logo
شرکت حامی آلیاژ آسیا (فولاد حامیران)
02163511
02162846000
logo

معرفی کارخانه آریا نورین میکا

کارخانه الکترود میکا

در معرفی کارخانه آریا نورین میکا (سوپر میکا یا میکا الکترود) می توان گفت که دارای گواهینامه و تاییدیه از موسسات معتبر از جمله موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران (ISIRI) و Bureau Veritas (BV) در فرانسه می باشد.

آشنایی با کارخانه آریا نورین میکا

الکترود تولید شده توسط این شرکت بر اساس نامگذاری آریا نورین میکا “Super Mika E6013” نامگذاری شده است.

این محصول بر اساس استاندارد انجمن جوشکاری آمریکا (AWS)/انجمن مهندسین مکانیک آمریکا (ASME) به عنوان E6013 شناخته شده است.

شرکت صنایع فلز و مفتول پارس با بیش از نیم قرن تجربه در زمینه صنایع فلزی، تولید انواع الکترودهای جوشکاری را با نام تجاری “میکا” در سال 1378  آغاز کرد. در مدت کوتاهی به یکی از تامین کنندگان اصلی این محصولات در کشور تبدیل شد. ارتقای مستمر کیفیت محصولات و معرفی محصولات جدید از جمله اهداف این شرکت می باشد. همواره در تلاش است تا کالای ایرانی را به عنوان کالای باکیفیت به ثبت برساند.

برای اطلاعات بیشتر درباره الکترودها می توانید به مقاله همه دسته بندی الکترودها مراجعه نمایید.

 

الکترود نورین میکا

 

تولید انواع مفتول های آلیاژی از دیگر اهداف برای تکمیل چرخه کامل تولید و کاهش اتکای مصرف کنندگان داخلی به واردات است. در سال ۱۳۹۵  با افتتاح «شرکت نورد فولاد کارانه آفتاب» تولید انواع مفتول آلیاژی مورد نیاز در صنایع مختلف به پایان رسید. در حال حاضر این شرکت با تامین سیم های آلیاژی مورد نیاز صنایع مختلف به یکی از تامین کنندگان اصلی این محصول در خاورمیانه تبدیل شده است.

تولید انواع الکترود از جمله الکترودهای روتیل، سلولزی، پایه، چدن و پوشش سخت بخشی از تولیدات کارخانه آریا نورین میکا است.

اخذ گواهینامه سیستم مدیریت کیفیت از دیگر اهداف این مجموعه برای بهبود مستمر است. در سال 2017 (1396 در تقویم ایرانی) موفق به اخذ گواهینامه ISO 9001:2015 از TUVNORD آلمان شد.

هدف این مجموعه، ثبت کالای ایرانی به عنوان کالای باکیفیت با مناسب ترین قیمت و بر اساس آخرین استانداردهای جهانی است.

کارخانه آریا نورین میکا با نام های سوپر میکا یا الکترود میکا یکی از شرکت های بزرگ و پیشرو در تولید الکترود جوش می باشد. این شرکت به طور مداوم در تلاش است تا کیفیت الکترودهای خود را با استفاده از تکنولوژی پیشرفته و تخصص مهندسان خود بهبود بخشد. میکا الکترود جزو 5 تولید کننده برتر الکترود جوش در ایران است و از سال 1378 شروع به تولید انواع مواد مصرفی جوشکاری کرد.

جهت اطلاع از قیمت الکترود میکا کلیک نمایید.

 

کارخانه آریا نورین میکا با هدف خرید، فروش، سرمایه گذاری، معرفی محصولات تولیدی، تبلیغات و درج در فهرست منابع شرکت های بزرگ در تاریخ 5 شهریور 1390 به ثبت رسمی رسید. شرکت های دولتی و خصوصی. این گروه شامل چندین نهاد است، از جمله:

صنایع فلزی و سیم سازی پارس (میکا الکترود)

این شرکت با بیش از 55 سال سابقه در صنایع مفتولی فعالیت خود را در سال 1378 با تولید و عرضه انواع الکترودهای جوش با نام تجاری

“میکا الکترود” آغاز کرد. در حال حاضر یکی از تامین کنندگان عمده الکترودهای جوشکاری در ایران است که بر حفظ کیفیت بالا و استفاده از تکنولوژی روز در تولید الکترود تمرکز دارد.

شرکت الکترود سازی نورین میکا

این شرکت تولید کننده الکترود دارای 13 سال سابقه در تولید انواع الکترودهای روکش دار برای جوشکاری دستی می باشد.

شرکت آریا نورین جوش

این شرکت با 4 سال سابقه در زمینه تولید انواع سیم جوش MIG/MAG، سیم جوش شاردار و پودر جوش ساب پودری تخصص دارد. این بخشی از FSH WELDING GROUP، اروپایی است که توسط موسسات معتبر اروپایی و بین المللی به رسمیت شناخته شده و تایید شده است. هدف این شرکت کسب دانش فنی تولید الکترودهای مختلف جوشکاری و تامین الکترودهای تخصصی مورد نیاز برای جوشکاری چدن، آلومینیوم، بازسازی، جوشکاری فولادهای زنگ نزن، پوشش سخت، تعمیر و جوشکاری آلیاژهای نیکل و غیره می باشد.
این شرکت ها مجموعاً به پیشرفت صنعت جوشکاری در ایران کمک می کنند و نقش بسزایی در تامین نیازهای مصرفی جوش کشور دارند.

جهت اطلاع از قیمت الکترود میکا 4 کلیک نمایید.

 

محصولات کارخانه آریا نورین میکا

کارخانه آریا نورین میکا طیف وسیعی از محصولات و خدمات را در صنعت جوش ارائه می دهد که عبارتند از:

الکترودهای پوشش داده شده برای جوشکاری دستی:

انواع مختلفی از الکترودهای پوشش داده شده برای فرآیندهای جوشکاری دستی طراحی شده اند که نیازها و نیازهای مختلف جوشکاری را برآورده می کنند.

سیم های جوش MIG/MAG برای جوشکاری گاز محافظ:

سیم های جوشکاری متنوع MIG/MAG مناسب برای جوشکاری با گازهای محافظ، ارائه راه حل های جوشکاری با کیفیت و کارآمد.

سیم جوش میکا

 

سیم های جوشی با هسته شار برای جوشکاری زیر پودری:

انواع مختلف سیم های جوشی با هسته شار که به طور خاص برای فرآیندهای جوشکاری زیر پودری طراحی شده اند و نتایج جوشکاری بهینه را ارائه می دهند.

پودرهای جوشکاری برای جوشکاری زیر پودری:

انواع پودرهای جوشکاری بهینه شده برای کاربردهای جوشکاری زیر پودری، به دستیابی به جوش های قوی و دقیق کمک می کنند.

این محصولات نیازهای صنعت جوشکاری را برآورده می کنند و فرآیندها و نتایج جوشکاری با کیفیت بالا را تضمین می کنند. این شرکت متعهد به استفاده از فناوری مدرن و تخصص مهندسان خود برای بهبود مستمر کیفیت محصولات خود و پاسخگویی به تقاضاهای بازار است.

 

محصولات الکترود میکا

نامگذاری الکترودهای میکا

نامگذاری الکترودهای میکا از قوانین و استانداردهای خاصی پیروی می کند. سازندگان تجهیزات جوشکاری باید الکترودها را با استفاده از کدهای الفبایی عددی خاص نامگذاری کنند. هر الکترود با یک حرف بزرگ “E” و به دنبال آن یک عدد چهار تا پنج رقمی مشخص می شود که اساسا به عنوان کد الکترود عمل می کند.

حرف “E” بیانگر اصطلاح “الکترود” (ELECTROD) است. این حرف صرفاً برای نامگذاری زمانی که جوشکاری به روش قوس الکتریکی انجام می شود استفاده می شود. اما اگر جوشکاری با گاز انجام شود، برای نامگذاری الکترود از “RG” استفاده می شود.

 

نکات لازمه برای کار با الکترود ها

کار با الکترود نیاز به توجه دقیق به ایمنی دارد. در اینجا نکات ایمنی مهمی وجود دارد که هنگام کار با الکترودهای جوشکاری باید در نظر گرفته شود:

شوک الکتریکی:
شوک الکتریکی می تواند زندگی را تهدید کند. همیشه از خطرات الکتریکی مرتبط با جوشکاری آگاه باشید.

دودها و گازها:
دود و گازهای تولید شده در حین جوشکاری می تواند برای سلامتی شما مضر باشد. از تهویه مناسب اطمینان حاصل کنید و از محافظ تنفسی مناسب استفاده کنید.

از تماس با قطعات الکتریکی خودداری کنید:
برای جلوگیری از برق گرفتگی هنگام کار با الکترودها از دست زدن به اجزای الکتریکی خودداری کنید.

اجتناب از تنفس دود:
سر خود را از دود و گازهای تولید شده در حین جوشکاری دور نگه دارید. قرار گرفتن در معرض دودهای جوشکاری می تواند برای سلامتی شما مضر باشد.

تجهیزات محافظ:
از تجهیزات حفاظت فردی مناسب (PPE) از جمله کلاه ایمنی برای محافظت از چشم و صورت خود در برابر تشعشعات و سوختگی استفاده کنید.

دستورالعمل های ایمنی را دنبال کنید:
به دستورالعمل های ایمنی و حفاظتی ارائه شده توسط سازمان های مربوطه برای اطمینان از روش های جوشکاری ایمن پایبند باشید.

تهویه مناسب:
از تجهیزات تهویه مناسب برای جلوگیری از استنشاق دود و گازها و اطمینان از محیط کار ایمن استفاده کنید.
همیشه ایمنی را در اولویت قرار دهید و بهترین شیوه ها را برای کاهش خطرات احتمالی و اطمینان از تجربه جوشکاری ایمن هنگام استفاده از الکترودهای Mika دنبال کنید.

جهت اطلاع از قیمت الکترود جوشکاری کلیک نمایید.

الکترود 6013 میکا

الکترود 6013 شرکت میکا یکی از بهترین الکترودهای مورد استفاده در جوشکاری در ایران می باشد. جوش های باکیفیت آن ناشی از استفاده از تکنولوژی روز و مواد درجه یک است.

این محصول عرضه شده توسط میکا در بسته بندی های 5 کیلویی و کارتن های 20 کیلویی موجود می باشد.

کد فنی این الکترود 6013 توسط شرکت صنعتی آریا نورین جوش (میکا) تعیین شده است. این استاندارد با استاندارد AWS (انجمن جوشکاری آمریکا)، یک استاندارد شناسایی الکترود به طور گسترده در ایالات متحده مطابقت دارد. برای جمع آوری اطلاعات بیشتر در مورد الکترودهای میکا با ما همراه باشید.

الکترود جوشکاری میکا 6013 برای جوشکاری فولادهای سازه‌ای، کشتی‌سازی، دیگ‌های بخار، مخازن، ورق‌های نازک، ماشین‌آلات و صنایع خودروسازی، سازه‌های فلزی و سوله‌های ساختمانی کاربرد دارد. برای تمام موقعیت های جوشکاری: صاف، افقی، عمودی و بالای سر مناسب است.

یکی از اجزای مهم پوشش فلاکس این الکترود روتیل و سلولز است. نوع پوشش الکترود مبتنی بر روتیل است. یکی دیگر از مزایای قابل توجه این نوع الکترود، ظاهراً بر پایه روتیل و سلولزی، قوس بسیار صاف و پایدار آن است که جوشکاری را به طرز قابل توجهی آسان می کند و در نتیجه ظاهر جوش تمیزی ایجاد می کند.

 

الکترود 6013

عضویت های کارخانه آریا نورین میکا

انجمن سازندگان تجهزان صنعت نفت ایران (استصنا)

انجمن سازه های فولادی ایران(ISSS)

انجمن جوشکاری و آزمایشهای غیر مخرب ایران (IWNT)

 

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا