logo
شرکت حامی آلیاژ آسیا (فولاد حامیران)
02163511
02162846000
logo

مزایای بازیافت ضایعات آهن

مزایای بازیافت ضایعات آهن

بازیافت ضایعات آهن شامل فرآیند استفاده مجدد از ضایعات آهن و ضایعات فولاد برای تولید مواد جدید است.

مزایای بازیافت ضایعات آهن

بهره وری منابع: بازیافت ضایعات آهن با کاهش نیاز به تولید آهن جدید از مواد خام مانند سنگ معدن معدنی منجر به صرفه جویی قابل توجهی در منابع می شود. این به مدیریت منابع پایدار کمک می کند.

کاهش آلودگی هوا: در مقایسه با تولید آهن جدید، بازیافت ضایعات آهن منجر به کاهش آلودگی هوا می شود. فرآیند بازیافت معمولاً آلاینده ها و گازهای گلخانه ای کمتری را در جو منتشر می کند.

صرفه جویی در انرژی: بازیافت ضایعات آهن در مقایسه با انرژی مورد نیاز برای استخراج و فرآوری سنگ آهن خام انرژی کمتری مصرف می کند. این به معنای صرفه جویی کلی در انرژی و کاهش اتکا به سوخت های فسیلی است.

کاهش آلودگی محیط زیست: با بازیافت ضایعات آهن، ما به محیطی پاک‌تر با کاهش آلودگی و ردپای زیست‌محیطی کوچک‌تر کمک می‌کنیم و با اهداف پایداری و تلاش‌های حفاظت از محیط زیست همسو می‌شویم.

جهت اطلاع از قیمت امروز ضایعات فولاد کلیک نمایید.

 

درصد مزایا در منابع مختلف

صرفه جویی در مصرف انرژی: 70%

صرفه جویی در مواد اولیه: 90٪

کاهش آلودگی هوا: 86 درصد

صرفه جویی در منابع آب: 40%

کاهش آلودگی آب: 76 درصد

صرفه جویی در منابع: 97%

به ازای هر تن فولاد بازیافتی از ضایعات آهن، 1115 کیلوگرم در مصرف آهن و 625 کیلوگرم زغال سنگ صرفه جویی می شود و به حفظ 53 کیلوگرم سنگ آهک کمک می کند.

این ارقام برای سایر فلزات به شرح زیر است:

آلومینیوم: 95٪ صرفه جویی

مس: 85 درصد صرفه جویی

سرب: 65٪ صرفه جویی

روی: 60 درصد صرفه جویی

جهت اطلاع از خرید ضایعات آهن کلیک نمایید.

 

تجهیزات مدرن در بازیافت ضایعات آهن

 

  1. دستگاه پرس Baling Presses

پرس های بالینگ بندی برای فشرده سازی یا فشرده سازی فلزات استفاده می شود. آنها قابلیت فشار دادن ضایعات سبک را دارند. به عنوان مثال می توانند ورق های کربن فولادی به ضخامت 4 میلی متر را فشار داده و ضایعات متراکم شده را به شکل مکعبی تحویل دهند.

  1. دستگاه Car Baler

دستگاه بالر اتومبیل یکی دیگر از دستگاه های بالکن و بازیافت است. برای قطعات بزرگتر مانند قطعات خودرو بسیار مفید است. به عبارت دیگر این دستگاه می تواند بدنه خودروها را فشرده کرده و حجم آنها را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

  1. دستگاه Briquetting Press

پرس بریکت یکی دیگر از تجهیزات ضروری در بازیافت ضایعات فلزی است. با این حال، بر خلاف دو دستگاه قبلی، به طور خاص برای فشرده کردن ضایعات فلزی به بریکت طراحی شده است. می تواند آنها را به شکل استوانه ای فشرده کند که برای استفاده بیشتر باید ذوب شوند.

      4. دستگاه خرد کن

 

بازیافت ضایعات

نقش خردکن های فلزی در فرآیند بازیافت

علاوه بر دستگاه های تراکم، خردکن ها نقش مهمی در دست زدن به مواد قابل بازیافت دارند. همانطور که از نام آن پیداست، این ماشین ها وظیفه خرد کردن و شکستن ضایعات و مواد فلزی را به قطعات کوچکتر و قابل کنترل بر عهده دارند.

کاهش حجم و وزن: خردکن ها فلزات را به قطعات کوچکتر و قابل کنترل تبدیل می کنند و حجم و وزن کلی ضایعات را کاهش می دهند. این امر حمل و نقل و ذخیره سازی ضایعات را آسان تر می کند.

آماده سازی برای فرآیندهای بعدی: خردکن های فلزی مواد را به اندازه های کوچک کاهش می دهند که به راحتی می توان آنها را به مراحل بعدی فرآیند بازیافت، مانند ذوب یا فشرده سازی منتقل کرد.

بازیافت پیشرفته و قابلیت استفاده مجدد: تجزیه مواد به اجزای کوچکتر امکان استفاده مجدد و بازیافت موثرتر مواد فلزی را فراهم می کند و به شیوه های پایدار در صنعت بازیافت کمک می کند.

ماشین های خردکن مخصوصاً برای جابجایی اجزای بزرگ مانند بدنه خودرو و لوازم خانگی بسیار مهم هستند و آنها را به قطعات قابل مدیریت برای پردازش بیشتر تقسیم می کنند.

جهت اطلاع از پیشنهاد ویژه موجودی های امروز انبار فولاد حامیران کلیک نمایید.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا