logo
شرکت حامی آلیاژ آسیا (فولاد حامیران)
02163511
02162846000
logo

پودرهای جوشکاری آما

پودرهای جوشکاری آما

پودرهای جوشکاری آما (AMA Welding Powders) معمولاً برای جوشکاری زیرپودری (Submerged Arc Welding یا SAW) استفاده می‌شوند. این پودرها به عنوان یک فیلتر و محافظت کننده عمل می‌کنند و به جوشکاری با کیفیت بالا و کاهش آلودگی کمک می‌کنند.

ویژگی‌ها و مزایای پودرهای جوشکاری آما

1. حفاظت از حوضچه جوش: پودر جوشکاری از فلز مذاب در برابر آلودگی‌های خارجی محافظت می‌کند.
2. کیفیت بالای جوش: این پودرها به بهبود کیفیت و استحکام جوش کمک می‌کنند.
3. کاربردهای متنوع: پودرهای جوشکاری آما برای انواع مختلف فلزات و آلیاژها مناسب هستند.
4. افزایش بهره‌وری: استفاده از این پودرها به کاهش زمان و هزینه‌های جوشکاری کمک می‌کند.

کاربردهای پودرهای جوشکاری آما

ساخت و سازهای صنعتی: برای جوشکاری قطعات بزرگ و سنگین در ساخت و سازهای فلزی استفاده می‌شود.
تولید مخازن و لوله‌ها: به دلیل استحکام بالا و مقاومت در برابر خوردگی، در ساخت مخازن تحت فشار و لوله‌های نفت و گاز کاربرد دارد.
صنعت کشتی‌سازی: برای جوشکاری بدنه و سازه‌های کشتی‌ها استفاده می‌شود.

نکات مهم در استفاده از پودرهای جوشکاری

انتخاب مناسب پودر: بسته به نوع فلز و شرایط جوشکاری، باید پودر مناسب انتخاب شود.
شرایط نگهداری: پودرها باید در شرایط خشک و دور از رطوبت نگهداری شوند تا کیفیت آنها حفظ شود.
تنظیمات دستگاه جوشکاری: پارامترهای جوشکاری باید به درستی تنظیم شوند تا بهترین نتایج حاصل شود.

پودر آما

جهت اطلاع از قیمت الکترود 2.5 میکا کلیک نمایید.

 

پودرهای جوشکاری آما

پودر OP119

سیمهای قابل استفاده:S1,S2,S2Mo

پودر جوشکاری زیرپودری AMA-OP119از نوع کلسیم سیلیکات آگلومره میباشد که برای جوشکاری فولادهای ساختمانی، فولادهای مخازن تحت فشار، فولادهای لوله سازی و همچنین دانه ریزبه کارمیرود. جذب بالای سیلیسیم در فلزجوش از ویژگیهای این پودر است و به هنگام استفاده ازسیم جوشهای S1,S2,S2Mo علاوه برآن جذب منگنز هم انجام میگیرد.پودر AMA-OP119به ویژه برای جوشکاریهای دوسیمه، پشت سرهم و چندسیمه در سرعتهای نسبتاا بالا مناسب میباشد. از این پودر میتوان برای جوشکاری دوطرفه دریک پاس استفاده نمود.

پودر OP121TT

سیمهای قابل استفاده:EH12-K

پودر AMA-OP121TTیک پودر از نوع فلوراید قلیایی آگلومره شده است که برای جوشکاری فولادهای دانه ریز استحکام بالا و همچنین جوشکاری فولادهایی که در دمای زیر صفر چقرمه بوده و فولادهای مقاوم به پیرشدن مناسب میباشد.با توجه به رفتار خنثی این پودر از نظر جذب و سوختن سیلیسیم و منگنز امکان جوشکاری با سیم جوشهای دارای درصد بالایی از سیلیسیم و منگنز  50-57و 50-27فراهم می آید. این پودر به ویژه برای جوشکاری با فرآیندهای پشت سرهم و چندسیمه مناسب است. این پودر کاربرد گستردهای در جوشکاری سازه های دریایی دارد.

جهت اطلاع از خرید الکترود آما کلیک نمایید.

 

پودر OP122

سیمهای قابل استفاده:S2,S3,S2Mo

پودر جوشکاری زیرپودری AMA-OP122از نوع فلوراید قلیایی آگلومره بوده و برای جوشکاری اتصالی فولادهای ساختمانی، فولادهای مخازن تحت فشار، فولادهای لوله سازی و همچنین فولادهای دانه ریزمناسب میباشد.

استفاده از آن با سیم جوشهای دارای منگنز بالا ( )50-12 ،50-15ضروری میباشد.
این پودر برای جوشکاری زیرپودری دوسیمه، پشت سرهم و چندسیمه و همچنین جوشکاری دوطرفه در یک پاس جهت تولید لوله های قطور مناسب است. به منظور بهبود میزان چقرمگی،
استفاده از سیم جوشهای دارای آلیاژ مولیبدن پیشنهاد میگردد. ظرفیت هدایت جریان این پودر بالابوده و به همین دلیل برای جوشکاری مقاطع ضخیم جوش گوشه ای در سازه های فولادی مناسب میباشد. جداشدن سرباره این پودر عالی است. به دلیل پایین بودن وزن حجمی ظاهری این پودر،میزان مصرف آن اندک است.

الکترود یکی از اجزای اساسی در فرآیند جوشکاری است که نقش مهمی در ایجاد اتصال بین قطعات فلزی دارد. یکی از محبوب‌ترین انواع الکترودها، الکترود 6013 است که به دلیل ویژگی‌های خاص خود، در بسیاری از کاربردهای جوشکاری استفاده می‌شود.

الکترود 6013 یک الکترود جوشکاری پوشش‌دار است که برای جوشکاری فولادهای کربنی و فولادهای کم‌آلیاژ مناسب می‌باشد. این الکترود به دلیل توانایی تولید جوش‌های صاف و بدون ترک، به طور گسترده در صنعت ساخت و ساز، تعمیرات و صنایع خودروسازی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

یکی از ویژگی‌های برجسته الکترود 6013، سهولت استفاده و توانایی آن در جوشکاری در موقعیت‌های مختلف است. این الکترود جوشکاری به ویژه برای جوشکاری‌های عمودی و سربالا مناسب است و حتی کاربران مبتدی نیز می‌توانند با آن به نتایج خوبی دست یابند.

poudr-ama

جهت اطلاع از فروش الکترود میکا کلیک نمایید.

 

پودر OP123

سیمهای قابل استفاده:S1,S2,S2Mo

پودر جوشکاری زیرپودری AMA-OP 123 به منظورجوشکاری فولادهای ساختمانی، فولادهای لوله سازی، مخازن فولادی تحت فشار و همچنین فولادهای دانه ریز به کار میرود. در جوشکاری با این پودر مقدار اندکی سیلیسیم و مقدار متوسطی منگنز در فلزجوش جذب میگردد. با توجه به عملکرد متالورژیکی، میتوان این پودر را با سیم جوشهای50-12 ،50-11و 50-14به کاربرد. این پودر برای جوشکاری دوسیمه، چند سیمه و تک سیمه و همچنین برای جوشکاری دوطرفه در یک پاس (مثلا در تولید لوله های قطور) قابل استفاده میباشد.

باتوجه به این موارد، استفاده از سیم جوش حاوی آلیاژ Moبه منظور افزایش چقرمگی مناسب است.ظرفیت بالای هدایت جریان از ویژگیهای قابل توجه این پودر محسوب میگرددجداشدن سرباره در کلیه شرایط خوب است. با توجه به سرباره اندک این پودر، امکان جوشکاری درزهای دایرهای شکل قطعات با قطرکم فراهم میباشد بدون اینکه خطری از نظر ریزش سرباره وجودداشته باشد.
مصرف این پودر به دلیل پایین بودن وزن حجمی ظاهری آن اندک است.

جهت اطلاع از لیست قیمت الکترود میکا کلیک نمایید.

 

پودر UNIVERSAL

سیمهای قابل استفاده:S1,S2,S2Mo

پودر جوشکاری زیرپودری AMA-UNIVERSALاز نوع آلومینات روتیلی آگلومره است که برای جوشکاری فولادهای عمومی ساختمانی، فولادهای مخازن تحت فشار، فولادهای لوله سازی و همچنین فولادهای دانه ریز با استحکام تسلیم N/mm 2 355مناسب میباشد. مقدار جذب نسبتا بالای سیلیسیم در فلز جوش، از خصوصیات این پودر است و هنگام استفاده از سیم جوشهای 50-11و50-12جذب منگنز هم صورت میگیرد.

بنابراین، این پودر را میتوان با سیم جوشهای دارای منگنز کم به کاربرد.پودر جوشکاری AMA-UNIVERSALبه ویژه برای جوشکاری به طریقه دوسیمه پشت سرهم و چندسیمه با سرعت بالا مناسب میباشد. میتوان این پودر را باتکنیک دوطرفه در یک پاس برای جوشکاری لوله های حلزونی با جداره نازک به کاربرد. به منظور افزایش چقرمگی فلزجوش، بهترین راه استفاده از این پودر با سیمهای حاوی مولیبدن 50-14میباشد. این ترکیب برای جوشکاری لوله به لوله به صورت جانبی با ورق واسط یا لوله های دارای پره های فلزی مناسب است.پودر AMA-UNIVERSALبه دلیل قابلیت جداشدن آسان سرباره در جوشکاری گوشه ای مورداستفاده قرارمیگیرد. فلزجوش آن به هنگام جوشکاری بر روی قطعات حاوی زنگ، پلیسه وغیره، نسبت به تخلخل حساس نمیباشد.

پودر OP250A

سیمهای قابل استفاده:S1

این پودر از نوع آگلومره آلیاژی بوده و به همراه سیم جوش 50-11به منظور روکشی سخت به کارمیرود. اثر آلیاژی این پودر بستگی زیادی به پارامترهای انتخاب شده  دارد.

کاربرد: روکشی سخت قطعات ماشین آلات، دنده های متحرک، ریل، غلتکهای نگهدارنده کاترپیلار و غیره.

پودرجوش

جهت اطلاع از سیم جوش 7018 کلیک نمایید.

 

پودر OP350A

سیمهای قابل استفاده:S1,S2CrMo1

این پودر از نوع آگلومره آلیاژی بوده و به همراه سیم جوشهای 50-11و 50-22به منظور روکشی سخت به کارمیرود. اثر آلیاژی این پودر بستگی زیادی به پارامترهای انتخاب شده دارد. پودر جوشکاری قوس- زیرپودری AMA-OP 350 Aبرای کار با جریان DCو ACمناسب است.پودر مرطوب را باید در دمای +300درجه سانتیگراد مجدداخشک کرد.

کاربرد: روکشی سخت اتصالات، انتهای میله پیستون و تجهیزات ماشین آلات راه سازی.

پودر OP71cr

سیمهای قابل استفاده:ER316,ER318

پودر جوشکاری زیرپودری AMA-OP71Crاز نوع فلوراید قلیایی آگلومره مخصوص با کربن خیلی کم میباشد. این پودر به همراه سیم جوشهای استاندارد DIN 8556برای جوشکاری فولادهای ضد زنگ اوستنیتی و مقاوم به حرارت مورد استفاده قرارمیگیرد.پودر جوشکاری AMA-OP71Crبه دلیل نحوه عمل متالوژیکی ناشی از کربن، برای جوشکاری فولادهای با کربن کم مناسب میباشد. این پودر حاوی مواد کروم دار است که در برابر سوختن کروم واکنش نشان میدهند. جذب متوسط سیلیسیم و سوختن ناچیز منگنز در فلز جوش از خصوصیات این پودرمحسوب میشود. گرده جوش این پودر دارای سطحی یکنواخت و بدون بریدگی کناره جوش میباشد.قابلیت جداشدن آسان سرباره این پودر امکان استفاده از آن در جوشکاری گوشه ای را فراهم میسازد.

جهت اطلاع از قیمت الکترود ۳ آما کلیک نمایید.

 

پودر AP720

سیمهای قابل استفاده:ER316L,ER308L,ER318,ER347

پودر جوشکاری مخصوص آگلومره فلوراید قلیایی، که برای جوشکاری فولادهای مقاوم به حرارت و ضدزنگ اوستنیتی به همراه سیم جوشهای استاندارد DIN 8556به کارمیرود. این پودر از نظر مقدار کربن فلز جوش، کاملاخنثی میباشد به گونه ای که با استفاده از سیم جوش مناسب، میتوان فولادهای حاوی مقدار کربن خیلی کم را به صورتی مطمئن جوشکاری نمود..این پودر برای جوشکاری مقاطع ضخیم طراحی شده است. مقدار هیدروژن این پودر کنترل شده و فلزجوش آن حاوی مقدار هیدروژن کمی خواهدبود.پودر جوشکاری AMA-AP720به ویژه برای جوشکاریهای پشت سرهم و چندسیمه مناسب است وگرده های جوش منظم و یکنواختی ایجاد میکند که بدون بریدگی کناره جوش میباشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا