logo
شرکت حامی آلیاژ آسیا (فولاد حامیران)
02163511
02162846000
logo

صنعت فولاد، پیشرو سبز محیط زیستی 

فولاد پیشرو سبز محیط زیستی

یکی از ارکان اصلی توسعه صنایع، توجه به شاخصه های حفاظت از محیط زیست است که از آن به عنوان توسعه پایدار یاد می شود. به این معنا که زندگی نسل جدید، با فعالیت های صنعتی گره خورده است؛ اما باید نیازهای نسل های آینده بشر نیز مورد توجه قرار گیرد. در تبیین اهمیت این موضوع همین بس که رعایت اصول توسعه پایدار یا پیشرفت صنعتی در کنار حفظ طبیعت از شاخصه‌های اساسی رشد جوامع محسوب می‌شوند.

جهت اطلاع از قیمت لوله مانیسمان کلیک نمایید.

به گزارش واحد روابط عمومی شرکت فولاد حامیران، حفاظت از محیط زیست، روز به روز در جوامع اهمیت بیشتری پیدا می کند و یکی از مهمترین صنایع، فولاد است که می تواند فرصت مناسبی برای این صنعت در کشور ایجاد کند.

چشم‌ اندازی جدید برای صنعت فولاد

به گفته کارشناسان، استفاده از گاز طبیعی در تولید فولاد، افق جدیدی را پیش روی صنعت فولاد ایران ترسیم خواهد کرد که فضای صادراتی جدید و جذابی را به وجود می آورد. بر همین اساس مقوله حفاظت از محیط زیست بیش از پیش اهمیت پیدا می کند که از نمونه موارد آن می توان به تغییر فرآیند تولید از کوره بلند به احیای مستقیم و قوس الکتریکی یا استفاده حداکثری از هیدروژن اشاره کرد.

جهت اطلاع از قیمت ورق سیاه گیلان کلیک نمایید.

یکی از دغدغه های فعالان محیط زیست این است که پیمان پاریس (توافقنامه پاریس قراردادی در زمینه تغییرات اقلیمی است که به حل مسائل مرتبط با بحران انتشار گازهای گلخانه‌ای می پردازد) به صورت جدی و عملیاتی مورد توجه کشورها قرار گیرد. زیرا در صورت کاهش انتشار مواد آلاینده در فرآیند تولید، هزینه نهایی تولید تعدیل یافته تر و ارزش اقتصادی فرآیند تولید فولاد به روش کوره بلند با ابهامی جدی روبه ‌رو می شود.
بر همین اساس، کارشناسان می گویند که اکنون در نقطه عطف صنعت فولاد قرار گرفته ایم و نیاز به آهن اسفنجی و مخصوصا HBI یا بریکت فولادی (از مواد اولیه پرعیار صنعت فولاد) تا سال ۲۰۵۰ به بیش از ۵۰۰ میلیون تن یعنی پنج برابر رقم فعلی افزایش خواهد یافت. به عبارتی، سرمایه گذاری، تولید و صادارت این گروه کالایی می‌تواند آینده جذابی را برای این صنایع رقم بزند.

روابط عمومی شرکت فولاد حامیران

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا