logo
شرکت حامی آلیاژ آسیا (فولاد حامیران)
02163511
02162846000
logo

8 کرکره پرکاربرد

8 کرکره پرکاربرد

کرکره

در سال های اخیر محبوبیت کرکره های غلتکی افزایش یافته است، به ویژه با توجه به اینکه بیشتر سرقت ها از طریق پنجره ها و درها اتفاق می افتد. کرکره های غلتکی امنیت در برابر مزاحمان و محافظت در برابر شرایط آب و هوایی سخت را فراهم می کنند.

هر ملک، چه تجاری و چه مسکونی، نیازهای متفاوتی نسبت به تامین امنیت و محافظت دارد و انواع مختلفی از کرکره برای رفع این نیازهای مختلف وجود دارند. ما در این مقاله به شما کمک می کنیم تا بهترین مورد را برای کاربری مد نظرتان انتخاب کنید.

انواع کرکره

انواع کرکره غلتکی

  1. کرکره غلتکی داخلی

کرکره های داخلی در داخل ساختمان شما تعبیه شده است. آنها همه کاره هستند و نور زیادی وارد می کنند. علاوه بر این، کرکره های داخلی تهویه عالی را فراهم می کنند. آنها از بیرون خانه یا ساختمان شما عالی به نظر می رسند و در رنگ ها و سبک های مختلف مطابق با ترجیحات شما هستند.

کرکره داخلی

  1. کرکره های غلتکی خارجی

کرکره های بیرونی در قسمت بیرونی ساختمان شما تعبیه شده است. مانند کرکره های داخلی، آنها در طیف گسترده ای از رنگ ها و سبک ها مطابق با نیازهای زیبایی شناختی شما هستند. با این حال، آنها نور و تهویه کمتری نسبت به همتایان داخلی خود ارائه می دهند.

آنچه را که از نظر نور و تهویه کم دارند در استحکام و دوام جبران می کنند. وقتی صحبت از امنیت به میان می آید بسیار کاربردی تر هستند و از شرایط آب و هوایی سخت و سارقین محافظت می کنند. جنس این کرکره ها معمولا از ورق های چوبی یا فلزی است که علاوه بر استحکام زیبایی را نیز برای سازه ی شما به ارمقان می آورد.

کرکره بیرونی

  1. کرکره غلتکی دستی

کرکره های دستی همانطور که از نام آن پیداست به صورت دستی کار می کنند. آنها به یک دسته متصل می شوند که می توانید آنها را باز یا بسته کنید.

از آنجایی که آنها از عناصر کمتر و ارزان‌ تری ساخته شده‌اند، معمولاً ارزان ‌تر از جایگزین خود – کرکره‌های برقی هستند. این باعث می شود آنها در میان کسانی که سعی در به حداقل رساندن هزینه ها دارند، انتخاب محبوبی باشند. جنس این کرکره ها معمولاً از ورق گالوانیزه می باشد, علت آن هم پایین بودن قیمت ورق گالوانیزه و دوام بالای آن نسبت به سایر ورق ها است.

جهت اطلاع از قیمت ورق گالوانیزه کلیک نمایید.

 

(برای اطلاع از قیمت ورق سیاه 10 میل و قیمت ورق سیاه 12 میل و قیمت ورق سیاه 6 میل و قیمت ورق سیاه 2میل و قیمت ورق سیاه 3 میل و ورق ۴ میل سیاه و ورق سیاه 8 میل به صفحه مربوطه مراجعه نمایید)

اگر به کرکره ‌های غلتکی بزرگی نیاز دارید که باید مرتباً آن‌ها را باز یا بسته کنید، بهتر است کرکره‌ های برقی را انتخاب کنید تا کارکرد آن‌ها آسان‌تر شود.

کرکره دستی

  1. کرکره برقی

تعمیر کرکره برقی و نصب آن نسبت به کرکره دستی هزینه بیشتری دارد. با این حال کاربری آنها بسیار راحت تر هستند.

آنها به شما این امکان را می دهند که کرکره های خود را تنها با کلیک یک دکمه باز و بسته کنید. شما نیازی به اعمال قدرت بدنی ندارید. حتی می توانید آنها را به پنل های خورشیدی متصل کنید تا هزینه برق خود را کاهش دهید.

بسیاری از صاحبان املاک یا صاحبان خانه، به ویژه آنهایی که تحرک محدود دارند و کرکره های زیادی دارند، متوجه می شوند که راحتی کرکره های برقی باعث می شود ارزش هزینه ای که صرفشان می شود را داشته باشند.
تعمیر کرکره برقی

  1. کرکره تو کار غلتکی

کرکره های داخلی در قاب پنجره ها و درهای شما تعبیه شده است. این به پنهان کردن بسیاری از اجزای آنها کمک می کند، که برای املاک مسکونی یا فضاهای اداری مدرن عالی است. هنگامی که کرکره های غلتکی باز می شوند، کرکره های غلتکی شما از دید ناپدید می شوند. این آنها را برای کسانی که زیبایی شناسی را در اولویت قرار می دهند بسیار جذاب می کند.

کرکره

  1. کرکره رو کار غلتکی

کرکره های غلتکی توکار بر روی سطح نصب ساخته می شوند. این بدان معنی است که ریل ها و جعبه های کرکره ای آنها روی قاب پنجره ها و چارچوب درهای شما قابل مشاهده خواهد بود.

با این حال، آنها با در نظر گرفتن این واقعیت طراحی شده اند. به این ترتیب، ریل ها و جعبه های کرکره آنها می تواند بسیار جذاب به نظر برسد. آنها همچنین ارزان تر و آسان تر از کرکره های داخلی نصب می شوند.
کرکره های آلومینیومی

کرکره های آلومینیومی فوق العاده سبک و بادوام هستند. آنها محافظت عالی در برابر مزاحمان و شرایط آب و هوایی سخت دارند و به راحتی خورده نمی شوند و زنگ نمی زنند. آنها همچنین مستعد صرفه جویی در انرژی و کاهش نویز هستند. این باعث می شود که آنها به یک انتخاب فوق العاده محبوب برای کرکره های غلتکی تبدیل شوند.

کرکره آلومینیومی

  1. کرکره های غلتکی شفاف

کرکره های شفاف دید بیشتری را نسبت به همتایان آلومینیومی خود ارائه می دهند. محبوبیت آنها در حال افزایش است، به خصوص برای درها و پنجره هایی که مشرف به باغ ها یا مناظر زیبا هستند. جنس آنها معمولاً از پلاستیک شفاف سخت همراه با اتصالات فلزی است که در کنار زیبایی امنیت را نیز برای سازه ها و املاک به ارمقان می آورند.

کرکره شفاف

نتیجه

اگر یک نوع کرکره وجود داشت که از هر نظر بهتر از هر نوع دیگری بود، این همه انواع مختلف نداشتیم. هر نوع کرکره دارای مزایا و معایبی است.

بنابراین، شما باید در نظر داشته باشید که چه چیزی را می خواهید از کرکره های غلتکی خود بدست آورید و انتظارتان از آن ها چیست و مهم تر از همه چقدر می خواهید هزینه صرف کنید. با توجه به این پارامتر ها شما می توانید کرکره ی مد نظر خود را انتخاب کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا