logo
شرکت حامی آلیاژ آسیا (فولاد حامیران)
02163511
02162846000
logo

معرفی کارخانه فولاد خراسان ( نیشابور )

کارخانه فولاد خراسان

آشنایی با کارخانه فولاد خراسان

کارخانه فولاد خراسان ( نیشابور ) با شماره شناسایی ۶۵۸۱ در استان خراسان در سال ۱۳۶۹ (براساس گاهشماری هجری شمسی) به ثبت رسیده است، یکی از تاسیسات صنعتی قابل توجه تولید محصولات فولادی است. این شهر از نظر استراتژیک در منطقه شمال غربی نیشابور، شهری در استان خراسان واقع شده است. این کارخانه در ساخت انواع محصولات فولادی، به ویژه میلگرد های ساده و تغییر شکل یافته، که شهرت گسترده ای پیدا کرده اند و معمولاً به عنوان میلگرد نیشابور شناخته می شوند، تخصص دارد.
یکی از عوامل اصلی در استقبال و محبوبیت گسترده محصولات کارخانه فولاد خراسان، کیفیت بالای ثابت آنهاست. در سال 1375، این کارخانه سرمایه گذاری قابل توجهی در ارتقای تجهیزات خود به ارزش 152 میلیون دلار از شرکت معتبر دانیلی انجام داد. دستیابی به تجهیزات پیشرفته از دانیلی، قابلیت های تولیدی کارخانه فولاد نیشابور را به میزان قابل توجهی افزایش داده است و به آن امکان می دهد محصولات فولادی مطابق با استانداردهای بین المللی و رقابت موثر با کارخانه های فولاد در سراسر جهان تولید کند.

جهت اطلاع از قیمت ناودانی 4 کلیک نمایید.

 

این مجموعه در سال 1381 با رقم زدن یک نقطه عطف مهم صادرات محصولات خود را آغاز کرد. مرحله اول صادرات شامل انجام معاملات تجاری با ترکمنستان، کشور همسایه آن در شمال بود. این ابتکار آغازی برای سرمایه گذاری کارخانه در بازارهای بین المللی بود و خود را به عنوان یک بازیگر کلیدی در صنعت فولاد جهانی تثبیت کرد.
مجتمع فولاد خراسان امروزه به‌عنوان یک کارخانه حیاتی تولید فولاد به‌عنوان شاخص‌ترین کارخانه فولادسازی در مناطق شرق و شمال شرق کشور شناخته می‌شود. شهرت این شرکت نه تنها به دلیل کیفیت برتر محصولاتش است، بلکه به دلیل توانایی آن در پاسخگویی به تقاضاهای بین المللی و رقابت با تاسیسات تولید فولاد در سراسر جهان است.
کارخانه فولاد خراسان جایگاه قابل توجهی در بین تامین کنندگان برتر فولاد کسب کرده است. در سال 1401، این شرکت با موفقیت خود در بین تامین کنندگان پیشرو فولاد معرفی کرد. فولاد نیشابور، زیرمجموعه فولاد خراسان، سه درصد از شمش فولاد عرضه شده در بورس کالا را به خود اختصاص داده است که نشان از برجستگی خود به عنوان یکی از تامین کنندگان عمده فولاد دارد. این امر جایگاه آن را در میان تامین کنندگان برتر شمش فولاد در بازار مستحکم کرد.
همچنین کارخانه ذوب آهن نیشابور که به تولید میلگردهای آرماتور معروف است، در سال 1401، 6 درصد از کل میلگردهای بورس کالا را تامین کرده است و شهرت خود را به عنوان تامین کننده عمده میلگرد و تقویت جایگاه خود در بین بازیگران برتر در بازار میلگرد تثبیت کرده است.
به طور کلی، حضور در بازار و سهم قابل توجه فولاد خراسان در هر دو شمش فولاد و میلگرد، جایگاه آن را به عنوان یک عنصر کلیدی در میان تامین کنندگان برتر فولاد در این صنعت نشان می دهد.

جهت اطلاع از قیمت میلگرد صبا کلیک نمایید.

ظرفیت تولید کارخانه فولاد خراسان

در سال 1401 میلادی، کارخانه فولاد خراسان به یک نقطه عطف تولید دست یافت که مجموعاً 3 میلیون و 742 هزار و 479 تن محصول فولادی را تولید کرد. این رقم نشان دهنده افزایش قابل توجه 2.78 درصدی تولید نسبت به سال قبل یعنی 1400 است.
این رشد تولید گواهی بر تلاش‌ها و پیشرفت‌های مستمر در کارخانه فولاد خراسان است که نشان‌دهنده تعهد آنها به افزایش کارایی، بهینه‌سازی عملیات و پاسخگویی به تقاضای فزاینده فولاد در بازار است. افزایش تولید نه تنها نشان دهنده توانایی کارخانه در مقیاس کارآمد عملیات خود است، بلکه نشان دهنده پاسخگویی آن به پویایی بازار و تعهد آن به ارائه محصولات فولادی با کیفیت بالا است. چنین پیشرفتی، کارخانه فولاد خراسان را در موقعیت مطلوبی در صنعت فولاد قرار می‌دهد و برای رشد و مشارکت بیشتر در سال‌های آینده آماده است.
خط تولید کارخانه فولاد خراسان

محصولات کارخانه فولاد خراسان

کارخانه فولاد خراسان (نیشابور) طیف وسیعی از محصولات، شامل محصولات نهایی و نیمه تمام فولادی را تولید می کند. با توجه به قابلیت های خود در ریخته گری شمش فولادی، می تواند محصولات نیمه تمام مانند شمش، بریکت و بیلت فولادی تولید کند که به عنوان محصولات واسطه ای برای کارخانه های مشابه استفاده می شود.
محصولات اولیه کارخانه فولاد نیشابور عبارتند از:
 میلگرد ساده
 میلگرد آجدار(میلگرد 16 نیشابور و میلگرد 14 نیشابور)
 تسمه و چهارپهلو
نبشی و ناودانی

جهت اطلاع از قیمت میلگرد ابهر کلیک نمایید.

میلگرد ساده

میلگردهای ساده که به عنوان میلگردهای فولادی نیز شناخته می شوند، نوعی پروفیل فولادی هستند که از طریق فرآیند نورد گرم ساخته می شوند. آنها با نورد گرم تولید می شوند و مانند میله های تغییر شکل یافته، محصولی ضروری در صنعت فولاد هستند.
میلگردهای ساده به دلیل فرآیند ساخت و ظاهرشان دارای خواص مکانیکی و فیزیکی متمایز هستند و آنها را از میلگردهای تقویت‌کننده تغییر شکل داده متمایز می‌کند. این تفاوت در خواص منجر به تغییرات در کاربرد و قیمت آنها می شود. علاوه بر این، این محصول در استانداردهای بین المللی با علامت اختصاری “A1” شناخته شده است و در مقایسه با میلگردهای تقویت شده تغییر شکل یافته، شکل پذیری بهتری از خود نشان می دهد.
این میلگردهای ساده در انواع مختلفی از جمله اروپایی، فولادی مشکی یا پرکربن، گالوانیزه، فولاد ضد زنگ، پلیمری تقویت شده با الیاف و … تولید می شوند. هر کدام اهداف خاصی را دنبال می کند و در طیف متنوعی از صنایع کاربرد دارد.

جهت اطلاع از قیمت میلگرد ساده کلیک نمایید.

میلگرد آجدار

میلگرد یکی از پرمصرف ترین محصولات در بین تمام محصولات فولادی است و در صنایع ساختمانی کاربرد فراوانی دارد. آگاهی از قیمت میلگرد به دلیل محبوبیت و استفاده گسترده از اهمیت بالایی برخوردار است. میلگرد در اندازه ها و ابعاد مختلف تولید می شود که به دلیل ظاهر مناسب و خواص مکانیکی آن را در اختیار مصرف کنندگان قرار می دهد. این کارخانه انواع سایز های میلگرد از جمله میلگرد 10، میلگرد 12، میلگرد 14، میلگرد 16، میلگرد 18 و… را تو.لید می کند.
میلگرد در بازار ایران در سه گرید A2، A3 و A4 موجود است. بیشترین اختلاف بین عرضه و تقاضا متعلق به میلگرد درجه A3 است. این سه گرید دارای ویژگی های متفاوتی هستند و از نظر کاربرد و نوع آرماتوربندی در بتن متفاوت هستند.
تولید میلگرد در درجه اول شامل استفاده از تکنیک های نورد گرم است که در آن مقطع اولیه پس از چندین بار عبور به قطر مورد نیاز مصرف کننده تبدیل می شود. با این حال، روش های دیگری مانند نورد سرد، ترمکس و میکروآلیاژ برای تولید میلگرد استفاده می شود.
در یک طبقه بندی کلی می توان به این نکته اشاره کرد که میلگرد در کارخانه های صنعتی به دو صورت کلاف و شاخه ای تولید و عرضه می شود. تفاوت اصلی این دو دسته در اندازه نهایی محصول نهفته است. کلاف های میلگرد معمولاً در محدوده 5.5 تا 12 میلی متر هستند در حالی که میلگرد شاخه ای در سایزهای 8 تا 36 در بازار موجود است. اندازه کوچکتر کلاف میلگردها در مقایسه با میلگرد شاخه ای باعث تولید آنها در کارخانه های کوچکتر و در نتیجه افزایش قیمت شده است.

جهت اطلاع از قیمت میلگرد آجدار کلیک نمایید.

تسمه و چهارپهلو

فولاد چهارپهلو یکی از انواع فولاد با مقطع مربعی است که در صنعت ساختمانی و خودروسازی استفاده می‌شود. این نوع فولاد به دلیل خواص مکانیکی بالا و مقاومت در برابر خوردگی از بقیه انواع فولاد تمایز می‌شود. برای تولید فولاد چهارپهلو، مواد اولیه شامل آهن، کربن و عناصر آلیاژی دیگر استفاده می‌شود.
به طور کلی، فولاد چهارپهلو دارای چهار پهلو مشخص است و در مقایسه با سایر انواع فولاد دارای مقاومت بیشتری است. این ویژگی در صنعت ساخت و ساز، بناء، تولید شمش‌ها و قطعات خودرو بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد. فولاد چهارپهلو به دلیل بهره‌برداری بهینه از خواص مکانیکی خود در برابر ضربه و رسوب در مقابل خوردگی، قابل انعطاف و محکم است.

جهت اطلاع از پروفیل صنعتی کلیک نمایید.

یکی دیگر از انواع فولاد مورد استفاده در صنعت، تسمه آهنی است. تسمه آهنی دارای سطح مقطع مستطیل شکل است و به دلایلی مانند قیمت مناسب، عمر مفید طولانی و تحمل وزن بالا، در صنعت ساخت و ساز به عنوان مواد سازه‌ای مرغوب استفاده می‌شود. این نوع فولاد به دلیل خاصیت انعطاف‌پذیری و قابلیت ذوب شدن به راحتی در هر نوع ساختمان یا حتی در ایجاد پل‌های عابر پیاده استفاده می‌شود.
تسمه آهنی به علت مقاومت بالا در برابر فشار و شکستن، در ساخت قطعاتی مانند میخ‌های بتنی، برجکاری‌ها و پل‌ها بکار می‌رود. همچنین مصالحی که از تسمه‌های آهنی ساخته می‌شوند، می‌توانند در شرایط نیمه‌سخت، سخت و سخت بسیار استفاده شوند.
انواع چهارپهلو و تسمه آهنی :
 چهارپهلو ترانس
 چهارپهلو نرمال
 تسمه ماشین کاری
 تسمه نوردی

جهت اطلاع از قیمت میلگرد شاهین بناب کلیک نمایید.

نبشی و ناودانی

نبشی : “آهن زاویه” و ناودانی : “آهن کانالی” از محصولات اساسی آهن هستند که به طور گسترده در صنایع مختلف مانند ساختمان سازی، ماشین آلات و غیره استفاده می شود. تفاوت در ظاهر آنها منجر به خواص مکانیکی متمایز می شود و بر کاربردهای خاص آنها در بخش ها و انواع مختلف کار تأثیر می گذارد.
“آهن نبشی” پروفیلی است با دو ضلع عمود بر یکدیگر و به صورت مستقل یا ترکیبی در صنایع عمرانی و صنعتی قابل استفاده می باشد. در یک طبقه بندی کلی، نبشی ها به دو نوع بال مساوی و بال نامساوی تقسیم می شوند که کاربرد آنها به نوع فعالیت و متغیرهای درگیر بستگی دارد.

جهت اطلاع از قیمت نبشی کلیک نمایید.

 

“آهن ناودانی” به پروفیل های U شکل گفته می شود و به دلیل ظاهر منحصر به فرد خود در تولید فریم و ماشین آلات صنعتی محبوبیت دارد.

جهت اطلاع از قیمت ناودانی کلیک نمایید.

 

این دو محصول به دو روش پرس و فابریک تولید می شوند .
یکی دیگر از محصولات این خانواده “T-iron” است، یک پروفیل T شکل که به طور گسترده در ساخت قاب پنجره ها و درها، اتصال پل ها به ستون ها و ایجاد خرپا استفاده می شود.

برای اطلاعات بیشتر درباره ناودانی ها می توانید به مقاله همه چیز درباره ناودانی مراجعه نمایید.

جهت اطلاع از قیمت میلگرد نیشابور کلیک نمایید.

شرکت های تابعه کارخانه فولاد خراسان

کارخانه فولاد خراسان نیشابور، به دلیل ظرفیت تولید قابل توجه و خروجی باکیفیت، خود را به عنوان یک رکن اصلی در بازار آهن تثبیت کرده است. در نتیجه دارای شرکت های تابعه معتبر می باشد. از جمله این شرکت ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:
 شرکت بین المللی تولید و توسعه مواد فلزی (Impadco)
 شرکت تهیه و تولید مواد معدنی منطقه شرق
 شرکت کشت و صنعت مروارید دشت سلامی
همچنین کارخانه نیشابور در شرکت های مطرحی مانند صنایع آهن و فولاد طوس و نوین الکترود اردکان سهامدار قابل توجهی است و جایگاه خود را در بازار حفظ کرده است.

شرکت های تابعه فولاد خراسان

کارخانه فولاد خراسان در بورس

کارخانه فولاد خراسان با نماد «فخاس» در گروه فلزات اساسی در بورس اوراق بهادار تهران پذیرفته شده است. این شرکت در تاریخ 17 تیر 1386 در تقویم فارسی که مطابق با 8 جولای 2007 مطابق با تقویم میلادی است، در بورس اوراق بهادار عرضه شد.
این شرکت در بدو تاسیس دارای سرمایه اولیه 1500 میلیون ریال ایرانی معادل 150000 سهم به ارزش هر یک 10000 ریال بود. این ساختار سرمایه اولیه پایه و اساس عملیات و فعالیت های مالی شرکت را ایجاد کرد. با این حال، برای حمایت بیشتر و رشد عملیات خود، شرکت در مراحل متعددی تحت افزایش سرمایه قرار گرفت. با این افزایش ها سرمایه در مجموع به 11900000 میلیون ریال افزایش یافت. این تزریق سرمایه برای گسترش زیرساخت های شرکت، سرمایه گذاری در فناوری های پیشرفته و تقویت رشد و توسعه در صنعت فولاد ضروری بود. افزایش سرمایه نشان دهنده تعهد شرکت به ماموریت خود و آمادگی آن برای سازگاری و پیشرفت در بازار رقابتی است.

آدرس : نیشابور، کیلومتر 15 جاده نیشابور به شهر فیروزه
کد پستی: 9319713139
تلفن : 41520000-051

برای اطالاع از دیگر کاخانه ها می توانید به مقالات کارخانه نیک صدرای توس، کارخانه فولاد مهر سهند تبریز، کارخانه جهان فولاد پارس، کارخانه ذوب آهن و نورد کرمان، کارخانه کیان فولاد ابهر، کارخانه فولاد ظفر بناب، کارخانه فولاد کویر کاشان، کارخانه فولاد سیرجان حدید، کارخانه فولاد آناهیتا گیلان، کارخانه فولاد آریا ذوب، کارخانه فولاد شاهین بناب، کارخانه فولاد کوهپایه اصفهان، کارخانه فولاد البرز ایرانیان، کارخانه متین فولاد سپاهان، کارخانه درپاد تبریز، کارخانه فولاد نورد متین یزد، کارخانه فولاد ظهوریان مشهد، کارخانه فولاد بافق یزد

 کارخانه فولاد امیرکبیر خزر، کارخانه ذوب و نورد ملایر، کارخانه فولاد صنعت شاهرود، کارخانه فولاد قائم رازی، کارخانه فولاد نطنز، کارخانه فولاد کاوه تیکمه داش، کارخانه جهان فولاد غرب کرمانشاه، کارخانه پردیس آذربایجان، کارخانه حسن رود گیلان، کارخانه فولاد هیربد زرندیه، کارخانه فولاد روهینا جنوب، کارخانه فولاد ارگ تبریز، کارخانه فولاد یاوران زنجان، کارخانه فولاد خرمدشت تاکستان، کارخانه فولاد سرمد ابرکوه ، کارخانه ذوب آهن اصفهان، کارخانه فولاد سپهر ایرانیان، کارخانه آریان فولاد،

کارخانه فولاد راد همدان، کارخانه فولاد آذربایجان (مجتمع فولاد میانه)، کارخانه صبا فولاد زاگرس، کارخانه آذر فولاد امین، کارخانه نورد گرم سمنان، کارخانه جهان فولاد سیرجان  می توانید به دانشنامه تخصصی فولاد و آهن آلات فولاد حامیران مراجعه فرمایید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا