logo
شرکت حامی آلیاژ آسیا (فولاد حامیران)
02163511
02162846000
logo

9 ابزار پرکاربرد برش آلومینیوم

3066555528

برش آلومینیوم

آلومینیوم یکی از همه کاره ترین و پرکاربردترین فلزات در سراسر جهان در کارگاه ها و تاسیسات فلزکاری است. علیرغم اینکه آلومینیوم به راحتی قابل ماشینکاری است، برخی از چالش ها را به همراه دارد. از آنجایی که برش آلومینیوم معمولاً آسان است، برخی از مبتدیان در نگه داشتن خطوط برش خود مشکل دارند. آلومینیوم نرم است، به سرعت گرم می شود و اگر به درستی بریده نشود، می تواند تاب خورده یا خم شودو در بهترین حالت، این کار باعث می شود صنعتگر کار بیشتری برایش تراشیده شود. در بدترین حالت، می تواند یک پروژه خوب را خراب کند. به همین دلیل است که داشتن تیغه، ابزار و روش مناسب برای برش کامل هر بار ضروری است.

جهت اطلاع از خدمات برش کلیک نمایید.

بهترین ابزار برای برش ورق آلومینیوم و قطعات آلومینیومی به شرح زیر می باشد:

قیچی فلزی

قیچی فلزی یا تیغه های قلع رایج ترین ابزار برای برش آلومینیوم است. بسیاری از پروژه های آلومینیومی کارهای کوچک و سریعی هستند که نیاز به اصلاح سریع دارند. قیچی در آن شرایط عالی است. آنها فلز را گرم نمی کنند، می توان آنها را در نقاط غیر قابل دسترس برای برش های سخت مانور داد، و نیازی به برق ندارند، بنابراین می توانید آنها را به هر جایی ببرید تا تقریباً هر چیزی را برش دهید.

قیچی برش آلومینیوم

اره گرد

استفاده از اره های مدور آسان و همیشه در دسترس است. آنها برای برش های مستقیم روی ورق فلز به خوبی کار می کنند، اما برای کارایی بهتر این ابزار ها باید از تیغه های مدور مخصوص برش آلومینیوم استفاده کنند. اره های مدور بهترین انتخاب برای مقاطع ضخیم تر نیستند، اما برای برش های سریع و مناطق کوچکتر ایده آل هستند. اره های دایره ای انتخاب های بسیار خوبی برای برش های دقیق روی آلومینیوم هستند، به ویژه برای آماده سازی برای کارهای دقیق تر.

جهت اطلاع از پروفیل صنعتی کلیک نمایید.

خدمات برش آلومینیوم

اره میز

با یک راهنمای لبه داخلی، اره های رومیزی می توانند یک لبه مستقیم روی ورق فلز، از جمله آلومینیوم به کمک اره مدور رومیزی برش دهند. در این نوع خدمات برش نیز باید از اره ی مدور مخصوص برش آلومینیوم استفاده نمود.

اره برش آلومینیوم

اره منبت کاری اره مویی

اره های رومیزی و مدور برای برش های صاف و صاف بهترین هستند. اره‌های منبت کاری و اره مویی می‌توانند منحنی‌ها و اشکال را به گونه‌ای برش دهند که اره‌های رومیزی نمی‌توانند. کمان اره ها نیز یک گزینه هستند، اما امنیت و قدرت مشابهی را با سایر گزینه‌ها ارائه نمی‌دهند و بیشتر به مهارت اپراتور برای ثابت نگه داشتن اره و ایجاد برش تمیز تکیه می‌کنند.برای اطلاعات بیشتر درباره الکترودها می توانید به مقاله همه دسته بندی الکترودها مراجعه نمایید.

برش آلومینیوم

جهت اطلاع از خدمات برش لیزر فلزات کلیک نمایید.

گیوتین

گیوتین ها ماشین های مخصوص برش فلز هستند که از روش کمی متفاوت استفاده می کنند. برخلاف ابزارهای برقی، گیوتین ها از یک عمل خمشی برای خم شدن و فرم دادن به آلومینیوم استفاده می‌کنند و باعث می‌شوند که در امتداد یک خط مستقیم شکسته شود. گیوتین ها ابعاد بزرگی دارند و می توانند دست و پا گیر باشند، اما یکی از بهترین گزینه ها برای برش بخش های بلند و مستقیم از ورق های آلومینیومی هستند.

 

درباره پخش ویدیو خدمات برش گیوتین استیل

اره برقی

اره برقی ابزاری مفید برای برش قطعات کوچکتر آلومینیوم است. می توانید از آن برای برش لوله و میله استفاده کنید، اما زمانی که به طول کوتاه تری از ورق آلومینیوم نیاز دارید نیز موثر است. خوشبختانه، در این روش تیغه های دستگاه قابل تعویض هستند و در صورت شکستن و کند شدن می توان آنها را تعویض نمود.

اره برقی برش آلومینیوم

دستگاه  CNC

روش های ذکر شده در بالا هنگام برش ورق های نازک آلومینیومی یا میلگردهای آلومینیومی بهترین کاربرد را دارند. ماشین ابزارهای CNC با سرعت بالا برخی از بهترین گزینه ها را برای کارهای دقیق تر ارائه می دهند.

جهت اطلاع از خدمات برش CNC کلیک نمایید.

تراش ها و آسیاب های CNC قطعات آلومینیومی ضخیم را به قطعات نهایی تبدیل می کنند به طوری که می توان از آنها برای ایجاد کل دوره های تولید قطعات یکسان استفاده کرد.

خدمات برش CNC آلومینیوم

برش پلاسما

برش پلاسما یک فرآیند ذوب است که در آن از یک جت گاز یونیزه در دماهای بالاتر از 20000 درجه سانتیگراد برای ذوب و خارج کردن مواد از برش استفاده می شود. قوس الکتریکی بین الکترود و قطعه کار ایجاد می شود. الکترود در یک نازل گاز فرو رفته است که قوس را منقبض می کند و باعث تشکیل جت پلاسمای باریک، با دمای بالا و سرعت بالا می شود. برش قوس پلاسما روی آلیاژهای رسانای الکتریکی از جمله کربن ساده و فولادهای ضد زنگ، آلومینیوم، آلیاژهای نیکل و تیتانیوم کار می کند.

درباره پخش ویدیو کاور ویدئو cnc

مته کاری

روش دیگر برای برش قطعات آلومینیومی، مته کاری است. در این روش یک مته متصل به دستگاه CNC از پیش برنامه نویسی می شود تا اشکال و خطوط مورد نیاز را از دل قطعات آلومینیومی بیرون آورد.

خدمات برش ورق های آلومینیوم

نکات و ترفندهای برش آلومینیوم

هنگام برش آلومینیوم، این نکات را به خاطر بسپارید تا کار خود را بسیار آسان کنید.

تبدیل کاربری ابزار برش

از آنجایی که آلومینیوم یکی از فلزات نرم‌تر است، می‌توانید برخی از ابزارهای برش چوب با کیفیت خود را برای برش آلومینیوم نیز تغییر دهید.

از روان کننده استفاده کنید

روان کننده های برش فلز به کاهش ناهماهنگی در حین برش کمک می کنند و همچنین می توانند به از بین بردن لکه ها و براده ها کمک کنند. رایج ترین روان کننده برای آلومینیوم WD-40 است، اما سایر روان کننده ها مانند موم برش فلز و آب به همان اندازه در جلوگیری از گیر کردن تیغه ها کار می کنند.

اسپری WD-40

تیغه های با قطر کمتر بهتر هستند

به طور معمول، تیغه‌های با قطر کوچک‌تر برش‌های تمیزتر و دقیق‌تری را ایجاد می‌کنند، زیرا قطر کوچک‌تر آن‌ها منجر به خروج کمتر می‌شود و خروجی کمتر به معنای برش صاف‌تر است.

بستن قطعه کار هنگام برش

بستن قطعه کار به آن پایداری می دهد و یک قطعه کار پایدار امکان برش تمیزتر را فراهم می کند. یکی دیگر از مزایای بستن این است که ایمنی را با احتمال کمتری که چیزی از اره خارج شود و به اپراتور آسیب برساند، بهبود می بخشد.

پوشش محافظ

همیشه هنگام برش آلومینیوم یا هر ماده دیگری از تجهیزات حفاظتی کافی از جمله عینک ایمنی یا عینک ایمنی و محافظ شنوایی استفاده کنید. سپرهای تمام صورت نیز ممکن است توصیه شود.

برش ورق آلومینیوم

نتیجه

خدمات برش آلومینیوم طیف گسترده ای از ابزار را در بر می گیرد که در نهایت این ابزار به برش بهتر و ارائه ی خدمات برش با کیفیت تر منجر می شوند و کار ما را برای پردازش و مونتاژ قطعات آلومینیومی آسان تر می نمایند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا