logo
شرکت حامی آلیاژ آسیا (فولاد حامیران)
02163511
02162846000
logo

جایگاه هفتم جهانی، مشروط به ثبات قیمت دلار

قیمت دلار

ایران به عنوان دهمین فولادساز جهان، در نظر دارد در افق 1404 با ظرفیت 55 میلیون تن تولید فولاد، به جایگاه هفتمین فولادساز جهان برسد. سال گذشته ظرفیت تولید فولاد خام کشور با افزایش محسوسی رو‌به‌رو بود به گونه ای که کارشناسان اعلام کردند در مقایسه با سال ۵۷، رشد ۵۵ برابری داشته است.

جهت‌ دهی به تحولات بازار فولاد و چالش‌های ارزی

به گزارش واحد روابط عمومی شرکت حامیران، کارشناسان معتقدند با توجه به افزایش تولید شمش خام در کشور و راه اندازی واحدهای خصوصی، وضعیت بازار فولاد به شرط ثبات دلار متعادل خواهد شد.
آنگونه که عضو هیات‌ مدیره انجمن نورد کاران فولادی ایران می گوید، «وضعیت بازار به شرط ثبات قیمت دلار متعادل می‌ شود. به عبارتی اگر دلار با هر قیمتی ثبات داشته باشد، می ‌تواند تأثیرش را در بازار فولاد بگذارد و این بازار به یک ثبات نسبی برسد و امروز در تولید مقاطع فولادی از قبیل میلگرد، تیرآهن، نبشی، ناودانی و پروفیل بتوانیم در کنار تامین نیاز کشور، در زمینه توسعه صادرات نیز اقداماتی را انجام دهیم.»

نوسانات ارزی یکی از مشکلاتی است که اغلب شرکت ها و تولیدکنندگان با آن مواجه هستند به همین جهت کارشناسان می گویند قانونی وجود دارد که شرکت ها را ملزم به استفاده از ارز ریال و سنا می کند که سبب می شود تغییرات مالی هماهنگی خود را از دست بدهند و شرکت های طرف قرارداد برای ادامه مشارکت کناره گیری کنند. زیرا چند نرخی بودن نرخ ارز علاوه بر قراردادهای خرید و فروش و پیمانکاری، مشکلات زیادی را در بخش مالیات ایجاد کرده است.

بر این اساس عضو هیات ‌مدیره انجمن نوردکاران فولادی ایران تاکید دارد که با توجه به تولید بالای آهن اسفنجی در کشور و همچنین راه‌ اندازی کارخانه های اول زنجیره، به نظر می ‌رسد که به هدف چشم‌ انداز تولید فولاد در سال ۱۴۰۴ یعنی تولید ۵۵ میلیون تن فولاد خواهیم رسید.

روابط عمومی شرکت حامیران

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا