logo
شرکت حامی آلیاژ آسیا (فولاد حامیران)
02163511
02162846000
logo

اره پروفیل بر چیست و چه کاربردی دارد

اره پروفیل بر

اره پروفیل بر چیست

اره پروفیل بر دارای دو نوع کلی به صورت نواری و دوار می باشد که هر کدام در جایگاه خود از کاربرد هایی برخوردار هستند و بنا به استفاده ی ما می توانند در ابعاد و ضخامت های مختلف پروفیل ها را برش دهند. اره برش یک ابزار برش ساده و در عین حال قدرتمند است که به طور گسترده در برش فلز استفاده می شود. اصطلاح اره برش به دو دسته مجزا از ابزار برقی اشاره دارد. اول، اره دستی که معمولا در نجاری استفاده می شود. دومی اره ساینده است که برای برش مواد سخت مانند فلزات یا سرامیک استفاده می شود. اره ساینده برش های زاویه دار و برش های اریب را دقیق انجام می دهد.

جهت اطلاع از قیمت پروفیل کلیک نمایید.

 

انواع اره پروفیل بر

اره دستی

اره دستی یک اره ی فلزی است که با اتصال به کمان اره کار می کند تا امکان برش دقیق را فراهم کند. این اره‌ های برش گاهی در برش قاب‌ عکس یا نجاری دستی استفاده می ‌شوند، اما تا حد زیادی با ابزارهای برقی نجاری جایگزین شده‌اند.

انواع اره پروفیل بر

اره نواری برقی

اره برقی ابزاری برقی است که برای برش های سریع و دقیق در زاویه دلخواه استفاده می شود. معمولاً در عملیات قاب بندی و برش قالب استفاده می شود. بیشتر اره‌ نواری های برقی برای مصارف عمومی, سبک و قابل حمل هستند و اندازه تیغه‌های آن بین هشت تا دوازده اینچ است. اره های نواری برقی برای مصارف صنعتی دارای ساز و کار متفاوت تر و تجهیزات پیشرفته تری هستند و به موجب این تمایزات دارای دقت بالا تر و امکان برش سری پروفیل ها می باشند اره ی استفاده شده در این دستگاه ها

قیمت پروفیل بر

اره ساینده

اره ساینده ابزاری برقی است که برای برش مواد سخت استفاده می شود این اره ها با نام اره فارسی بر یا اره پروفیل بر نیز شناخته می شوند. در این نوع اره ها یک دیسک ساینده، شبیه به یک چرخ سنگ زنی نازک، عمل برش را انجام می دهد. اره ساینده از لبه های منظم برای برش استفاده نمی کند و معمولاً اره ی دواری که در این برش استفاده می شود دارای دندانه های صاف برای ایجاد برش های دقیق است. اجزای دستگاه اره ساینده شامل گیره های داخلی , چرخ برش , موتور متصل روی یک بازوی آزاد و صفحه پایه ثابت می باشد. امروزه اره های پروفیل بر به اجرای روان کارگاه های ساختمانی کمک شایانی نموده است.جهت اطلاع از پروفیل ساختمانی و قیمت پروفیل ساختمانی کلیک نمایید.

قیمت پروفیل مبلی

 

نکات ایمنی کار با اره پروفیل بر

این ابزارها برای برش پروفیل های سبک و در کارگاه هایی که از برق ثابت نیز استفاده می کنند بسیار کاربردی و همه کاره است. هنگام استفاده از ابزار برقی مانند اره پروفیل بر، ایمنی کارگران بسیار مهم است. بنابراین، در اینجا چند نکته ایمنی برای شما آورده شده است که می توانید در حین استفاده از اره پروفیل بر، آن ها را رعایت کرده و از ایمنی آن اطمینان حاصل کنید.

نکات ایمنی کار با اره پروفیل بر

  • ممکن است یک جفت عینک ایمنی کافی به نظر برسد، اما برای محافظت از خود در برابر صدمات خطرناک، اکیداً یک محافظ صورت (شیلد) توصیه می شود.
  • اگر سیستم جمع آوری گرد و غبار کارآمد نیست، باید از ماسکی برای پوشاندن بینی خود استفاده کنید.
  • چک کردن اره دیسکی قبل از نصب روی دستگاه، مطمئن شوید که هیچ ترک یا آسیبی روی اره وجود ندارد.
  • هرگز هیچ نیروی جانبی به اره وارد نکنید. این می تواند منجر به شکستگی اره شود و هم دستگاه و هم اپراتور دچار آسیب شوند.
  • می توانید جرقه های ایجاد شده در طول فرآیند برش را مشاهده کنید. برای جلوگیری از خطر آتش سوزی، مواد قابل اشتعال را از اره دور نگه دارید.
  • شما نباید سعی کنید چوب، تخته سه لا، پلاستیک و غیره را با اره دیسکی برش دهید زیرا می تواند از حرکت اره جلوگیری نموده و آن را بشکنند.

جهت اطلاع از پروفیل صنعتی کلیک نمایید.

نکته

در نهایت اینها انواع مختلفی از اره های پروفیل بر هستند که می توانید از بین آنها بهترین اره ی مناسب برای کار خود را انتخاب کنید. قیمت پروفیل بر بسته به کارایی که نیاز دارید می توانید متفاوت باشد. هنگام استفاده از این ابزار نکات ایمنی ذکر شده در بالا را رعایت کنید و در هنگام استفاده از این ابزار برقی ایمن باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا