولید پلاستیک دشوار باشد.  قالب‌ های تزریق پلاستیک دقیق و رزین‌ های مهندسی برای ایجاد ویژگی‌های ارگونومیک، گرمای کم، هدایت الکتریکی، عایق الکتریکی، رنگ‌پذیری و شفافیت مورد نیاز بسیاری از لوازم خانگی امروزی استفاده می‌کنند.

جهت اطلاع از خدمات برش کلیک نمایید.

 • مراقبت های بهداشتی و تجهیزات پزشکی

مقررات بهداشتی سختگیرانه در زمینه های مراقبت های بهداشتی و پزشکی به این معنی است که پلاستیک های تخصصی برای انواع ابزارها و دستگاه ها ضروری است. این پلاستیک‌ها به گونه ‌ای طراحی شده‌اند که در برابر تمیزکننده ‌های خشن و دستگاه‌ های اتوکلاو مقاوم باشند، علاوه بر این که برای بیماران و پزشکان استفاده از آنها ایمن هستند.

قیمت تزریق پلاستیک

چندین درجه پلاستیک برای مصارف پزشکی وجود دارد که تامین کننده های تزریق پلاستیک می ‌توانند از آن‌ ها استفاده کنند، اما این پلاستیک‌ها برای دقت بالا نیاز به ماشینکاری با تحمل بالا دارند. این برای ایجاد مواردی مانند اجزای دستگاه پزشکی، ابزارها و مواد مصرفی آزمایشگاهی، تجهیزات حفاظت فردی یکبار مصرف، بسته ‌بندی دارویی و دستگاه‌ های تحویل مورد نیاز است.

 • الکترونیک

چیزهایی مانند میکروالکترونیک، بردهای مدار و محفظه الکترونیکی اغلب از پلاستیک ساخته می شوند.  دو الزام اصلی برای قالب ‌گیری تزریقی پلاستیک وجود دارد که در ساخت قطعات پلاستیکی برای الکترونیک باید برآورده شود. اولین مورد این است که خود اجزاء باید حتی کوچکترین جزئیات را در طراحی انجام دهند. دوم، پلاستیک و فرآیند تولید باید دقیقاً به گونه‌ای طراحی شود که نیازهای قطعات الکترونیکی اغلب حساس را برآورده کند.

قیمت قالب پلاستیک

تزریق پلاستیک دقیق می تواند نیازهای تجهیزات الکترونیکی را برآورده کند. این روش می‌تواند به تولید کارآمد قطعات الکترونیکی قابل اعتماد دست یابد، که ویژگی‌های مختلفی را ارائه می‌دهد که برای این کاربرد ایده‌آل هستند، مانند کیفیت آنتی‌استاتیک یا رسانایی، مقاومت در برابر حرارت بالا، استحکام مکانیکی بالا و غیره.

 • مخابرات

صنعت مخابرات نیاز به ایجاد شبکه ای دارد که سریع، قابل اعتماد و بتواند به مشتریان خدمات رسانی کند. بسیاری از شرکت‌های مخابراتی نیز به دنبال کاهش زمان از کار افتادگی، کاهش هزینه‌ های مواد و ایجاد سیستم‌هایی با قطعات قوی ‌تر و ماندگارتر هستند و پلاستیک های تزریق دقیق به آن ها کمک می کند تا این کار را انجام دهند. به ویژه پلاستیک های مهندسی پیشرفته در این صنعت بسیار کاربردی هستند.

قالب تزریق پلاستیک چیست

آنها مزایای کلیدی مانند خواص ضد الکتریسیته ساکن و اتلاف ساکن، مقاومت شدید در برابر گرما و خوردگی، و مناسب بودن برای کاربردهای خارج از منزل را ارائه می‌دهند  که همگی به نوبه خود از گرم شدن بیش از حد و آسیب به مدارهای حساس جلوگیری می‌کنند. آنها همچنین به راحتی تولید می شوند، که همین امر به شرکت ها اجازه می دهد تا به سرعت قطعات سفارشی را جایگزین کنند و از خرابی پرهزینه جلوگیری کنند.

 • تصفیه خانه ها

کارخانه های تصفیه به طور کلی محیط های چالش برانگیزی برای تولید هستند، زیرا اغلب مستلزم قرار گرفتن در معرض محیط های شدید، محصولات تصفیه و تمیز کردن و موارد مشابه هستند. تصفیه خانه های فاضلاب شامل این می شود. محیط آنها به این معنی است که هر پلاستیک باید بتواند رطوبت ثابت و همچنین پردازش شیمیایی شدید را تحمل کند. خوشبختانه، چندین نوع پلاستیک دارای تخلخل کم و مقاومت شیمیایی بالا هستند که به خوردگی آنها کمک می کند و همچنین از جذب آلاینده ها جلوگیری می کند.

قالب پلاستیک دقیق

تزریق پلاستیک دقیق و قالب گیری تزریقی راه حل های ایده آل برای این امکانات هستند. آنها به ایجاد فرآیندهای بهداشتی و کارآمد تر صنایع کمک می کنند. قطعات پلاستیکی دقیق رایج در این زمینه شامل پدهای سایش، مهر و موم ها، غلطک ها، شیرها، اتصالات، برس ها، واحدهای زهکشی، حوضچه های گیر و موارد دیگر می باشد.

نتیجه

برخی از محصولات پلاستیکی نیاز به جزئیات و دقت بالایی دارند، زیرا باید استانداردها و مشخصات دقیق را رعایت کنند. اینجاست که خدماتی مانند قالب ‌تزریق پلاستیک دقیق وارد عمل می‌شوند. این به شما کمک می‌کند تا قالب‌ها را با تلورانس‌های بسیار کم بسازید، و کاربرد نهایی قطعه را برای تعیین بهترین رویکرد برای ساخت در نظر بگیرد. اگر علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر در مورد فولاد قالب پلاستیک هستید و یا می خواهید بدانید که آیا این روش برای شما و محصولی که در نظر دارید مناسب است یا خیر، با مشاوران ما در فولاد حامیران تماس بگیرید تا در این خصوص راهنماییتان کنند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا