logo
شرکت حامی آلیاژ آسیا (فولاد حامیران)
02163511
02162846000
logo

آشنایی با فرایند برش لیزر فلزات

برش لیزر فلزات

تاریخچه برش لیزر

در سال 1967، مهندسان بریتانیایی اولین سیستم برش جت اکسیژن با کمک لیزر را ارائه کردند. آنها از اختراع خود برای برش ورق فلز استفاده کردند. در دهه 70، تولید کنندگان در سراسر جهان از سیستم های برش لیزری برای انواع کاربردها، از برش تیتانیوم برای هوافضا گرفته تا برش پارچه استفاده می کردند. امروزه خدمات برش لیزری راه طولانی را پیموده است. به عنوان مثال، لیزرهای CO2 اکنون به اندازه کافی قوی هستند تا مواد فلزی را برش دهند، در حالی که در دهه 1970 نمی توانستند این کار را انجام دهند. به طور کلی، خدمات برش لیزری به صورت ارزان تر و کارآمد تری قادر به برش دقیق متریال ها نسبت به سایر خدمات هستند.

جزئیات خدمات برش لیزری

برش های لیزری اغلب از طریق برنامه های دقیق کنترل می شوند. این برنامه‌های دقیق، که فرآیند برش لیزری را با کمترین مداخله انسانی هدایت می‌کنند، اطلاعات مورد نیاز خود را از سیستم‌های CNC که از طرح‌های CAD برای وارد کردن جزئیات ماشین‌کاری استفاده می‌کنند، دریافت می‌کنند.

در حوزه‌ی مهندسی و فناوری‌های ساخت و تولید، دستگاه‌های برش نقش بسیار مهمی ایفا می‌کنند.

یکی از این دستگاه‌ها، دستگاه اره است که در انواع مختلف و برای کاربردهای متنوع طراحی و تولید می‌شود. از جمله دستگاه‌های اره، نوع نواری آن با تیغ اره نواری شناخته می‌شود که به دلیل دقت و کارایی بالا در برش مواد، به ویژه فلزات، مورد توجه قرار دارد.

در سال‌های اخیر، پیشرفت‌های قابل توجهی در زمینه‌ی خدمات برش لیزر استیل و دیگر فلزات رخ داده است. فناوری برش لیزر با استفاده از پرتوهای متمرکز لیزر، قادر به ایجاد برش‌های دقیق و تمیز در ورق‌های فلزی است. این روش نه تنها در صنایع خودروسازی و هوافضا، بلکه در تولیدات دقیق مانند ابزارهای پزشکی نیز کاربرد فراوان دارد. برش لیزری استیل به دلیل مقاومت و سختی بالای این فلز، نیازمند دقت و تکنولوژی پیشرفته‌ای است که از طریق دستگاه‌های لیزری مدرن تأمین می‌شود.

خدمات برش لیزر فلزات به عنوان یکی از روش‌های پیشرفته در تولید قطعات فلزی، امکان ایجاد اشکال پیچیده و دقیق را بدون ایجاد تنش‌های حرارتی و مکانیکی بر روی قطعه فراهم می‌آورد. این خدمات شامل برش انواع فلزات مانند استیل، آلومینیوم، مس و برنج می‌باشد. دستگاه‌های برش لیزری مدرن با استفاده از کنترل‌های کامپیوتری (خدمات برش CNC) قادر به انجام برش‌های پیچیده و دقیق با سرعت بالا هستند.

در نتیجه، ترکیب استفاده از تیغ اره نواری در دستگاه اره و بهره‌گیری از خدمات برش لیزر فلزات، امکان تولید قطعات با کیفیت بالا و دقت بی‌نظیر را فراهم می‌سازد. این ترکیب نوآورانه نه تنها به افزایش بهره‌وری و کاهش هزینه‌ها کمک می‌کند، بلکه به توسعه‌ی محصولات جدید و پیچیده در صنایع مختلف نیز می‌انجامد.

خدمات برش لیزر فلزات

جهت اطلاع از خدمات برش لیزر فلزات کلیک نمایید.

اجزای مورد استفاده در خدمات برش لیزر

برنامه ی برش لیزر فلزات

برنامه برش اطلاعات مورد نیاز برای برش لیزری مناسب را پردازش می کند و آن را به سیستم انتقال می دهد تا توسط اپراتور برنامه اجرا شود.

اپراتور برش لیزر

اپراتور های دستگاه برش لیزر تنظیمات مورد نیاز برش را انجام می دهند و متریال مورد نظر خود را برای برش آماده می کنند.

درباره پخش ویدیو خدمات برش لیزری فلزات فولاد حامیران

چشمی لیزر

چشمی یا اپتیک لیزری به منظور ذوب قطعه کار در مناطق موضعی مطابق با برنامه ای که داده شده حرکت می کند و با استفاده از کنترل CNC همراه با فیبر نوری یا آینه، پرتو لیزر را متمرکز و هدایت می کنند تا برش انجام گیرد.

برش لیزر در فولاد حامیران حامی آلیاژ آسیا

کپسول های گاز

تکنسین ها ممکن است یک “گاز کمکی” مانند نیتروژن یا دی اکسید کربن را با برش لیزری به منظور آماده سازی سطوح تازه برش خورده برای رنگ آمیزی یا پوشش مقاوم در برابر خوردگی شریک کنند. به عنوان مثال، برش لیزر CO2، یک تکنیک برش لیزری با کمک گاز است و قوی ‌ترین موج لیزری در جهان امروزی محسوب می‌شود.

خدمات لیزر ورق استیل

ماشین آلات مورد استفاده در خدمات برش لیزری

تولیدکنندگان قطعات برش لیزری برای انجام خدمات خود از چندین نوع لیزر اصلی استفاده می کنند. اینها عبارتند از لیزرهای فلزی، لیزرهای فیبر، لیزرهای نئودیمیم  (Nd)، لیزرهای نئودیمیم ایتریم-آلومینیوم-گارنت (Nd: YAG)، لیزرهای CO2 و لیزرهای پرقدرت.

لیزرهای فلزی به هر لیزری گفته می شود که سازندگان آن را صرفا برای برش قطعات فلزی طراحی می کنند. از رایج ترین فلزات برش لیزری می توان به تیتانیوم، فولاد ضد زنگ، فولاد کربنی، فولاد نرم و فلزات ماشین کاری شده اشاره کرد.

جهت اطلاع از خدمات برش لیزر ورق استیل کلیک نمایید.

لیزرهای فیبر بر استفاده از لیزرهای فیبر نوری (فیبر نوری) که با عناصر خاکی کمیاب مانند ایتربیوم، تولیوم، اربیوم یا تولیوم درمان شده اند، متکی هستند. لیزرهای فیبر به دلیل هزینه های عملیاتی کم، تعمیر و نگهداری آسان و قطعات کم تر نسبت به سایر دستگاه های برش لیزر محبوب هستند.

مزایای برش لیزری

دلایل زیادی برای انتخاب خدمات برش لیزر وجود دارد از جمله

  • اول، برش لیزری لبه ی قطعات را با ضریب برشی نزدیک به صفر و به صورت بسیار دقیق برش می زند. این بدان معنی است که بر روی لبه های برش خورده آنها سوراخ بسیار کمی باقی می ماند.
  • ثانیاً، با چرخش مداوم و سرعت بالای برش لیزری آن را تبدیل به سریع ترین ابزار برش دقیق نموده است . چرخش چند محوره و سریع  که به تولید کنندگان اجازه می‌ دهد تا تغییرات طراحی را به راحتی و در کمترین زمان اجرا کنند
  • یکی دیگر از چیزهای عالی در مورد برش لیزری استفاده آن از وسایل ماشین آلات CNC است که این مورد نیاز به اپراتور را به حداقل و ایمنی و حفاظت از جان دیگران را به حداکثر می رساند. این ویژگی باعث می شود که خدمات برش لیزر از پس برش پیچیده ترین اشکال به کمک برنامه نویسی و اعمال کد بر آیند. در نهایت، خدمات برش لیزری فلزات همه کاره، متنوع و بسیار کارآمد هستند. در حالی که گزینه های برش زیاد و ضایعات کمی ایجاد می کنند.

قیمت خدمات برش لیزر

معایب خدمات برش لیزری

  • این روش محبوب برش دارای معایبی است که بیشتر آنها مربوط به برش گرم است. به عنوان مثال، از آنجایی که مواد بسیار داغ می شوند، مناطق باریک ممکن است انبساط حرارتی و/یا تاب بردارند و حتی سوراخ بشوند.همچنین، هنگامی که از اکسیژن به عنوان گاز کمکی استفاده می شود، به لبه برش برخی مواد فشار وارد می کند و باعث اعوجاج و اکسیداسیون می شود. (این بیشتر در الگوهای سوراخ متراکم دیده می شود.)
  • خدمات لیزر روی فلزاتی مانند آلومینیوم و آلیاژهای مس استفاده نمی شوند (زیرا نور را منعکس می کنند و گرما را جذب و هدایت می کنند) این خدمات در برش شیشه و کریستال نیز کاربرد ندارند.
  • علاوه بر این، خدمات لیزر به مقادیر زیادی انرژی برق نیاز دارند. این دلیل و گزینه های محدود مواد، برش لیزری را به فرآیندی پرهزینه تبدیل می کند. در نهایت، همه لیزرها، به ویژه لیزرهای مادون قرمز و فرابنفش، خطر بالقوه ای برای بینایی فرد دارند.

قیمت خدمات لیزر

علیرغم این معایب، برش لیزری هنوز مزایای متمایزی را نسبت به فرآیندهای برش سنتی مانند ماشینکاری مکانیکی و حرارتی، EDM، جوشکاری قوس الکتریکی و برش شعله به تولیدکنندگان ارائه می دهد. سیستم های حرکت پایدار کنترل فوق العاده پرتوهای لیزر و برش های بسیار با کیفیت را تضمین می کنند. نرخ دقت برش لیزری بالاتر از سایر روش‌های برش است، با تلورانس‌های دقت کمی بالاتر و عرض‌های برش کوچک‌ تر از حتی برش با واترجت.

جهت اطلاع از خدمات برش کلیک نمایید.

اگر تصمیم دارید از خدمات برش لیزر استفاده کنید، باید با یک ارائه دهنده خدمات با کیفیت بالا ارتباط برقرار کنید. برای کمک به شما در این تلاش، ما در شرکت فولاد حامیران همراهتان هستیم تا با ارائه ی انواع خدمات برش لیزر  شما را در مسیر یافتن کیفیت مطلوب خدمات برش یاری نماییم.

در پایان به شما مطالعه و آشنایی از خدمات برش پلاسما cnc فولاد حامیران، پیشنهاد می شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا