logo
شرکت حامی آلیاژ آسیا (فولاد حامیران)
02163511
02162846000
logo

مهمترین کاربردهای ورق شیروانی

ورق شیروانی

ورق شیروانی در سازه های ساختمانی کاربرد فراوانی دارند چرا که بادوام بوده و به راحتی قابل نصب هستند. این ورق در برابر زنگ زدگی مقاوم اند و نیاز به نگهداری بسیار کمی دارند. شما باید یکی را انتخاب کنید که برای شرایط شما مناسب است. همه ورق های شیروانی برابر نیستند و برخی از آنها برای پروژه های خاص مناسب تر از بقیه هستند. شیروانی شما به اندازه انتخاب مصالح شما محکم است. بازار ورق های شیروانی به دلیل کاربردهای صنعتی بیشتر و حرکت به سمت مواد جدید تر به جای مواد معمولی دستخوش تغییر شده است.

انواع ورق شیروانی

انواع ورق شیروانی

  • ورق شیروانی راه راه

شیروانی راه راه دوام بالایی دارد و این به دلیل شکل آن است. این ورق‌ ها برای تثبیت مواد به نوارهای نگهدارنده نیاز دارند زیرا پیچ‌ های اتصال از بالای دنده ‌ها عبور می‌کنند. انحنای دنده ها و دره ها مانع از آب بندی مناسب پیچ ها در دره ها می شود. به دلیل شکل موج دار خاص، فلزات شل و سبک وزن مانند آلومینیوم نیز می توانند برای چندین دهه ضربه زدن به آب و هوا تجهیز شوند. محبوب ترین ورق موجدار، ورق فولادی گالوانیزه است که بیشتر به عنوان ماده پایه استفاده می شود. این ورق های شیروانی به طور ایده آل برای محافظت از گاراژ، ایوان و سوله استفاده می شود.

جهت اطلاع از قیمت ورق کلیک نمایید.

  • ورق شیروانی پلی کربنات

ورق های شیروانی پلی کربنات در کیفیت ها و ضخامت های مختلف موجود است. از نظر وزن بسیار سبک تر، در عین حال بادوام و مقاوم در برابر شکستگی و ترک هستند. آنها را می توان به راحتی جابجا کرد و با کمک پیچ و میله های نگهدارنده ثابت کرد یا به راحتی جوش داد. همچنین این ورق ها را می توان به راحتی با قیچی لبه تیز و اره مدور بدون نیاز به ابزار و ماشین آلات اضافی برش داد. استحکام و انعطاف پذیری ورق های شیروانی پلی کربنات به سازه های مورد استفاده کمک می کند تا خلاقانه تر طراحی شوند.

یکی از مفیدترین ویژگی های پلی کربنات این است که حداکثر نور خورشید را وارد می کند و در عین حال از اشعه مضر UV جلوگیری می کند. بنابراین، زمانی که می خواهید حداکثر نور بدون آسیب رساندن وارد شود، انتخاب ایده آلی است. ورق های شیروانی پلی کربنات به طور گسترده در ساختمان های صنعتی و تجاری در مقیاس بزرگ استفاده می شود.

ورق شیروانی پلی کربنات

جهت اطلاع از قیمت ورق آهن 1 میل کلیک نمایید.

  • ورق های شیروانی پلی کربنات راه راه

ورق های شیروانیی پلی کربنات موجدار در طیف وسیعی از انتخاب ها برای انتقال نور در دسترس هستند و دارای خواص مقاوم در برابر آتش هستند. این ورق های شیروانی با مشخصات دقیق برای یافتن کاربرد مناسب در نورپردازی شیروانی های صنعتی و روکش های نور روز تولید می شوند. استفاده از ورق های شیروانیی پلی کربنات موجدار در افزایش برداشت در نور روز بسیار مفید است. با افزایش نگرانی در مورد محیط زیست، این نوع ورق ها کاملا مناسب هستند. این ورق ها برای موسسات تجاری، کاربرد های صنعتی و انبارها استفاده می شود.

  • ورق شیروانی فلزی

ورق های شیروانی فلزی یک گزینه محبوب هستند زیرا دارای خواص عایق عالی هستند. آنها از روی، آلومینیوم، مس و قلع ساخته شده اند. بام فلزی مزایای بسیاری از جمله توانایی مقاومت در برابر هر نوع شرایط آب و هوایی را به همراه دارد. شیروانی فلزی در رنگ‌ها و پوشش‌های متفاوتی از جمله ظاهر سنگ‌های سدر طبیعی وجود دارد. مقاومت در برابر آتش و توانایی مقاومت در برابر طوفان بدون آسیب دارد. این ورق ها را می توان در ساختمان های باغ، گاراژ، روکش های خانگی و شیروانی های صنعتی اعمال کرد.

جهت اطلاع از قیمت ورق گالوانیزه کلیک نمایید.

  • روکش فلزی ورق شیروانی

روکش بام ورق فلزی به عنوان یک مصالح ساختمانی پوششی با یک “لایه محافظ” عمل می کند تا چندین مزیت عملی و زیبایی شناختی را ارائه دهد. آنها از آلومینیوم یا فولاد تشکیل شده اند. این نوع ورق های شیروانی، مصالح ساختمانی داخلی را در برابر عناصر خشن محافظت می کنند و پایداری مکانیکی سازه را افزایش می دهند. روکش فلزی از تغییرات دما، باد، جذب آب، نور خورشید و آلودگی محافظت می کند که همه اینها می تواند به یکپارچگی ساختاری ساختمان و زیبایی آن آسیب برساند. این نوع ورق ها در ساختمان های انباری استفاده می شوند.

جهت اطلاع از ورق آجدار فابریک کلیک نمایید.

 

  • ورق شیروانی پلاستیکی

ورق های پلاستیکی شیروانی وزن سبکی دارند که حمل، حمل و نصب آنها را آسان می کند. آنها در مقایسه با ورق های فلزی بادوام و مقرون به صرفه هستند. این ورق ها به راحتی تمیز می شوند و در برابر مواد شیمیایی و خوردگی مقاوم هستند. آنها عمدتا به عنوان سوله باغ یا برای پوشش سازه های موقت استفاده می شوند.

کاربرد های ورق شیروانی

ورق های شیروانی که زمانی عمدتاً با سرپناه و محافظت در برابر عناصر مرتبط بودند، به مصالح ساختمانی همه کاره با طیف گسترده ای از کاربردها تبدیل شده اند. این ورق ‌ها دیگر فقط محدود به شیروانی نیستند. آنها راه خود را در صنایع و پروژه های مختلف پیدا کرده اند و دوام، مقرون به صرفه بودن و زیبایی شناسی را ارائه می دهند. در این مقاله، کاربرد های متنوع ورق های شیروانی را فراتر از نقش سنتی آنها بررسی خواهیم کرد.

جهت اطلاع از قیمت ورق آجدار کلیک نمایید.

کاربرد های ورق شیروانی

  • ساختمان ها

بارزترین و رایج ترین استفاده از ورق های شیروانیی البته در ساخت و سازهای مسکونی است. آنها در مواد مختلفی مانند فلز، آسفالت، خاک رس یا بتن تولید می شوند و از نظر ظاهر، طول عمر و قیمت، انتخاب هایی را به صاحبان خانه ارائه می دهند. ورق های شیروانی مدرن نه تنها از خانه ها محافظت می کنند بلکه جذابیت آنها را نیز افزایش می دهند.

  • شیروانی های صنعتی و تجاری

ورق های شیروانی  نقش مهمی در ساختمان های صنعتی و تجاری دارند. دوام و مقاومت در برابر آب و هوا آنها را برای کارخانه ها، انبارها، مراکز خرید و مجتمع های اداری ایده آل می کند. علاوه بر این، سطح بزرگ و بدون وقفه آنها برای قرار دادن پنل های خورشیدی مناسب است و آنها را به بخشی جدایی ناپذیر از طرح های انرژی سبز تبدیل می کند.

جهت اطلاع از قیمت ورق آهن برش خورده کلیک نمایید.

  • گلخانه های کشاورزی

در کشاورزی از ورق های شیروانی برای ایجاد محیط های کنترل شده در گلخانه ها استفاده می شود. این ورق ها از شرایط آب و هوایی نامطلوب محافظت می کنند، در حالی که شفافیت آنها به نور خورشید اجازه می دهد تا گیاهان را پرورش دهد و رشد مطلوب را افزایش دهد.

  • طراحی داخلی

ورق های شیروانی حتی در داخل خانه نیز راه خود را پیدا کرده اند که به عنوان عناصر تزئینی در طراحی داخلی مدرن استفاده می شود. آنها می توانند به عنوان روکش دیوار، پانل های شیروانیی یا جداکننده اتاق استفاده شوند و زیبایی منحصر به فرد و صنعتی را ارائه دهند.

جهت اطلاع از قیمت ناودانی کلیک نمایید.

نتیجه

ورق های بام از هدف متداول خود در پناهگاه فراتر رفته و به مصالح ساختمانی چندوجهی با کاربرد در بخش های مختلف تبدیل شده اند. از ساخت و سازهای مسکونی و تجاری گرفته تا کشاورزی، طراحی و ورق های شیروانی سازگاری و دوام خود را نشان داده اند. با ادامه پیشرفت فناوری، ورق های شیروانی احتمالاً کاربردهای جدید و نوآورانه ای پیدا می کنند و اهمیت آنها را در دنیای ساخت و ساز و طراحی بیشتر می کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا