logo
شرکت حامی آلیاژ آسیا (فولاد حامیران)
02163511
02162846000
logo

مزایای سازه های فولادی

مزایای سازه های فولادی

در سال 2023، سازندگان و توسعه دهندگان به طور مداوم به دنبال مواد جدید و نوآورانه برای بهبود فرآیندهای ساخت و ساز خود هستند. با این حال، علیرغم مواد جدیدی که به بازار عرضه می شوند، هیچ چیز نمی تواند ماده ای را که مسئول شکل دادن به دنیای مدرن است، برتری دهد. هیچ ماده دیگری نمی تواند با مزایای سازه های فولادی در نسبت مقاومت به وزن، دوام و تطبیق پذیری برابری کند.

علاوه بر این، فرآیندهای پیش ساخته کنونی، این محصول انقلابی را بیش از هر زمان دیگری برای کار با آن در دسترس قرار داده است. لطفاً برای بررسی کامل تمام مزایای سازه های فولادی و آنچه که آنها را به یک مصالح ساختمانی ایده آل تبدیل می کند به خواندن ادامه دهید.

جهت اطلاع از قیمت ورق فولاد mo40 کلیک نمایید.

مزایای سازه های فولادی

  • دوام

صاحبان ساختمان‌ها، ساختاری می‌خواهند که در آزمون زمان مقاومت کند و در عین حال تا حد ممکن تعمیر و نگهداری کمتری داشته باشد. فولاد از این نظر در صدر فهرست مصالح ساختمانی قرار دارد، زیرا اکثر ساختمان‌های فولادی می‌توانند بیش از 100 سال دوام بیاورند و به نگهداری بسیار کمی نیاز دارند.

سازه های فولادی

فولاد یک ماده قوی و بادوام است که می تواند عناصر را تحمل کند. بعید است ساختمان های فولادی در اثر طوفان، آتش سوزی یا زلزله آسیب ببینند. علاوه بر این، فولاد یک ماده غیر قابل احتراق است که باعث می شود نسبت به سایر مواد احتمال آتش گرفتن آن کمتر شود.

خبر عالی این است که فولاد تمام این مزایای دوام را بدون تعمیر و نگهداری مداوم فراهم می کند. مانند سایر مواد مانند چوب یا بتن نیازی به رنگ آمیزی یا آب بندی ندارد. شستشوی سالیانه تحت فشار برای از بین بردن گل و لای و سایر زباله های چسبنده معمولاً تمام آن چیزی است که برای سال ها بکر نگه داشتن سازه های فولادی لازم است.

جهت اطلاع از قیمت vcn200 کلیک نمایید.

  • پایداری

با توجه به اینکه جهان برای کاهش اثرات تغییرات آب و هوایی به سمت اقتصاد صفر خالص کار می کند، پایداری در راس ملاحظات ساختمان های تجاری قرار دارد. برای این منظور، فولاد یکی از پایدارترین مصالح ساختمانی روی کره زمین است.

فولاد یک ماده بسیار بازتابنده است که اشعه خورشید را به آسانی مواد دیگر جذب نمی کند. این می تواند به خنک نگه داشتن ساختمان در طول تابستان و کاهش وابستگی به تهویه مطبوع کمک کند.

علاوه بر این، سازه های فولادی با طیف گسترده ای از انواع عایق ها، مانند عایق فوم اسپری ساختمان های فلزی، سازگار هستند. این می تواند مزایای بهره وری انرژی ساختمان های فولادی را با بهبود R-value بیشتر کند.

در نهایت، ساختمان های فولادی برای تغییر کاربری و بازیافت اولیه هستند. بیشتر ساختمان‌های فولادی پیش ساخته را می‌توان جدا کرد و به مکان‌های جدید منتقل کرد تا عمری دوباره داشته باشند. در صورت نیاز به تخریب کامل، فولاد را می توان ذوب و مجدداً بازسازی کرد و به آن برخی از امتیازات برتر برای بازیافت در میان مصالح ساختمانی را می دهد.

سازه فولادی

  • زمان ساخت و ساز کوتاه تر

پیمانکاران تحت فشار فزاینده ای قرار دارند تا ساختمان ها را به سرعت بالا ببرند، زیرا ضرب الاجل ها تنگ تر می شود. ساخت و ساز با فولاد می تواند در این زمینه از چند جهت کمک کند. یکی از مهمترین آنها پیش ساخته است که امکان ساخت و ساز خارج از محل را فراهم می کند. این بدان معناست که بسیاری از کارها را می توان در یک محیط کارخانه کنترل شده انجام داد و قطعات را می توان برای مونتاژ سریع و دقیق به سایت ارسال کرد.

جهت اطلاع از قیمت فولاد سمانته کلیک نمایید.

یکی دیگر از کارایی‌های ساختمان با فولاد این است که نسبت به سایر انواع ساختمان‌ها به پی‌های دقیق‌تری نیاز دارد. فولاد سبک تر و قوی تر از سایر مواد است بنابراین می تواند وزن بیشتری را با مواد کمتر تحمل کند. به عنوان مثال، اگر پیمانکاران مزایای عرشه قالب در مقابل عرشه کامپوزیت را در فونداسیون ساختمان های تجاری کشف کنند، تحمل بار کافی برای یک ساختمان فولادی را می توان در چند روز به دست آورد. این می‌تواند به راه‌اندازی و راه‌اندازی سازه فولادی در اسرع وقت کمک کند و به ساختن درآمد کمک کند تا اینکه به وام‌های گران‌قیمت ساختمانی گره بخورد. در مقابل، ساختمان به آرامی در کنار هم قرار می گیرد.

  • تطبیق پذیری

ساختمان های تجاری باید در سال 2023 کلاه های زیادی بر سر بگذارند. آنها باید بتوانند به عنوان انبار، فروشگاه های خرده فروشی، دفاتر و غیره خدمت کنند. ساختمان های فولادی بهترین انتخاب برای تطبیق پذیری هستند، زیرا می توان آنها را به راحتی برای اهداف مختلف پیکربندی کرد.

ساختمان‌های فولادی یک دهانه شفاف فوق‌العاده ارائه می‌دهند که فضای داخلی را باز و بدون ستون یا دیوار می‌سازد. این کار پیکربندی مجدد فضا را در صورت نیاز آسان می کند. علاوه بر این، فولاد با طیف گسترده ای از مواد روکشی سازگار است، بنابراین می توانید ظاهری را انتخاب کنید که به بهترین وجه با نیازهای شما مطابقت دارد.

مزایای فولاد

اگر نیاز به باز کردن یک فروشگاه خرده فروشی جدید، گسترش یک انبار موجود یا اضافه کردن یک بال جدید به یک مجتمع اداری دارید، یک ساختمان فولادی می تواند به راحتی این کار را انجام دهد.

جهت اطلاع از قیمت فولاد mo40 کلیک نمایید.

  • ایمنی بالا

ایمنی در خط مقدم نگرانی های ساختمان های تجاری قرار دارد، زیرا حوادث می تواند منجر به دعاوی پرهزینه و تصور اشتباه عمومی شود. یکی دیگر از دلایلی که ساختمان با فولاد راه حل عالی است این است که ایمنی فوق العاده ای را ارائه می دهد.

اولاً، فولاد یک ماده مقاوم و بادوام است که می تواند در برابر عناصر مقاومت کند. ساختمان های فولادی کمتر در اثر طوفان، آتش سوزی یا زلزله آسیب می بینند. علاوه بر این، فولاد یک ماده غیر قابل احتراق است که باعث می شود نسبت به سایر مواد احتمال آتش گرفتن آن کمتر شود.

در نهایت، فولاد یک ماده بسیار ایمن برای کار است. هنگام برش یا جوشکاری، هیچ بخار سمی یا مواد شیمیایی آزاد نمی کند. این باعث می شود که آن را به گزینه ای بسیار ایمن تر از مواد دیگر مانند کامپوزیت ها یا پلاستیک ها تبدیل کند که می توانند در هنگام برش یا قرار گرفتن در معرض دمای بالا بخارات سمی و VOC آزاد کنند.

ساختمان‌های فولادی از جمله امن‌ترین ساختمان‌ها در جهان هستند، اگر با ویژگی‌های مکمل کافی مانند نرده‌های کابلی، آشکارسازهای دود و مواد کفپوش ضدلغزش همراه شوند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا