logo
شرکت حامی آلیاژ آسیا (فولاد حامیران)
02163511
02162846000
logo

معرفی کارخانجات پروفیل صنعتی کالوپ

کالوپ

در این نوشته قبل از معرفی کارخانجات پروفیل صنعتی کالوپ و بیان ویژگی و محصولات تولیدی این کارخانه میخواهیم بدانیم که پروفیل صنعتی چیست. پروفیل صنعتی، به عناصر ساختاری با ضخامت و وزن بالاتر اطلاق می‌شود که در مقایسه با سایر انواع پروفیل‌ها، دارای ابعاد بزرگتر و ساختاری سنگین‌تر هستند. این پروفیل‌ها در صنایع مختلف، از جمله صنعت خودروسازی، کاربرد دارند.

معرفی شرکت کالوپ

در سال 1361 شرکت کالوپ با هدف ارائه خدمات به صنعت آبرسانی کشور در شهرستان ساوه تاسیس شد. پس از 22 سال موفقیت آمیز پاسخگویی به تقاضای این بازار، در سال 1383 کارخانه تولید و عرضه لوله با بالاترین استانداردهای جهانی (API) برای صنعت نفت و گاز را آغاز کرد. در حال حاضر با تحویل موفق بیش از 8000 کیلومتر لوله فولادی که در شبکه های توزیع نفت و گاز نصب و راه اندازی شده است، یکی از بزرگترین تولیدکنندگان کشور در این بخش است.

جهت اطلاع از قیمت ناودانی کلیک نمایید.

 

در گامی دیگر به سوی توسعه در سال 1388 در راستای گسترش کارخانجات شرکت کالوپ در شهرک صنعتی سگزی اصفهان خط تولید لوله های مارپیچ راه اندازی شد. همچنین توسعه خط تولید لوله‌های فولادی با مقاومت الکتریکی (ERW) با قابلیت ورود به صنعت ساختمان و ساخت انواع مقاطع بسته و توخالی سازه‌های فولادی (Hollow Structural Section) که پروفیل ساختمانی نام دارند، آغاز شد. این نشان دهنده تعهد شرکت به رشد مداوم و تنوع در ارائه محصولات خود است.

برای اطلاعات بیشتر درباره لوله ها می توانید به مقاله لوله مانیسمان چیست مراجعه نمایید.

 

قوطی پروفیل

 

تقاضای روزافزون صنایع نفت و ساختمان کشور برای ورق های فولادی باکیفیت، گروه کالوپ را بر آن داشت تا ابتکار عمل را در راه اندازی اولین مرکز خدمات فولاد در ایران به دست گیرد. این مرکز با افتخار مرکز جدیدی را که به خدمات ورق اختصاص دارد افتتاح کرد و گامی مهم دیگر در راه خدمت به میهن عزیز را رقم زد. در راستای این تعهد، خطوط تولید کاملاً جدید به طول بیش از 200 متر برای اولین بار در ایران معرفی شد. این خطوط برای مکانیزه کردن تمام جنبه های فعالیت های برش ورق طراحی شده اند و نشان دهنده تعهد شرکت به نوآوری و کارایی در رفع نیازهای رو به رشد کشور است.

همچنین در سال 1396 گسترش کارخانجات شرکت کالوپ در شهرک صنعتی سگزی منجر به راه اندازی 5 خط تولید لوله های مارپیچ گردید. این خطوط مجهز به قابلیت تولید همزمان لوله‌هایی با قطر تا 120 اینچ و طول تا 18 متر می‌باشند تا صنایع آبرسانی کشور را تامین کنند. ظرفیت تولید سالانه این کارخانه ها بر اساس ترکیب محصولات آنها حدود 500000 تن برآورد می شود. این توسعه نشان دهنده تعهد شرکت کالوپ برای رفع نیازهای متنوع کشور و کمک قابل توجهی به زیرساخت ها و توسعه کشور است.

جهت اطلاع از قیمت ناودانی گالوانیزه کلیک نمایید.

 

ویژگی پروفیل صنعتی کالوپ

پروفیل های صنعتی کالوپ با ضخامت های 6 تا 15 میلی متر و طول های 6 تا 12 متر به عنوان جایگزین مناسبی در صنعت ساختمان، اسکلت فلزی و جرثقیل های دروازه ای و درجه یک می باشد. این پروفیل‌ها جایگزین‌های مؤثری برای مقاطع فولادی مانند ناودانی و نبشی و تیرآهن هستند. استفاده از مقاطع جعبه فولادی نقش مهمی در افزایش کیفیت، استحکام و طراحی سبک سازه های فولادی دارد.

پروفیل های صنعتی کالوپ به صورت مربع، مستطیل و لوله آبرسانی تولید می شود. این پروفیل های صنعتی به طول 12 متر و در ضخامت های مختلف تولید می شوند. تولید این پروفیل ها شامل استفاده از ورق های فولادی درجه st37 با کیفیت بالا است که محصول نهایی قوی و قابل اعتماد را تضمین می کند.

جهت اطلاع از قیمت ناودانی ۱۴ کلیک نمایید.

 

پروفیل های مربع و مستطیل، همراه با لوله های تامین آب، کاربردهای متنوعی را در بخش های ساخت و ساز و زیرساخت ارائه می دهند. طول استاندارد 12 متر راحتی در حمل و نصب را ارائه می دهد، در حالی که محدوده ضخامت های موجود انعطاف پذیری را برای برآوردن نیازهای ساختاری مختلف فراهم می کند. تعهد کالوپ به استفاده از مواد درجه یک و پایبندی به استانداردهای سختگیرانه ساخت نشان دهنده تعهد آن به ارائه پروفیل های صنعتی درجه یک برای کاربردهای مختلف است.

استفاده از پروفیل صنعتی در صنایع سنگین، نظیر خودروسازی، ساخت سازه‌های فلزی، و تجهیزات صنعتی، به دلیل استحکام بالا و توانایی در تحمل فشار و وزن زیاد، بسیار رایج است. همچنین، تنوع در اندازه، شکل، و وزن این پروفیل‌ها، آنها را به گزینه‌های مناسبی در بسیاری از پروژه‌های صنعتی تبدیل کرده است. ضخامت و سایز این پروفیل‌ها تاثیر مستقیمی بر قیمت آنها دارد.

 

لوله مانیسمان

 

کاربرد پروفیل صنعتی کالوپ

پروفیل صنعتی یک عنصر بسیار مهم در ساخت تاسیسات صنعتی، پل‌ها، برج‌های فلزی، صنایع نظامی، و تاسیسات کارخانه‌ها می‌باشد. این پروفیل‌ها به دلیل خصوصیات استحکام، انعطاف پذیری، و وزن مناسب، در انجام پروژه‌های صنعتی بزرگ و پیچیده بسیار موثر هستند.

جهت اطلاع از خرید لوله مانیسمان کلیک نمایید.

در صنعت خودروسازی، پروفیل‌های مربع و مستطیل به عنوان اجزای سازه‌های خودروها استفاده می‌شوند. این پروفیل‌ها به دلیل استحکام و پایداری خود، در ارائه سازه‌هایی با کیفیت و مقاوم در خودروها نقش مهمی دارند.

پروفیل‌های باز با مقطع Z نیز جهت ساختارهای سقفی مانند سوله‌ها، سالن‌های ورزشی، انبارها، و پارکینگ‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. این پروفیل‌ها به دلیل قابلیت تحمل فشار و وزن بالا، انعطاف در طراحی سقف‌های بزرگ و پروژه‌های ساختمانی مهم هستند.

در نتیجه، انواع مختلف پروفیل‌ها با ابعاد متنوع در صنایع مختلف به گسترده مورد استفاده قرار می‌گیرند و نقش بسیار حیاتی در پیشرفت و توسعه صنایع مختلف ایفا می‌کنند.

کارخانه کالوپ با سابقه طولانی در تولید لوله‌های نفت و گاز و محصولات فلزی متنوع، نشان از توانایی و کیفیت تولیدی خود دارد. فعالیت در زمینه پروفیل‌های صنعتی و مقاطع باز نشان از تنوع تولید و قابلیت پاسخگویی به نیازهای مختلف صنایع دارد.

این پروفیل‌های سنگین، با استفاده از مواد اولیه با کیفیت و با رعایت استانداردهای مربوطه، نمونه‌ای از تعهد کارخانه کالوپ به ارائه محصولات با کیفیت و ارتقاء صنعت ملی می‌باشند.

جهت اطلاع از قیمت ناودانی سنگین کلیک نمایید.

 

کارخانجات پروفیل صنعتی کالوپ

۱۳۶۱ تاسیس کارخانه کالوپ ساوه  (ERW Pipes ASTM)

۱۳۷۳تاسیس کارخانه کالوپ اصفهان  (Spiral Pipes AWWA)

۱۳۷۹ تاسیس کارخانجـات فـولاد کوهپـایه مقـاطـع سبــک نـورد گـرم DIN

۱۳۸۳ توسعه کارخانه کالوپ ساوه  (ERW Pipes API)

 

جهت اطلاع از قیمت لوله مانیسمان کلیک نمایید.

 

۱۳۸۸ توسعه کارخانه کالوپ اصفهان (ERW Pipes AWWA and HSS ASTM)

۱۳۸۹ توسعه کارخانه کالوپ اصفهان (ERW Pipes API)

۱۳۹۴ توسعه کارخانه کالوپ اصفهان (Steel Service Center,Cut to Length,Slitter)

۱۳۹۶ توسعه کارخانه کالوپ اصفهان ۵ خط همزمان  تولید لوله های فولادی اسپیرال تا ۱۲۰ اینچ و طول ۱۸ متر (Spiral Pipes AWWA)

 

لوله کولاپ

 

محصولات پروفیل صنعتی کالوپ

  1. پروفیل (قوطی) 6×180×180 کالوپ
  2. پروفیل (قوطی) 6×200×200 کالوپ
  3. پروفیل (قوطی) 8×150×250 کالوپ
  4. پروفیل (قوطی) 6×100×300 کالوپ
  5. پروفیل (قوطی) 6×300×300 کالوپ

پروفیل صنعتی

 

استاندارد پروفیل صنعتی کالوپ

شایان ذکر است که شرکت کالوپ محصولات خود را مطابق با استانداردهایی مانند JIS G3466 و DIN 2395 تولید می کند که رعایت این استانداردها تضمین کننده کیفیت بالای نیاز مشتریان است. این تعهد به کیفیت و انطباق بر تعهد کالوپ به ارائه محصولات قابل اعتماد و استاندارد صنعتی برای کاربردهای مختلف در بخش های ساختمانی و فلزکاری تأکید می کند.

برای اطلاعات بیشتر درباره ناودانی ها می توانید به مقاله همه چیز درباره ناودانی مراجعه نمایید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا