logo
شرکت حامی آلیاژ آسیا (فولاد حامیران)
02163511
02162846000
logo

0 تا 100 ورق آجدار

انواع ورق آجدار و کاربرد ورق آجدار

ورق آجدار که به عنوان ورق شطرنجی یا صفحه آجدار نیز شناخته می شود، نوعی ورق فلزی است که با طرح برجسته ای از خطوط یا الماس بر روی سطح آن مشخص می شود. به دلیل دوام، جذابیت و زیبایی، مقاومت در برابر لغزش، معمولاً در انواع ورق آجدار و کاربرد ورق آجدار کاربرد صنعتی، تجاری و مسکونی استفاده می شود. در این مقاله، تولید، کاربرد و سایر جنبه های ورق آجدار را بررسی خواهیم کرد.

تولید ورق آجدار چگونه است

انواع ورق آجدار با فرآیندی به نام نورد ساخته می شود که شامل عبور دادن یک ورق فلزی از میان یک سری غلتک برای ایجاد الگوی برجسته روی سطح آن است. بسته به مشخصات طراحی، الگو می تواند خطوط یا الماس باشد. متداول ترین فلزات مورد استفاده برای تولید ورق آجدار آلومینیوم، فولاد و فولاد ضد زنگ هستند. پس از ایجاد الگو، ورق را به اندازه و شکل دلخواه برش می دهیم.

جهت اطلاع از خدمات برش اره نواری کلیک نمایید.

 

ww23

انواع ورق آجدار در بازار

 • ورق آجدار فولادی
 • ورق آجدار آلومینیومی
 • ورق آجدار استنلس استیل

ورق آجدار فولادی

ورق آجدار فولادی یک انتخاب محبوب برای کاربرد های کفپوش صنعتی و تجاری است. بادوام، مقاوم در برابر لغزش و تحمل بار های سنگین است. انواع ورق آجدار نیز معمولاً برای آج پله ها، رمپ های خودرو و کف تریلر استفاده می شود.

در باره ورق آجدار آلومینیومی

ورق آجدار آلومینیوم سبک وزن، مقاوم در برابر خوردگی و نصب آسان است که آن را به انتخابی محبوب برای کاربردهای مختلف تبدیل می کند. اغلب در صنعت حمل و نقل برای کفپوش تریلر و همچنین در کاربردهای معماری و تزئینی استفاده می شود. ورق استیل 316 نیز می توان برای تزئینات استفاده کرد.

ورق آجدار استنلس استیل

ورق آجدار استنلس استیل بسیار مقاوم در برابر خوردگی است و ظاهری شیک و مدرن دارد که آن را به گزینه ای محبوب برای کاربردهای معماری و تزئینی تبدیل می کند. همچنین به دلیل خواص بهداشتی که دارد معمولا در صنایع غذایی و نوشیدنی استفاده می شود.

جهت اطلاع از قیمت ورق آجدار کلیک نمایید.

 

طرح های آجدار

طرح های انواع ورق آجدار

 • ورق آجدار برجسته
 • ورق آجدار رنگ شده
 • ورق آجدار با روکش پودری
 • ورق آجدار گالوانیزه
 • ورق آجدار برجسته

انواع ورق آجدار برجسته نوعی از ورق آجدار است که روی سطح آن نقش برجسته ای دارد، اما الگوی آن نقش الماسی یا خطی سنتی نیست. در عوض، الگو را می توان برای ایجاد زیبایی منحصر به فرد سفارشی کرد. صفحه شطرنجی برجسته اغلب در کاربرد های تزئینی مانند روکش دیوار و تابلو ها استفاده می شود.

 • ورق آجدار رنگ شده

ورق آجدار رنگ شده برای محافظت بیشتر در برابر خوردگی و رنگ دادن به سطح با لایه ای از رنگ پوشانده شده است. اغلب در کاربرد های معماری و تزئینی استفاده می شود. همچنین رنگ کاری در ورق استیل 304 نیز امکان پذیر میباشد ، به طور کلی رنگ کاری استیل ضد زنگ بسیار معمول است.

 • ورق آجدار با روکش پودری

این ورق با لایه ای از رنگ پودری پوشانده شده است و سپس روی سطح پخته می شود. این یک روکش بادوام و مقاوم در برابر خراش ایجاد می کند که اغلب در مناطق پر رفت و آمد استفاده می شود.

 • ورق آجدار گالوانیزه چیست

از این ورق آجدار گالوانیزه برای جلوگیری از خوردگی با لایه ای از روی پوشانده شده است. اغلب در کاربردهای فضای باز مانند کفپوش تریلر و راهروها استفاده می شود.

طرح بندی ورق آجدار

 

جهت اطلاع از قیمت ورق گالوانیزه کلیک نمایید.

کاربرد ورق آجدار در صنعت

 • کفپوش
 • پله
 • سطح شیب دار وسایل نقلیه و کف تریلر
 • روکش دیوار
 • جعبه ابزار و کابینت نگهداری

 

 • کفپوش

کاربرد ورق آجدار مواد کفپوش در محیط های صنعتی و تجاری مانند کارخانه ها، انبارها و اسکله های بارگیری استفاده می شود. الگوی برجسته آن مقاومت بسیار خوبی در برابر لغزش ایجاد می کند و آن را به گزینه ای مطمئن برای مناطقی که خطر لیز خوردن یا افتادن وجود دارد تبدیل می کند. درکفپوش ها هنگام خرید باید به استاندارد ASTM نیز توجه داشته باشیم.

 • پله

کاربرد ورق آجدار همچنین در انواع آج پله برای کاربرد های داخلی و خارجی استفاده شود. سطح مقاوم در برابر لغزش آن باعث افزایش ایمنی و کاهش خطر تصادف می شود.

 • سطح شیب دار وسایل نقلیه و کف تریلر

ورق آجدار اغلب به عنوان یک ماده بادوام و مقاوم در برابر لغزش برای رمپ وسایل نقلیه و کف تریلر استفاده می شود. توانایی آن در تحمل بارهای سنگین و مقاومت در برابر سایش، آن را به گزینه ای ایده آل برای این کاربرد ها تبدیل می کند.

جهت اطلاع از قیمت ورق آجدار فابریک کلیک نمایید.

 

 • روکش دیوار

ورق آجدار را می توان به عنوان یک ماده تزئینی و محافظ دیوار روکش در هر دو محیط مسکونی و تجاری استفاده کرد. الگوی منحصر به فرد و بافت آن جذابیت بصری را به فضا اضافه می کند، در حالی که محافظت در برابر خراش و فرورفتگی را نیز فراهم می کند.

 • جعبه ابزار و کابینت نگهداری

ورق آجدار به دلیل دوام و ظاهر ناهموار، ماده ای محبوب برای جعبه ابزار و کابینت های نگهداری است. معمولاً در گاراژها، کارگاه ها و سایت های ساختمانی استفاده می شود

کف پوش آجدار

ضخامت ورق آجدار چقدر می باشد

ضخامت ورق آجدار در ضخامت های مختلف، از 1.5 میلی متر تا 12 میلی متر در دسترس است. ضخامت ورق آجدار بستگی به کاربرد مورد نظر و مقدار وزنی دارد که باید تحمل کند.

تعمیر و نگهداری ورق آجدار

تعمیر و نگهداری ورق آجدار به حداقل تعمیر و نگهداری نیاز دارد، اما برای حفظ ظاهر و جلوگیری از خوردگی باید به طور مرتب تمیز شود. می توان آن را با آب و صابون یا مواد شوینده ملایم تمیز کرد.

(برای اطلاع از قیمت ورق سیاه 10 میل و قیمت ورق سیاه 12 میل و قیمت ورق سیاه 6 میل و قیمت ورق سیاه 2میل و قیمت ورق سیاه 3 میل و ورق ۴ میل سیاه و ورق سیاه 8 میل به صفحه مربوطه مراجعه نمایید)

 

در نتیجه، ورق آجدار یک ورق پرکاربرد  است که می تواند در انواع کاربردهای صنعتی، تجاری و مسکونی استفاده شود. الگوی منحصر به فرد و بافت آن مقاومت در برابر لغزش، دوام و جذابیت زیبایی را ارائه می دهد و آن را به گزینه ای محبوب برای بسیاری از انواع مختلف پروژه تبدیل می کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا