logo
شرکت حامی آلیاژ آسیا (فولاد حامیران)
02163511
02162846000
logo

معرفی کارخانه میلگرد آلیاژی یزد

کارخانه میلگرد آلیاژی یزد

در معرفی کارخانه میلگرد آلیاژی یزد می توان گفت که در سال 1369 تأسیس شد. این کارخانه در زمینه تولید میلگرد آهنی و فولادی (میله آرماتور) اعم از آلیاژی و غیر آلیاژی تخصص دارد.

آشنایی با کارخانه میلگرد آلیاژی یزد

کارخانه میلگرد آلیاژی یزد یکی از بزرگترین تولیدکنندگان انواع محصولات فولادی آلیاژی در ایران و خاورمیانه است. این مجموعه صنعتی از سال 1372 با آغاز برآورد مهندسی و ارزیابی مساحت، زیرساخت و تجهیزات مورد نیاز آغاز شد. یک سال بعد فونداسیون مجتمع وارد فاز اجرایی شد.

جهت اطلاع از قیمت میلگرد کلیک نمایید.

در سال ۱۳۷۵ تجهیزات شرکت در مکان های تعیین شده نصب شد و واحد نورد سبک این مجموعه یک سال بعد فعالیت خود را آغاز کرد. بهره برداری رسمی و کنترل کیفی کلیه واحدهای تولیدی از سال 1378 آغاز شد. کارخانه میلگرد آلیاژی یزد با بهره گیری از تجهیزات پیشرفته و به کارگیری دانش فنی روز در نظر دارد سالانه یک میلیون تن انواع محصولات فولاد آلیاژی تولید کند. این چشم انداز، آن را به یک بازیگر مهم در صنعت فولاد تبدیل کرده است. این هدف بلندپروازانه نشان دهنده تعهد شرکت به ارتقای ظرفیت تولید و کمک به چشم انداز صنعتی منطقه است.

 

فولاد آلیاژی یزد

محصولات کارخانه میلگرد آلیاژی یزد

میلگرد تابگیری شده از قطر 10 تا 200 میلی متر
میلگرد کشیده شده از قطر 10 تا 60 میلی متر
میلگرد پولیش شده از قطر 10 تا 60 میلی متر
میلگرد تست شده از قطر 20 تا 200 میلی متر

جهت اطلاع از قیمت میلگرد ساده کلیک نمایید.

 

میلگرد پوسته برداری شده (پیل شده) از قطر 20 تا 80 میلی متر
تسمه نوردی ضخامت 25 تا 60 میلی متر و عرض 25 تا 160 میلی متر
تسمه تابگیری شده ضخامت 5 تا 60 میلی متر و عرض 25 تا 120 میلی متر
چهارگوش گرد از 40 تا 160 میلی متر و از 45 تا 120 میلی متر

میلگرد آلیاژی یزد

واحدهای کلیدی کارخانه میلگرد آلیاژی یزد

واحد فولادسازی

این واحد نقش حیاتی در تولید فولاد آلیاژی ایفا می کند و اطمینان می دهد که عناصر آلیاژی به طور یکنواخت در ساختار بدون جداسازی توزیع می شوند. این واحد از تجهیزات مدرن برای کنترل دمای هوا و حذف ناخالصی استفاده می کند. میلگرد آلیاژی یزد از سه کوره قوس الکتریکی شارژ شده با آهن اسفنجی یا ضایعات آهن استفاده می کند. پس از حذف ناخالصی ها، شمش ها و شکوفه هایی با وزن های مختلف از 1 تا 3 تن تولید می کنند. ضمناً بر اساس سفارش، قابلیت تولید بیلت تا 6 تن را نیز دارند. برای کاهش استرس، واحد مجهز به کوره های آنیلینگ است.

جهت اطلاع از قیمت فولاد یزد کلیک نمایید.

واحد نورد سنگین

این واحد در درجه اول بر روی نورد انواع شمش ها با ضخامت بالا تمرکز می کند. همچنین از سیستم کوئنچ در آب برای افزایش سختی استفاده می کند.

واحد نورد سبک

مشابه واحد نورد سنگین، این بخش فرآیندهای مشابهی را دنبال می کند اما محصولاتی با ضخامت کمتر تولید می کند. به عنوان مثال محصولات چهارگوش و گرد تولید شده در این واحد دارای حداکثر ضخامت 75 میلی متر، کلاف تا 23 میلی متر و عرض تسمه تا 100 میلی متر می باشد.

 

خط تولید میلگرد آلیاژی یزد

واحد عملیات عملیات حرارتی

این واحد فرآیندهای عملیات حرارتی مختلفی را بر اساس عیار فولاد آلیاژی تولید شده انجام می دهد. اینها شامل بازپخت، همگن سازی، رسوب سختی و نرمال سازی می شود.

واحد تکمیل و بازرسی

در این واحد محصولات تحت تست سختی قرار می گیرند و سپس با استفاده از ماشین های سنگ زنی صاف می شوند. محصولات برای ارزیابی به سه دسته تقسیم می شوند: نمونه های گرد با ضخامت کم، مقاطع گرد با ضخامت بالا و دسته نهایی که شامل تسمه ها و محصولات چهار طرفه می شود. این محصولات از نظر ابعاد، کیفیت سطح و یکنواختی عناصر ارزیابی می شوند.

جهت اطلاع از قیمت میلگرد 14امروز کلیک نمایید.

 

 

میلگرد5

 

آزمایشگاه مرکزی

برای اطمینان از کنترل کیفیت، کلیه محصولات تولید شده در کارخانه میلگرد آلیاژی یزد مورد ارزیابی گسترده قرار می گیرند. آزمایشگاه مرکزی به دسته هایی مانند طیف سنجی، خواص مکانیکی، متالوگرافی، هیدرو متالورژی و آزمایش های مکانیکی تقسیم می شود.

رویکرد جامع کارخانه میلگرد آلیاژی یزد، از فولادسازی تا عملیات حرارتی، تکمیل و کنترل کیفیت، تولید محصولات فولادی آلیاژی باکیفیت را تضمین می کند. این رویکرد یکپارچه عمودی به شرکت اجازه می دهد تا با حفظ استانداردهای کیفیت دقیق، نیازهای متنوع مشتریان خود را برآورده کند.

 

آدرس : یزد – جاده خضر آباد – جاده فولاد آلیاژی – جاده نیروگاه خورشیدی – روبروی نیروگاه خورشیدی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا