logo
شرکت حامی آلیاژ آسیا (فولاد حامیران)
02163511
02162846000
logo

بهترین نحوه برش تیرآهن هاش

بهترین نحوه برش تیرآهن هاش

با ساخت اولین فورج ، انسان ها توانستند فولاد را برش دهند، استفاده از تیرآهن و نحوه برش تیرآهن، راه را برای زیر ساخت های امروزی و ساخت وسازهای داخلی  بسیار آسان کرده است، روش های مختلفی برای برش فولاد و تیرآهن ها وجود دارد، اما با وجود پیشرفت های تکنولوژیکی، همچنان باید بدانیم برای برش تیرآهن چه کارهایی باید انجام دهیم. و شما عزیزان می توانیم با خواندن تفاوت تیرآهن IPB و IPE و INP اطلاعات بیشتری درمورد انواع تیرآهن ها بدست آورید.

بهترین نحوه برش تیرآهن هاش

بهترین نحوه برش تیرآهن هاش، تیرآهن IPB، تیرآهن IPE، و تیرآهن INP

 • ابتدا درجه زاویه برش را در نظر میگیریم
 • سپس موقعیت α به ترتیب β از نمایه
 • حداکثر طول نمایه به صورت “l” نشان داده شده است
 • برش اره، پرتوهای IPE اروپایی، HEA HEB – پرتوهای فلنج پهن با لیزر جوش داده شده یا نورد گرم

hbeamsh1beams

جهت اطلاع از قیمت تیراهن یزد کلیک نمایید.

beamshhbeam

برش تیرآهن فرآیندی است که بهتر است به متخصصان واگذار شود، به خصوص زمانی که کارایی و دقت بسیار مهم می باشد. پس با ما همراه باشید، تا نکاتی را در مورد چگونگی برش تیرآهن با شما به اشتراک بگذاریم.

 

انواع مختلف برش تیرآهن

 

  • برش با سنگ فرز: یکی از قدیمی ترین روش های برش تیرآهن، برش با سنگ فرز یا برش شعله ای نیز گفته می شود، یکی از ساده ترین روش های برش تیرآهن است. برش با سنگ فرز سوخت، سطح صاف و مربعی با حداقل سرباره در لبه پایینی و لبه بالایی کمی گرد به دلیل شعله های پیش گرم ارائه می دهد. مناسب برای بسیاری از کاربردها، برش تیرآهن با سنگ فرز پس از تکمیل نیاز به عملیات کمی یا بدون نیاز به درمان بیشتری دارد. برش تیرآهن را می توان با بیش از یک سنگ فرز نیز تکمیل کرد و به متخصصین ها اجازه می دهد خروجی خود را چند برابر کنند.
  • برش تیرآهن با اره: برش تیرآهن با اره آتیشی یکی از رایج ترین روش ها برای برش تیرآهن است. بسته به ضخامت تیرآهن، اره آتیشی یک اره نواری یا اره مدور عملیات حرارتی شده را با سرعت بالا می چرخاند تا تیرآهن را برش دهند. روش دیگر، اره‌کاری سرد با استفاده از سیل مایع خنک‌کننده در حین برش، تیرآهن را بدون تولید گرما برش می‌دهد و انتقال حرارت را از تیغه به سمت مواد برش داده شده امکان‌پذیر می‌کند و برش‌های بسیار دقیق و بدون فرز ایجاد می‌کند.
   برش تیرآهن با عکس
  • برش تیرآهن با پلاسما:
   برای چیزی سریع‌تر از برش سنگ فرز با برش با اره کشی، برش‌های قوس پلاسما گزینه‌ای فوق‌العاده هستند، البته با اندکی کاهش کیفیت لبه تیرآهن اتفاق می افتند. اگر افزایش تولید همان چیزی است که به دنبال آن هستید، فولاد برش پلاسما یکی از سریع ترین گزینه های موجود است.
  • برش تیرآهن با لیزری:
   با کاهش سرعت کار برای افزایش دقت، برش لیزری از گرمای شدید یک پرتو لیزر متمرکز به جای شعله پیش گرمایی برای بریدن فولاد از طریق فرآیند سوزاندن استفاده می کند. در نتیجه، برش لیزری توسط سرعت واکنش شیمیایی بین آهن و اکسیژن محدود می شود. با این حال، این فرآیند احتراق دقت و کیفیت لبه‌ای فوق‌العاده را ارائه می‌دهد، به لطف عرض باریک لبه، که امکان ایجاد خطوط و سوراخ‌های دقیق را فراهم می‌کند. برش لیزری همچنین یک روش قابل اعتماد است که می تواند خودکار باشد و به بسیاری از عملیات برش لیزری اجازه می دهد تا بدون نظارت انسان به صورت “خاموش” یا یک شبه انجام شوند.
   برش تیرآهن
  • برش تیرآهن با واترجت:
   یکی از روش های هیجان انگیز برای برش فولاد، واترجت ها برشی صاف و بسیار دقیق را ارائه می دهند که می تواند از دقت برش لیزری فراتر رود. علاوه بر این، برش های فولادی واترجت لبه های صاف را بدون اعوجاج گرمایی ایجاد می کند و امکان برش های فولادی ضخیم تر را فراهم می کند. با این حال، یک اشکال مهم برش واترجت، جریان آب اضافی و هزینه های عملیاتی است.

جهت اطلاع از قیمت تیرآهن ۱۴ اصفهان امروز کلیک نمایید.

 • برش تیرآهن چند فرآیندی:
  بهترین نتایج را با برش چند فرآیندی فولاد بدست آورید و معایب را از بین ببرید. جابجایی بین فرآیندهای کندتر و دقیق تر به روش های سریع تر و ارزان تر می تواند کارایی و کیفیت تولید را بهبود بخشد. تمام ماشین آلات فولادسازان از طریق انتقال متقابل و نوار نقاله های برقی متصل می شوند تا کارایی در پردازش فولاد شما به حداکثر برسد.

با نقش اساسی که تیرآهن ها در سازه ها و توزیع بارها ایفا می کنند، این مقاله به عوامل کلیدی موثر بر فرآیند تصمیم گیری، مانند الزامات باربری، ملاحظات طراحی سازه، و طیف متنوعی از انواع تیرآهن ها موجود در بازار می پردازد.برای خرید تیرآهن می توانید مقاله راهنمای خرید تیرآهن را مطالعه فرمایید.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا