logo
شرکت حامی آلیاژ آسیا (فولاد حامیران)
02163511
02162846000
logo

معرفی کارخانه آریان فولاد

کارخانه فولاد آریان

کارخانه آریان فولاد ( آرین فولاد) در سال 2001 (حدود سال 1380) با هدف تولید انواع مقاطع فولادی از قبیل نبشی، کانال، تیرآهن، ریل و انواع میلگرد از جمله  میلگرد ساده و میلگرد آجدار  در شهرستان بویین زهرا تأسیس شد.

آشنایی با کارخانه آریان فولاد

آریان فولاد به یکی از بزرگترین تولیدکنندگان بخش خصوصی فولاد در کشور و خاورمیانه تبدیل شده است. کارخانه آریان فولاد در زمینی به مساحت 220000 متر مربع در 15 کیلومتری جاده بوئین زهرا به اشتهارد در جنوب شرقی استان قزوین واقع شده است. در حال حاضر بیش از 1000 پرسنل مشغول به کار هستند که به تولید انواع با سایز های مختلف از مانند میلگرد 12، میلگرد 10،میلگرد 14، میلگرد 16، میلگرد 18 و… می پردازند.
یکی از مزیت های مهم آریان فولاد نزدیک بودن به بازار تهران و شمال و در نتیجه کاهش حمل و نقل و آلودگی و صرفه جویی در وقت و انرژی می باشد. کارخانه آریان فولاد مجهز به تجهیزات پیشرفته ای است که توسط شرکت های برجسته ای مانند MANNESMANN DEMAG از آلمان، NNK از ژاپن و Danieli از ایتالیا ارائه شده است. این تجهیزات پیشرفته از استانداردهای بی نظیر حفاظت از محیط زیست پیروی می کنند و در عین حال مقرون به صرفه هستند. به عنوان بخشی از اهداف توسعه خود، آریان فولاد قصد دارد نیروی کار خود را افزایش دهد و به طور قابل توجهی به کارآفرینی و ایجاد شغل در سراسر کشور کمک کند.

جهت اطلاع از قیمت میلگرد شاهین بناب کلیک نمایید.

تولید در کارخانه آریان فولاد ( آرین فولاد) به تدریج و با تولید نبشی شروع می شود. این محصولات در ابتدا در محدوده 130*130 بوده و نیاز کشور را تامین کرده و وابستگی به واردات را کاهش داده است. این شرکت سپس تولید خود را گسترش داد و بخش‌های فولادی جدید مانند تیرها و ناودانی ها را در بر گرفت و به خودکفایی ملی کمک شایانی کرد. کیفیت بالای محصولات آریان فولاد و اعتماد مشتریان، این شرکت را در بین تولیدکنندگان بخش فولادی جایگاه برجسته ای قرار داده است.
نماد اختصاری میلگردهای آریان فولاد AS-JU یا AS-CY است که یک برند قابل تشخیص برای محصولات فولادی آنها ارائه می کند.
شایان ذکر است، کارخانه آریان فولاد اولین شرکتی بود که مقاطع، ناودانی ها و تیرهای با زاویه یکسان را در ایران تولید کرد. علاوه بر این، آنها اولین کسانی بودند که بخش ها و ریل های H را در خاورمیانه تولید کردند.

جهت اطلاع از قیمت میلگرد ذوب آهن کلیک نمایید.

استانداردهای کارخانه آریان فولاد

آریان فولاد با توجه به برخورداری از تکنولوژی و دستگاه‌های استاندارد ملی و بین المللی بر این است که کیفیت و مشتری مداری را در راستای اهداف خود قرار دهد و محصولات تولیدی خود را بر اساس استانداردهای ISO 9001، ISO 1001 و OHSAS 18001 تولید و به مشتری ارائه کند.

خطوط تولید کارخانه آریان فولاد

• واحدهای تولید میلگرد
• واحدهای تولید مقاطع سنگین و نیمه سنگین
• واحدهای ذوب آهن و ریخته گری
• واحدهای تولید اکسیژن
• واحدهای ماشین کاری و غلتک تراشی

خط تولید فولاد آریان

محصولات کارخانه آریان فولاد

میلگرد ساده

جهت اطلاع از قیمت میلگرد ساده کلیک نمایید.

میلگرد آجدار
میلگرد آجدار از سایز 10 الی 32

جهت اطلاع از قیمت میلگرد آجدار کلیک نمایید.

تیرآهن
تیرآهن از سایز 140 الی 270

جهت اطلاع از قیمت تیرآهن کلیک نمایید.

نبشی
نبشی از سایز 40 الی 200

جهت اطلاع از قیمت نبشی کلیک نمایید.

ناودانی
ناودانی از سایز 80 الی 120

برای اطلاعات بیشتر درباره ناودانی ها می توانید به مقاله همه چیز درباره ناودانی مراجعه نمایید.

جهت اطلاع از قیمت ناودانی کلیک نمایید.

ریل
انواع ریل های سبک . نیمه سنگین
شمش
انواع شمش های ساختمانی و آلیاژی
تسمه فولادی
تسمه فولادی تا عرض 400 و ضخامت 8 به بالا

محصولات فولاد آریان

مراحل تولید کارخانه آریان فولاد

مرحله اول: آسیاب نورد مقاطع فولادی نیمه سنگین
در سال 1384 خط تولید فولاد نیمه سنگین کارخانه آریان فولاد ( آرین فولاد) نصب و راه اندازی شد. به دلیل کیفیت بالای محصولاتش، استقبال قابل توجهی در بازار دریافت کرد. اولین خط تولید با ظرفیت 6000 تن و شامل تجهیزات مکانیکی به همراه چهار انبار به مساحت 29000 متر مربع بود. محصولات فولادی مختلفی مانند تیرهای I، کانال ها، نبشی ها، زوایای نابرابر و ریل های سبک با ظرفیت 520000 تن در سال تولید می کرد. در سال 2010 (1388) خط تولید با کمک ABB آلمان ارتقاء یافت که منجر به افزایش 25 درصدی ظرفیت و کاهش قابل توجه تلفات تولید و مصرف انرژی شد.

جهت اطلاع از قیمت نبشی آریان فولاد کلیک نمایید.

 

مرحله دوم: نورد مقاطع فولادی سبک (تولید میلگردهای آجدار)
به دنبال موفقیت اولین خط تولید و نیاز به تنوع در طیف محصولات، تصمیم به تولید میلگردهای آجدار شکل گرفته شد. از این رو دومین خط تولید میلگردهای آجدار مجهز به ماشین آلات مدرن به منظور بهبود کارایی و به حداقل رساندن هزینه ها نسبت به خط قبلی نصب شد. این خط جدید ظرفیت تولید 780000 تن میلگرد آجدار در سال را داشت. نیاز به نصب 6000 تن تجهیزات و 20000 متر مربع انبار داشت. حدود 25000 متر مکعب بتن معادل 75 درصد بتن مصرفی در ساخت برج میلاد استفاده شده است.

مرحله سوم: خط ذوب و ریخته گری فلزات آلیاژی
در سال 1384 در راستای گسترش اقتصادی و به حداکثر رساندن توان تولید، تصمیم به ایجاد خط ذوب و ریخته گری برای تولید اقتصادی شمش و استفاده از ضایعات تولید خطوط نورد گرفته شد. خط ذوب، واقع در مجاورت خطوط نورد، با هدف کاهش هزینه های حمل و نقل. با توجه به بازار استثنایی فولادهای آلیاژی، خط ذوب برای تولید فولادهای آلیاژی و فولادهای ساختاری پیکربندی شد. این خط ظرفیت تولید 300000 تن انواع شمش فولاد آلیاژی مورد نیاز خطوط نورد را داشت. این تاسیسات شامل یک واحد تولید اکسیژن صنعتی با خلوص 99.7 درصد و ظرفیت 3600 متر مکعب معمولی در ساعت بود.

جهت اطلاع از قیمت میلگرد زاگرس کلیک نمایید.

مرحله چهارم: نورد مقاطع فولادی سبک (تولید میلگردهای آجدار و زوایای سبک)
با تجزیه و تحلیل روند توسعه و تجارب گذشته شرکت و با توجه به تولید بالای خط میلگرد آجدار دوم، نیاز به یک خط میلگرد آجدار کمکی با ظرفیت کمتر برای تولید سریع میلگردهای آجدار مورد نیاز و مطابق با تقاضای مشتریان احساس شد. تهیه، نصب و راه اندازی یک خط میلگرد آجدار دیگر با ظرفیت 300000 تن و قابلیت تولید زوایای نور برنامه ریزی شده بود. نصب در سال 2008 (1387) آغاز شد و خط طبق جدول زمانی برنامه ریزی شده راه اندازی شد. خط تولید میلگرد آجدار سبک شامل یک سالن صنعتی 12000 متر مربعی و 2500 تن تجهیزات ساخت NKK و Nippon در ژاپن بود.

میلگرد فولاد آریان

نشانی کارخانه: جاده اشتهارد بوئین زهرا- 10 کیلومتر بعد از شهرک صنعتی اشتهارد – کارخانه نورد آریان فولاد
تلفن کارخانه 8433603-0285 :
پست الکترونیک info@ariansteel.com
سایت اینترنتی www.ariansteel.com

برای اطالاع از دیگر کاخانه ها می توانید به مقالات کارخانه نیک صدرای توس، کارخانه فولاد مهر سهند تبریز، کارخانه جهان فولاد پارس، کارخانه ذوب آهن و نورد کرمان، کارخانه کیان فولاد ابهر، کارخانه فولاد ظفر بناب، کارخانه فولاد کویر کاشان، کارخانه فولاد سیرجان حدید، کارخانه فولاد آناهیتا گیلان، کارخانه فولاد آریا ذوب، کارخانه فولاد شاهین بناب، کارخانه فولاد کوهپایه اصفهان، کارخانه فولاد البرز ایرانیان، کارخانه متین فولاد سپاهان، کارخانه درپاد تبریز، کارخانه فولاد نورد متین یزد، کارخانه فولاد ظهوریان مشهد، کارخانه فولاد بافق یزد

 کارخانه فولاد امیرکبیر خزر، کارخانه ذوب و نورد ملایر، کارخانه فولاد صنعت شاهرود، کارخانه فولاد قائم رازی، کارخانه فولاد نطنز، کارخانه فولاد کاوه تیکمه داش، کارخانه جهان فولاد غرب کرمانشاه، کارخانه پردیس آذربایجان، کارخانه حسن رود گیلان، کارخانه فولاد هیربد زرندیه، کارخانه فولاد روهینا جنوب، کارخانه فولاد ارگ تبریز، کارخانه فولاد یاوران زنجان، کارخانه فولاد خرمدشت تاکستان، کارخانه فولاد سرمد ابرکوه ، کارخانه ذوب آهن اصفهان، کارخانه فولاد سپهر ایرانیان، کارخانه فولاد خراسان ( نیشابور )، 

کارخانه فولاد راد همدان، کارخانه فولاد آذربایجان (مجتمع فولاد میانه)، کارخانه صبا فولاد زاگرس، کارخانه آذر فولاد امین، کارخانه نورد گرم سمنان، کارخانه جهان فولاد سیرجان  می توانید به دانشنامه تخصصی فولاد و آهن آلات فولاد حامیران مراجعه فرمایید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا