logo
شرکت حامی آلیاژ آسیا (فولاد حامیران)
02163511
02162846000
logo

آنالیز استیل 304

آنالیز استیل 304

فیلم آموزشی در مورد آنالیز ورق استیل 304 قسمت اول

درباره پخش ویدیو ورق استیل 304 قسمت اول

آنالیز ورق استیل 304  در شناخت خواص این ماده پرکاربرد از اهمیت بالایی برخوردار است. این آلیاژ از نوع فولاد زنگ نزن آستنیتی است که حاوی 18 درصد کروم و 8 درصد نیکل با محتوای کربن کم است.

جهت اطلاع از پروفیل استیل 304 کلیک نمایید.

 

یکی از ویژگی های کلیدی فولاد ضد زنگ 304 مقاومت آن در برابر خوردگی است. محتوای بالای کروم در آلیاژ یک لایه اکسیدی روی سطح ایجاد می کند که به عنوان مانعی در برابر حملات شیمیایی عمل می کند. این لایه همچنین به جلوگیری از اکسیداسیون بیشتر کمک می کند و به دوام کلی مواد کمک می کند.

جهت اطلاع از پروفیل صنعتی کلیک نمایید.

فولاد ضد زنگ 304 علاوه بر مقاومت در برابر خوردگی، خواص مکانیکی بسیار خوبی نیز دارد. این آلیاژ قوی و انعطاف پذیر است و به راحتی می توان آن را شکل داد، جوش داد و ماشین کاری کرد. همچنین مقاومت در برابر سایش خوبی دارد و برای کاربردهایی که مواد ممکن است در معرض تنش یا سایش زیاد قرار گیرند ایده آل است.

جدول آنالیز استیل 304

عنصرحداقل مقدار (%)حداکثر مقدار (%)
کربن——–0.08
سیلیسیم——–0.75
منگنز——–2
فسفر——–0.045
گوگرد——–0.030
کروم2018
نیکل810.50

جهت اطلاع از قیمت ورق استیل 316 کلیک نمایید.

روش های آنالیز استیل 304

برای درک کامل آنالیز فولاد ضد زنگ 304 می توان از تکنیک های تحلیلی مختلفی استفاده کرد

آنالیز فلورسانس اشعه ایکس (XRF) می تواند برای تعیین ترکیب عنصری آلیاژ، از جمله مقادیر کروم، نیکل و کربن موجود استفاده شود.

از میکروسکوپ نوری نیز می توان برای بررسی ریزساختار مواد استفاده کرد و ویژگی هایی مانند اندازه دانه و ساختار و همچنین هرگونه نقص یا ناخالصی موجود را آشکار کرد.

جهت اطلاع از قیمت فولاد گرمکار کلیک نمایید.

یکی دیگر از روش های رایج مورد استفاده برای تجزیه و تحلیل فولاد ضد زنگ 304، میکروسکوپ الکترونی روبشی (SEM) است. این تکنیک امکان تصویربرداری دقیق از سطح ماده و همچنین توانایی انجام آنالیز شیمیایی در سطح میکرو را فراهم می کند. همچنین می توان از SEM برای بررسی ساختار کریستالی آلیاژ و شناسایی هرگونه تغییر فازی که ممکن است رخ داده باشد استفاده کرد.

به طور کلی، تجزیه و تحلیل فولاد ضد زنگ 304 برای درک خواص و ویژگی های این فولاد ضروری است. از طریق استفاده از تکنیک ‌های تحلیلی مختلف، محققان و مهندسان می‌توانند به بینش‌ های ارزشمندی در مورد ساختار و رفتار آلیاژ دست یابند که امکان طراحی و استفاده بهتر در طیف وسیعی از کاربرد ها، از تجهیزات و ماشین‌آلات صنعتی گرفته تا دستگاه‌ های پزشکی و محصولات مصرفی را فراهم می‌آورد.

فیلم آموزشی در مورد آنالیز ورق استیل 304 قسمت دوم

درباره پخش ویدیو ورق استیل 304قسمت دوم

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا