logo
شرکت حامی آلیاژ آسیا (فولاد حامیران)
02163511
02162846000
logo

آشنایی با انواع ناخن های فولادی

آشنایی با انواع ناخن فلزی

سطل بیل مکانیکی چیست

سطل بیل مکانیکی اتصالات ویژه ای هستند که در ماشین آلات تجهیزات سنگین مانند تراکتورها و لودر ها برای برداشتن و حمل موادی مانند خاک، زباله و شن استفاده می شوند. ملحقات سطلی در اندازه‌ها و انواع مختلفی وجود دارند که هر کدام برای یک مورد خاص استفاده می‌شوند.

سطل بیل مکانیکی چیست

ناخن های فولادی چیست

ناخن های فولادی، میخ‌ های فلزی سنگین و از جنس فولاد هادفیلد هستند که به پایین یا لبه اتصال سطل متصل می‌شوند. آنها اغلب همراه با بیل مکانیکی و لودر برای انجام کارهایی که نیاز به نفوذ زیاد دارند، مانند حفاری و ترانشه استفاده می شوند.

ناخن های فولادی که به درستی انتخاب شده اند، توانایی دستگاه شما را برای حفاری در خاک بسیار فشرده یا زمین های سنگی افزایش می دهد. در مقایسه با یک سطل ساده بدون دندان، استفاده از سطل دندانه دار می تواند فشار روی دستگاه شما را کاهش دهد و ظرفیت حفاری آن را بهبود بخشد.

ناخن های فولادی چیست

ناخن های فولادی در طرح های متنوعی موجود هستند که برای کاربردهای خاص در نظر گرفته شده اند. هر طرحی نقاط قوت و ضعف خاص خود را دارد و نیازهای تعمیر و نگهداری بین طرح ها متفاوت است.

انواع ناخن های فولادی

محبوب ترین انواع ناخن های فولادی عبارتند از:

 • اسکنه
 • اسکنه سنگی
 • دندان ببری
 • دندان ببری دوقلو

هنگام انتخاب ناخن های فولادی برای دستگاه خود، باید زمینی را که در آن کار می کنید و قدرت حفاری مورد نیاز خود را در نظر بگیرید.

 

دندان اسکنه

 • مزایا: بادوام، همه کاره، سطح تمام شده ی صافی را تحویل می دهند.
 • معایب: برای نفوذ به خاک فشرده ناکارآمد است، دندانه های عریض آن به طور موثر سنگ ها و سایر مواد سخت را بشکند.

دندان اسکنه

ناخن های فولادی اسکنه ای رایج ترین نوع ناخن های فولادی هستند. دندان های این اسکنه دارای طرحی پهنی هستند که به شکل یک گووه صاف در لبه کار دندان باریک می شوند.

شکل پهن آنها، که به جای یک نوک تیز، به صورت یک اسکنه پهن می شود، باعث ایجاد سطح کاری بسیار بزرگ می شود. این سطح افزایش‌یافته باعث می‌شود دندان‌های اسکنه در برابر زمین‌های ساینده مقاوم‌ تر شوند و دیرتر فرسوده شوند.

جهت اطلاع از قیمت نبشی 40*40 کلیک نمایید.

 

از آنجایی که دندانه های اسکنه دارای لبه کار مسطح هستند، هنگامی که برای حفر ترانشه یا تسطیح زمین استفاده می شوند، کف صافی از خود به جای می گذارند. این آنها را برای پاکسازی، خراش دادن و تمیز کردن سطوح ایده آل می کند.

اگراز باب کت یا مینی بیل مکانیکی برای کارهای حمل و نقل عمومی یا تسطیح و ترانشه برداری در خاک کم متراکم استفاده می کنید، این ناخن های فولادی را انتخاب کنید.

 

دندان اسکنه سنگی

 • مزایا: بادوام، همه کاره، نفوذ خوب
 • معایب: گران قیمت، عملکرد ضربه ضعیف، سطح تمام شده نا هموار

دندان اسکنه

مانند دندانه های اسکنه ای استاندارد، ناخن های فولادی اسکنه ای دارای طراحی تا حدودی گسترده ای هستند که به صورت یک لبه کاری صاف باریک می شوند. برخلاف دندان های اسکنه استاندارد، دندان های اسکنه سنگی برای نفوذ و دوام بالاتر طراحی شده اند.

علاوه بر این، دندان های اسکنه سنگی اغلب دارای طراحی آجدار هستند که استحکام و قابلیت نفوذ بیشتری را فراهم می کند. طراحی همه منظوره آنها آنها را برای پاکسازی و تراشیدن زمین های سخت یا صخره ای مناسب می کند. اگر در زمین های صخره ای یا سفت که نیاز به نفوذ خوب دارند، از لودراستفاده می کنید، دندان های اسکنه سنگی را انتخاب کنید.

جهت اطلاع از قیمت نبشی 5 سنگین کلیک نمایید.

 

دندان ببری

 • مزایا: نفوذ بالا، عملکرد ضربه ای بالا، در مواد سخت و خاک های فشرده عالی است
 • معایب: گران، دوام ضعیف، سطح تمام شده نا هموار

دندان ببری

ناخن های فولادی دندان ببر دارای طرح سنبله ای هستند که به لبه کاری نوک تیز باریک می شوند. این طراحی قابلیت نفوذ عالی را ارائه می دهد، اما دوام پایین تری است.

در مقایسه با طرح های اسکنه، ناخن های فولادی دندان ببر قابلیت نفوذ بسیار بهتری دارند. لبه کاری بسیار باریک، قدرت دستگاه شما را روی یک نقطه متمرکز می کند و به شما امکان می دهد از زمین های فشرده و سخت عبور کنید.

از آنجایی که ناخن های فولادی دندان ببر از مواد کمتری ساخته شده‌اند، دوام چندانی ندارند و به سرعت فرسوده می‌شوند. آنها همچنین کف صافی را به جا نمی گذارند، بنابراین برای درجه بندی و تراز کردن ایده آل نیستند.

اگر از لودر برای حفاری و سنگربرداری در زمین های صخره ای یا به شدت فشرده استفاده می کنید، یک ناخن های فولادی دندان ببر را انتخاب کنید.

 

دندان ببر دوقلو

 • مزایا: نفوذ عالی، عملکرد ضربه بالا، برتری در مواد سخت
 • معایب: گران، دوام ضعیف، سطح تمام شده نا هموار

دندان ببر دوقلو

دندان های ببر دوقلو دارای طراحی دو شاخه هستند که دو برابر بیشتر از دندان های ببری تکی نفوذ می کنند. این دندانه های V شکل در نفوذ به سطوح سخت مانند سنگ یا دارای یخ زدگی عالی هستند، اما دارای استهلاک بالاتری هستند و باید مرتباً تعویض شوند.

برای کاربردهایی که نگرانی اصلی در آنها نفوذ است، دندان های ببر دوقلو یک راه حل عالی است. آنها می توانند سطوح بسیار سختی مانند سنگ، کف سخت و یخ زدگی را تحمل کنند. اگر از لودر برای حفاری و سنگربرداری در سطوح چالش برانگیز استفاده می‌کنید، دندان‌های ببر دوقلو را انتخاب کنید که در آن‌ها به نفوذ بالاتری نیاز است.

جهت اطلاع از قیمت نبشی ۸ سنگین کلیک نمایید.

 

ماشین های مورد استفاده با ناخن های فولادی

ناخن های فولادی را می توان بر روی انواع تجهیزات سنگین چرخ دار برای انجام کارهای چالش برانگیز ساخت و ساز و حفاری استفاده کرد. اینکه آیا باید از ناخن های فولادی برای دستگاه خود استفاده کنید یا نه، به کاربرد شما و زمینی که در آن کار می کنید بستگی دارد.

تعمیر و نگهداری ناخن های فولادی

در حالی که ناخن های فولادی می توانند قدرت و کارایی تجهیزات سنگین شما را بهبود بخشند، اما باید به درستی نگهداری شوند تا مزایای واقعی را مشاهده کنید. ناخن های فولادی که فرسوده، کدر یا لق می شوند باید ترمیم یا تعویض شوند.

چه زمانی ناخن های فولادی را تعویض کنیم

به طور کلی، ناخن های فولادی پس از 6 هفته استفاده منظم شروع به از دست دادن کارایی خود می کنند. هر زمان که دستگاه شما به دلیل کند بودن دندان ها قدرت حفاری خود را از دست داد، باید ناخن های فولادی را تعویض کنید. اگر متوجه شدید که ناخن های فولادی شما فرسوده شده اند، وقت آن رسیده است که آنها را تعویض کنید.

طول عمر ناخن های فولادی به شدت به نحوه استفاده از دندان ها و ساینده بودن خاکی که در آن کار می کنید بستگی دارد. خاک بسیار ساینده ناخن های فولادی شما را سریع تر از بین می برد و گاهی طول عمر ناخن های فولادی شما را به نصف کاهش می دهد. .

اپراتورهای خود را آموزش دهید تا قبل از هر شیفت، وضعیت ناخن های فولادی دستگاه خود را بررسی کنند. تجهیزات سنگین هرگز نباید با دندان های از دست رفته سطل کار شوند – استفاده از سطل دندان تنها با ساق پاها می تواند ساقه ها را فرسوده و غیر قابل استفاده کند.

نحوه اتصال و جدا کردن ناخن های فولادی

نحوه اتصال و جدا کردن ناخن های فولادی

ناخن های فولادی که با مکانیزم پین و قفل محکم شده اند را می توان با استفاده از پانچ چکش و سنجاق متصل و جدا کرد.

اتصال ناخن های فولادی یک فرآیند ساده است:

قفل گرد را بسته به جهت سوراخ پین ساق خود (از پهلو به پهلو یا از بالا به پایین) در کنار یا پایین ساقه قرار دهید.

دندان را روی ساقه بلغزانید و قفل کنید و در جای خود نگه دارید.

با استفاده از پانچ چکش و سنجاق، پین را از سمت مقابل قفل از سوراخ عبور دهید تا شیار پین کاملاً با قفل درگیر شود.

برای جدا کردن یک ناخن فولادی ، از یک پانچ و چکش برای بیرون کشیدن پین استفاده کنید و از کنار قفل به آن ضربه بزنید. به عنوان مثال، اگر قفل در سمت راست ساقه قرار دارد، از سمت راست به پین ضربه بزنید و آن را به زور از سوراخ سمت چپ دندان خارج کنید.

نحوه اتصال و جدا کردن ناخن های فولادی

طول عمر ناخن های فولادی

به طور متوسط، ناخن های فولادی باید هر 1 تا 3 ماه یکبار تعویض شوند. ساینده بودن خاکی که روی آن کار می کنید تأثیر قابل توجهی بر طول عمر ناخن های فولادی شما دارد. در خاک های بسیار ساینده، ممکن است لازم باشد دندان های سطل خود را هر 3 تا 4 هفته یکبار تعویض کنید تا قدرت حفاری دستگاه خود را حفظ کنید.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا