logo
شرکت حامی آلیاژ آسیا (فولاد حامیران)
02163511
02162846000
logo

پروفیل Grits چیست

purlin

از پروفیل Girts به دلیل وزن سبک، قدرت بالا، و … استفاده می شود و به طور خاص در ساختمان های صنعتی، انبارها، سوله ها، و سازه های دیگر استفاده می شود.

آشنایی با پروفیل Girts

پروفیل Girts یکی از انواع ناودانی های باز است که شکل آن شبیه به حرف C انگلیسی است. این نوع پروفیل به طور خاص در صنایع ساختمانی برای سازه های فلزی مورد استفاده قرار می گیرد.

جهت اطلاع از قیمت ناودانی کلیک نمایید.

پروفیل Girts دارای شکل مقطع باز است، به این معنی که دو لبه عریض و یک لبه نسبتاً باریک دارد که شبیه به حرف C است. این پروفیل‌ها از فولاد با کفیت بالا می‌شوند و به عنوان اجزای اصلی ساختمان‌های فلزی به کار می‌روند. آن‌ها به صورت افقی نصب می‌شوند و به عنوان ساپورت‌ها و باربرها برای سیستم‌های سقف یا دیوارها از می‌شوند.

پروفیل c

فرآیند تولید پروفیل Girts

تولید پروفیل Girts معمولاً از ورق‌های فولادی گالوانیزه یا دیگر ورق‌های فولادی انجام می‌شود. فرآیند تولید این پروفیل‌ها ممکن است شامل مراحل زیر باشد:

  1. برش ورق‌های فولادی: ورق‌های فولادی به اندازه و ابعاد مشخص برش می‌خورند. این ورق‌ها ممکن است از ورق‌های گالوانیزه یا دیگر ورق‌های فولادی باشند که مقاومت بالایی در برابر رطوبت و خوردگی داشته باشند.
  2. خم‌کاری و شکل‌دهی: ورق‌های برش‌ داده شده به شکل‌های مورد نظر برای پروفیل C خم‌کاری و شکل‌دهی می‌شوند. این فرآیند ممکن است از طریق دستگاه‌های خمکاری و فرم‌دهی با استفاده از قالب‌های مخصوص انجام شود.
  3. فرمینگ ورق: ورق‌های فولادی شکل داده شده وارد فرآیند فرمینگ می‌شوند. این فرمینگ به وسیله دستگاه‌های خاصی صورت می‌گیرد تا ورق‌ها به شکل پروفیل C درآیند.
  4. برش نهایی: پس از فرمینگ، پروفیل‌های ساخته شده به طول‌های مورد نیاز برش می‌شوند تا به ابعاد دقیق مورد استفاده در سازه‌های ساختمانی برسند.

این مراحل فقط یک نمونه از فرآیند تولید پروفیل C هستند و ممکن است جزئیات بیشتری در هر مرحله وجود داشته باشد که بسته به نوع تجهیزات و فرآیندهای مصرفی کارخانه می‌تواند متفاوت باشد.

جهت اطلاع از قیمت ناودانی ۱۶ سبک کلیک نمایید.

کاربرد پروفیل Girts

پروفیل Girts یکی از عناصر اصلی در صنایع ساختمانی است و در بخش‌های مختلف ساختمان‌ها و سازه‌های فلزی به کار می‌رود. کاربردهای اصلی پروفیل C شامل موارد زیر می شود:

سقف‌ها یا پوشش‌های سبک صنعتی یا نیمه‌صنعتی: پروفیل Girts به عنوان سیستم پشتیبانی و ساپورت برای ساخت سقف‌های سبکی مانند سقف‌های فلزی، پانل‌های ساندویچ، یا هر نوع پوشش سقف دیگری می‌شوند. آن‌ها به عنوان باربرها و اجزای اصلی سیستم سازه‌های سقفی عمل می‌کنند.

کاربرد در ستون و دیوار سازه‌ها: پروفیل Girts به عنوان اجزایی از سازه‌های ستونی و دیواری استفاده می‌شود. آن‌ها به عنوان ستون‌ها یا پشتیبان‌های اصلی در ساختمان‌ها می‌سازند و به وسیله آن‌ها، انتقال به ساختمان صورت می‌گیرند.

دیوارهای غیر باربر: پروفیل Girts ممکن است در دیوارهای غیر باربر نیز استفاده شود. این دیوارها را می توان برای تقسیم فضاها یا جداکردن قسمت های مختلف در داخل ساختمان استفاده کرد و از پروفیل C برای ساختار و استحکام این دیوارها استفاده کرد.

به طور کلی، پروفیل Girts به دلیل ویژگی های مثبت مانند وزن سبک، قدرت بالا، امکانات آسان و مقاومت در برابر وزن و خوردگی، در انواع سازه های ساختمانی به کار می رود.

پرلین

مشخصات فنی پروفیل Girts

مشخصات پروفیل Girts می‌تواند متفاوت باشد و به نیازهای مشتری و استانداردهای محلی یا بین‌المللی تغییر کند. این پروفیل‌ها معمولاً با استفاده و ضخامت‌های مختلف تولید می‌شوند. اینجا از مشخصات معمول C پروفیل Girts را می‌توان ذکر کرد:

طول:

معمولاً به صورت شاخه‌های 6 متری تولید می‌شوند. اما، طول می‌تواند به نیاز مشتری یا استانداردهای محلی متفاوت باشد.
ضخامت:

معمولاً با ضخامت‌های 2، 2.5 و 3 میلی‌متر تولید می‌شوند. ضخامت متفاوت می‌تواند بر اساس نیازهای ساختاری و مقاومت در برابر بار و استفاده باشد.

جهت اطلاع از قیمت ناودانی ۱۲ کلیک نمایید.

جنس و مقاومت:

معمولاً از ورق گالوانیزه یا ورق‌های دیگر برای مقاومت در برابر استفاده از فولاد می‌شود. ورق‌های گالوانیزه با پوشش رویه‌های ضد زنگ از آلیاژ روی و روی زنگ زدایی شدند که در مقابل عوامل آسیب‌دیدگی مقاومت بالایی دارند.
تولید کننده:

ورق‌ها ابتدا برش داده می‌شوند و سپس دستگاه رول فرمینگ می‌شوند تا شکل پروفیل Girts به آن‌ها داده شود. این فرآیند شامل خمکاری، شکل دهی و تولید پروفیل نهایی است.
این ویژگی می‌تواند به نیازها و استانداردهای مختلف در بازار بسته شود و همچنین تجهیزات و مواد مصرفی تولید کننده مواد باشند.

جهت اطلاع از قیمت ناودانی ۱۴ کلیک نمایید.

استاندارد پروفیل Girts

استانداردهایی که برای تولید پروفیل Girts وجود دارند، بسته به نوع و استفاده از این پروفیل‌ها، توسط صنایع مختلف تعیین می‌شوند. استانداردها به طور خاص بر اساس ابعاد، وزن، و سایر ویژگی‌های فیزیکی و مکانیکی این پروفیل‌ها تعریف می‌شوند تا کیفیت و تطابق با استانداردهای صنعتی مشخص شود.

بر اساس توضیحاتی که ارائه شد، چند دسته از استانداردهای مشخص برای پروفیل  Girts ذکر شده است. به طور خاص، ویژگی‌های این پروفیل‌ها بر اساس ویژگی‌های طول و ضخامت و ارتفاع و وزن مشخص می شود.

c purlin

سایز و ابعاد پروفیل Girts

پروفیل Girts در واقع از ابعاد و اندازه‌های مختلفی به ویژه ارتفاع مختلف بهره می‌برد که باعث متناسب شدن با نیازها و استفاده‌های مختلف در صنایع ساختمانی می‌شود. ارتفاع این پروفیل‌ها به طور عمده معیاری است که برای نام‌گذاری و تفکیک آن‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

به‌عنوان مثال، اگر پروفیل Girts دارای ارتفاع 160 میلی‌متر باشد، به عنوان “پروفیل C160” شناخته می‌شود. این نام‌گذاری بر اساس ارتفاع این پروفیل‌ها است و معمولاً ضخامت و دیگر ابعاد نیز به صورت استانداردی برای هر ارتفاع مشخص می‌شود.

معمولاً پروفیل‌های Girtsدر طول‌های استانداردی مانند 6 متر تولید و به بازار عرضه می‌شوند، اما می‌توانند بر اساس نیازهای خاص مشتریان به طول‌های مختلف نیز تولید شوند.

ضخامت نیز از 2 میلی‌متر تا 3 میلی‌متر متغیر بوده و بسته به نوع استفاده و نیازهای سازه‌های ساختمانی متفاوت است.

به‌طور کلی، تفاوت در ابعاد و اندازه‌های پروفیل Girts از ارتفاع‌های مختلف آن است که می‌تواند توسط مشتریان بر اساس نیازهای سازه‌های خود انتخاب شود.

جهت اطلاع از قیمت ناودانی ۱۶ سنگین کلیک نمایید.

نحوه نصب پروفیل Girts

نصب پروفیل Girts در سازه‌های فلزی به دلیل نیاز به حمایت بیشتر برای سقف‌ها و ایجاد سطح مناسب برای پانل‌ها و سایر عناصر برای نصب سازه‌های مورد استفاده قرار می‌گیرد. دستورالعمل های نصب ممکن است بسته به نوع سازه و مواد مورد استفاده در آن، متفاوت باشد. اما روش نصب معمول برای پرلینها وجود دارد که عبارتند از:

  • پیچ کردن لبه های پرلین به یکدیگر
  • استفاده از مهاربندهای پرلین
  • طراحی و اجرای پل پرلین
  • جوشکاری قطعات

جهت اطلاع از قیمت ناودانی 6 کلیک نمایید.

جدول وزن پروفیل Girts

ردیفارتفاع فلنج پایینی پروفیل (میلی‌متر)ارتفاع فلنج بالایی پروفیل (میلی‌متر)ضخامت کل پروفیل (میلی‌متر)ارتفاع کلی پروفیل (میلی‌متر)وزن (کیلوگرم)
133152602.16
233152.5602.59
340152802.74
440152.5803.34
540153.5803.92
6401521003.05
740152.51003.74
8401531004.39
940152.51204.13
10401531204.86
1140152.51405.33
12401531405.90

جهت اطلاع از قیمت ناودانی گالوانیزه کلیک نمایید.

برای اطلاع از قیمت ناودانی با کارشناسان شرکت فولاد حامیران تماس حاصل نمایید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا