logo
شرکت حامی آلیاژ آسیا (فولاد حامیران)
02163511
02162846000
logo

5 تیغ اره ی پر استفاده

انواع تیغ اره

تیغ اره دیسکی

تیغ اره گرد یکی از رایج ترین تیغ اره ها است که برای برش استفاده می شود. آنها برای استفاده در دستگاه های برش دیسکی کاربرد دارند. تیغ اره دایره ای بسته به ماده ای که برش می دهد، دارای ابعاد و دندانه های متفاوتی است. رایج ترین شکل دندانه در این تیغ اره ها ریپ، کراس کات و ترکیبی است. تیغه های ریپ برای برش چوب طراحی شده اند، در حالی که تیغه های برش متقاطع برای برش مواد غیر از چوب طراحی شده اند. تیغه های ترکیبی برای رسیدگی به هر دو نوع برش طراحی شده اند.

اره دیسکی

جهت اطلاع از خرید لوله مانیسمان کلیک نمایید.

تیغ اره مویی

از تیغه های این نوع اره در منبت کاری استفاده می شود که به صورت دستی با کمان اره و یا به صورت ماشینی با استفاده از ماشین آلات برش کاربرد دارند. تیغه های اره مویی بسته به جنس برش و نوع برش در اشکال و اندازه های مختلفی تولید می شوند. رایج ترین انواع اره منبت کاری شامل تیغه های مستقیم، تیغه های اسکرول و تیغه های دندانه معکوس می باشد. تیغه های مستقیم همانطور که از اسم آنها مشخص است برای برش های مستقیم، تیغه های اسکرول برای برش های منحنی و تیغه های دندانه معکوس برای برش مواد با سطح صاف طراحی استفاده می شوند.

اره مویی

تیغ اره نواری

تیغ اره نواری برای استفاده در دستگاه های اره‌ نواری کاربرد دارند که ابزارهای برقی ثابتی هستند. این نوع اره ها از یک نوار فلزی پیوسته با دندانه‌ هایی در امتداد یک لبه برای بریدن مواد استفاده می‌کنند. تیغه های اره نواری بسته به جنس برش، دارای پهنا ها و آرایش دندانه ای مختلفی هستند. رایج ترین شکل دندانه در آنها سه نوع معمولی، پرشی و قلاب شکل هستند. از دندانه ‌های معمولی برای برش‌های ظریف و دقیق، از دندانه ‌های پرشی برای برش‌های ناهموار و سطوح خشن و در نهایت از دندانه ‌های قلاب شکل برای برش مواد ضخیم استفاده می‌شود.

جهت اطلاع از قیمت ورق گالوانیزه کلیک نمایید.

اره نواری

تیغ اره متقابل

تیغ اره متقابل برای دستگاه های  رفت و برگشتی استفاده می شود که ابزارهای برقی و گاهاً دستی هستند. تیغ اره رفت و برگشتی بسته به جنس برش و نوع برش در اشکال و اندازه های مختلفی تولید می شوند. رایج ترین انواع تیغ اره های رفت و برگشتی می توان به تیغه های چوبی، تیغه های فلزی و تیغه های تخریب اشاره نمود. تیغه های چوب برای برش چوب و سایر مواد نرم، تیغه های فلزی برای برش فلز و تیغه های تخریب برای برش مواد سخت مانند میخ و پیچ طراحی شده اند.

برای اطلاعات بیشتر درباره لوله ها می توانید به مقاله لوله مانیسمان چیست مراجعه نمایید.

اره متقابل

تیغ اره زنجیری

تیغه های اره های زنجیری معمولاً در اره های موتوری استفاده می شوند که این نوع دستگاه های برش معمولاً با بنزین , گازوئیل و به ندرت با برق کار می کنند. در این نوع اره ها مکانیزم به صورتی است که تیغ اره به صورت زنجیری روی یک نوار متحرک که متصل به موتور است حرکت میکند و آماده ی برشکاری می شود . اره زنجیری بسته به جنس برش و زاویه برش در اندازه‌ها و دندانه های مختلفی ارائه می شود.

جهت اطلاع از قیمت میلگرد نقره ای کلیک نمایید.

رایج ترین شکل های دندانه ی این نوع اره عبارتند از متقاطع، ترکیبی و ریز. تیغه های برش متقاطع برای ایجاد برش چوب طراحی شده اند، تیغه های ترکیبی مکمل اره های برش هستند و تیغه های ریز برای برش های صاف و دقیق طراحی شده اند.

اره زنجیری

جنس تیغ اره ها

تیغه های اره نواری معمولا از مواد مختلفی ساخته می شوند که هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند. متداول ترین مواد مورد استفاده برای تیغه های اره نواری فولاد پر کربن، ترکیب فلزی و نوک کاربید است.

جهت اطلاع از فروش اره نواری کلیک نمایید.

 

  1. فولاد پر کربن

فولاد پر کربن یک ماده پر استفاده برای تیغه های اره نواری است زیرا نسبتاً ارزان است و به راحتی می توان آن را تیز کرد. با این حال، تیغه های فولاد ابزار کربنی بالا نسبت به سایر مواد زودتر از بین می روند و برای برش مواد سخت مانند فلز مناسب نیستند. تیغه های فولادی با کربن بالا برای برش مواد نرم مانند چوب و پلاستیک مناسب هستند.

جهت اطلاع از قیمت ورق سیاه کلیک نمایید.

 

  1. ترکیب فلزی

تیغه های ترکیب فلزی از جوش دادن دو نوع فلز مختلف به یکدیگر ساخته می شوند. دندانه های تیغه از فولاد خشکه هوایی ساخته شده است، در حالی که بدنه تیغه از فولاد فنر انعطاف پذیرتر ساخته شده است. تیغه های ترکیب فلزی دوام بیشتری نسبت به تیغه های فولادی با کربن بالا دارند و می توان از آنها برای برش طیف وسیع تری از مواد از جمله فلز و چوب استفاده کرد.

 

  1. کاربیدی

تیغه های کاربیدی با لحیم کاری قطعات کوچک کاربید بر روی دندانه های تیغه ساخته می شوند. کاربید یک ماده بسیار سخت و بادوام است که می تواند لبه تیز خود را برای مدت طولانی حفظ کند، حتی در هنگام برش مواد سخت مانند فولاد mo40 و فولاد ck45 . تیغه های کاربیدی نسبت به انواع دیگر تیغه ها گران تر هستند اما برای برش مواد سخت که به سرعت تیغه های دیگر را کند می کنند ایده آل هستند.

جهت اطلاع از قیمت تیراهن کلیک نمایید.

 

  • از دیگر موادی که برای تیغه‌ های اره نواری استفاده می‌شود می‌توان به سنگ الماس که برای برش مواد بسیار سخت مانند فولاد و تیتانیوم استفاده می‌شود، اشاره کرد.

 

  • علاوه بر مواد مورد استفاده برای خود تیغه، طراحی تیغه نیز مهم است. پیکربندی دندان تیغه نوع برش را تعیین می کند. از دندان های معمولی برای برش های ظریف و دقیق استفاده می شود، در حالی که از دندان های پرشی برای برش های خشن استفاده می شود. دندانه های قلاب شکل برای برش مواد ضخیم استفاده می شود و دارای گلوله های بزرگتر است که می تواند مواد بیشتری را حذف کند.

جهت اطلاع از قیمت ورق استیل براق نگیر کلیک نمایید.

 

در نهایت، انواع مختلفی از تیغه های اره برای برش وجود دارد که هر کدام برای انواع خاصی از وظایف برش طراحی شده اند. تیغه های اره دیسکی  برای برش های مستقیم استفاده می شود، تیغه های اره منبت کاری برای برش های ظریف استفاده می شوند، تیغه های اره نواری برای برش مواد ضخیم استفاده می شود، تیغ اره متقابل برای برش مواد سخت استفاده می شود. و از اره زنجیری برای برش چوب استفاده می شود. با انتخاب نوع مناسب تیغه اره برای کار، می توانید اطمینان حاصل کنید که برش های خود دقیق، تمیز و کارآمد هستند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا