logo
شرکت حامی آلیاژ آسیا (فولاد حامیران)
02163511
02162846000
logo
هدر لندینگ آزمایشگاه

خدمات کوانتومتری

آزمون کشش از جمله خدمات آزمایشگاهی شرکت فولاد حامیران است که در اختیار مشتریان محترم قرار می‌گیرد. کشش یکی از آزمون های مخرب در علم مواد است که به منظور بررسی خواص مکانیکی فلزات و آلیاژها صورت می‌گیرد. نیروهای متخصص آزمایشگاه متالورژی حامیران بعد از انجام مراحل آماده سازی قطعه و رسیدن به شرایط استاندارد، نمونه را تحت نیروی کششی قرار می‌ دهند. این نیرو تا زمان شکستگی و پارگی نمونه اعمال خواهد شد، بدین ترتیب می توان میزان تنش تسلیم، استحکام کششی، درصد ازدیاد طول و کاهش سطح مقطع نمونه را بدست آورد.

خدمات کشش
خدمات آزمون کوانتومتری
آزمون کوانتومتری
آزمون کوانتومتری، یکی از متداول‌ترین آزمون‌های متالورژیکی است که در آزمایشگاه شرکت فولاد حامیران به منظور اندازه گیری عناصر موجود در قطعات آهنی شامل فولاد، چدن و موارد غیرآهنی شامل مس، نیکل، آلومینیوم،روی و… انجام می‌گیرد. انجام این آزمایش ملزم به داشتن نمونه‌ای با ابعاد استاندارد دستگاه، سطحی صاف و سنباده زده شده و عاری از هرگونه آلودگی و چربی ناشی گریس و روغن می باشد، خدمات آماده سازی نمونه قبل از انجام آزمون توسط همکاران واحد آزمایشگاه با دقت و حساسیت بالایی صورت می‌گیرد. آزمون کوانتومتری بر پایه نشر نوری انجام می‌شود و با اندازه گیری طول موج نشر شده اندازه ودرصد عناصر موجود در نمونه مشخص می‌گردد. خدمات آزمون کوانتومتری توسط کارشناسان مجرب و دستگاه هایی با دقت بالا در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد.
خدمات آزمون سالت اسپری

کاربرد برخی از محصولات فلزی در صنعت موجب شده تا مقاومت آن ها در برابر خوردگی از اهمیت بالایی برخوردار باشد. آزمایشگاه متالورژی شرکت فولاد حامیران به کمک آزمون سالت اسپری قادر است مقاومت به خوردگی قطعات را بررسی نماید.
آزمون سالت اسپری یکی از متداول ترین و سریع‌ترین آزمون‌های خوردگی است که با ایجاد یک محیط خورنده تحت کنترل و تسریع خوردگی مقاومت قطعات پوشش داده شده و گالوانیزه را مورد بررسی قرار می‌دهد. مقاومت پوشش در مدت زمان آزمون سالت اسپری بسیار موثر است، به طوری که هر چه مقاومت پوشش بیشتر باشد زمان انجام آزمون بیشتر خواهد بود.

آزمون سالت اسپری
اسکرول به بالا