logo
شرکت حامی آلیاژ آسیا (فولاد حامیران)
02163511
02162846000
logo

انواع اتصالات استیل و کاربرد های آن

اتصالات استیل

اتصالات استیل برای اتصال بخش های مختلف لوله ها استفاده می شود که جریان سیالات یا گازها را امکان پذیر می کند. انواع مختلفی از اتصالات لوله استیل در فولاد حامیران موجود است که هر کدام کاربردهای منحصر به فرد خود را دارند. اتصالات استیل عمدتا محصول ورق استیل و که انواع مختلفی از جمله ورق استیل 304 و ورق استیل 316 بدست می آید. در اینجا برخی از رایج ترین انواع اتصالات لوله فولادی ضد زنگ و موارد استفاده از آنها آورده شده است.

کاربرد اتصالات استیل

 • اتصالات لوله فولادی ضد زنگ در ماشین آلات صنعت نساجی استفاده می شود.
 • استفاده از اتصالات لوله فولادی ضد زنگ در صنعت نفت و گاز
 • موارد استفاده از اتصالات لوله های فولادی ضد زنگ در سیستم های خط لوله گاز پزشکی
 • کاربردهای اتصالات لوله فولادی ضد زنگ در صنعت داروسازی
 • اتصالات لوله فولادی ضد زنگ در خطوط لوله سیال استفاده می شود.
 • اتصالات ساخته شده از فولاد ضد زنگ در معماری مدرن استفاده می شود.
 • اتصالات لوله فولادی ضد زنگ در برنامه های هدر رفت آب استفاده می شود.

جهت اطلاع از فولاد زنگ نزن قیمت کلیک نمایید.

انواع اتصالات لوله

اتصالات زانویی از جنس استنلس استیل

چندین کاربرد صنعتی و تجاری برای اتصالات لوله فولادی ضد زنگ وجود دارد. با توجه به نیازهای صنعتی، مرکز تولید ما این اتصالات زانویی فولادی ضد زنگ را در اندازه‌ها، شکل‌ها و سایر مشخصات مختلف تولید می‌کند. ما به دلیل قدرت، طول عمر و مقاومت در برابر خوردگی محصولات خود مشهور هستیم. علاوه بر این، ما خدماتی سریع ارائه می دهیم که تحویل سریع محصول را به مصرف کنندگان تضمین می کند.

اتصالات لوله

اتصالات سه راهی استیل ضد زنگ

چندین کاربرد صنعتی و تجاری برای اتصالات لوله فولادی ضد زنگ وجود دارد. با توجه به نیازهای صنعتی، مرکز تولید ما این اتصالات سه راهی فولادی ضد زنگ را در اندازه ها، شکل ها و سایر مشخصات مختلف تولید می کند. ما به دلیل قدرت، طول عمر و مقاومت در برابر خوردگی محصولات خود مشهور هستیم. علاوه بر این، ما خدماتی سریع ارائه می دهیم که تحویل سریع محصول را به مصرف کنندگان تضمین می کند.

اتصالات انتهایی خرد فولاد ضد زنگ

چندین کاربرد صنعتی و تجاری برای اتصالات لوله فولادی ضد زنگ وجود دارد. با توجه به نیازهای صنعتی، مرکز تولید ما این اتصالات انتهایی فولاد ضد زنگ را در اندازه‌ها، شکل‌ها و سایر مشخصات تولید می‌کند. ما به دلیل قدرت، طول عمر و مقاومت در برابر خوردگی محصولات خود مشهور هستیم. علاوه بر این، ما خدماتی سریع ارائه می دهیم که تحویل سریع محصول را به مصرف کنندگان تضمین می کند.

جهت اطلاع از فروش لوله مانیسمان کلیک نمایید.

اتصالات درپوش انتهای فولاد ضد زنگ

چندین کاربرد صنعتی و تجاری برای اتصالات لوله فولادی ضد زنگ وجود دارد. با توجه به نیازهای صنعتی، مرکز تولید ما این اتصالات درپوش انتهایی فولاد ضد زنگ را در اندازه‌ها، شکل‌ها و سایر مشخصات تولید می‌کند. ما به دلیل قدرت، طول عمر و مقاومت در برابر خوردگی محصولات خود مشهور هستیم. علاوه بر این، ما خدماتی سریع ارائه می دهیم که تحویل سریع محصول را به مصرف کنندگان تضمین می کند.

برای اطلاعات بیشتر درباره لوله ها می توانید به مقاله لوله مانیسمان چیست مراجعه نمایید.

اتصالات لوله استیل

اتصالات صلیب استیل ضد زنگ

چندین کاربرد صنعتی و تجاری برای اتصالات لوله فولادی ضد زنگ وجود دارد که با توجه به نیازهای صنعتی، مرکز تولید ما این اتصالات متقاطع فولادی ضد زنگ را در اندازه‌ها، شکل‌ها و سایر مشخصات تولید می‌کند. ما به دلیل قدرت، طول عمر و مقاومت در برابر خوردگی محصولات خود مشهور هستیم. علاوه بر این، ما خدماتی سریع ارائه می دهیم که تحویل سریع محصول را به مصرف کنندگان تضمین می کند.

جهت اطلاع از فولاد vcn 150 کلیک نمایید.

اتصالات زانویی

از این اتصالات برای تغییر جهت لوله استفاده می شود. آنها در زوایای 90 درجه، 45 درجه و 180 درجه در دسترس هستند.

اتصالات سه راهی

این اتصالات برای اتصال سه لوله به یکدیگر و ایجاد یک شکل T استفاده می شود. آنها معمولاً در خطوط لوله برای حمل و نقل مایع و گاز استفاده می شوند.

اتصالات کوپلینگ

این اتصالات برای اتصال دو لوله به یکدیگر استفاده می شود و اتصال ایمن و ضد نشتی ایجاد می کند.

اتصالات فلنجی

از این اتصالات برای اتصال لوله ها یا شیرها به تجهیزات دیگر مانند پمپ ها یا مخازن استفاده می شود. آنها معمولا در محیط های صنعتی استفاده می شوند.

جهت اطلاع از قیمت لوله مانیسمان کلیک نمایید.

اتصالات خم

این اتصالات برای ایجاد خم در لوله ها استفاده می شود و به آنها اجازه می دهد مسیر یا مسیر خاصی را دنبال کنند.

هر نوع اتصالات لوله فولادی ضد زنگ کاربردها و کاربردهای منحصر به فرد خود را دارد. با انتخاب اتصالات مناسب برای نیازهای خود، می توانید اتصال ایمن و قابل اعتماد برای لوله ها یا لوله های خود را تضمین کنید.

فرآیند ساخت اتصالات استیل

فرآیند اصلی ماشینکاری اتصالات لوله فولادی ضد زنگ عمدتاً از پر کردن، شکل دهی (جوشکاری)، عملیات حرارتی، عملیات سطحی، پردازش برش، آزمایش غیر مخرب، حفاظت از سطح و علامت گذاری تشکیل شده است.

اتصالات استیل معمولاً از لوله های استیل، و رق استیل و میلگرد های ضد زنگ ساخته می شوند و کاربرد مواد توسط خواص مواد و شکل مواد خالی مورد استفاده در محصولات تعیین می شود. الزامات پردازش متفاوتی برای شکل، اندازه و نیازهای پردازش بیلت ها.

جهت اطلاع از قیمت فولاد گرمکار کلیک نمایید.

لوله فولادی ضد زنگ معمولا برای برش، برش گاز، برش پلاسما و غیره استفاده می شود.

مواد متداول ورق فولادی ضد زنگ از برش گاز، برش پلاسما، برش پانچ ساخته شده است.

روش متداول تغذیه میله فولادی ضد زنگ دارای یک دستگاه اره و یک دستگاه برش و برش دستگاه اره برقی است.

بوشن استیل 316

 • شکل دهی

فرآیند شکل دهی فرآیندی است که باید هنگام ساخت اتصالات استیل انجام شود. محصول نهایی متفاوت است و فرآیند شکل دهی متفاوت است، بنابراین به طور خلاصه گرمایش و جوشکاری در فرآیند شکل دهی را معرفی می کنیم.

 •  گرما دهی

اگر اتصالات استیل با روش شکل دهی گرم ساخته شده باشد، نیاز به تغییر شکل ماده باید برآورده شود و قسمت خالی هنگام شکل گیری باید گرم شود. دمای گرمایش توسط مواد و فرآیند تعیین می شود.

هنگامی که یک خم داغ یا یک خم داغ تشکیل می شود، روش گرمایش عموماً القایی با فرکانس متوسط یا بالا است و تعداد کمی با شعله گرم می شوند. بیلت لوله در حرکت گرم می شود و فرآیند شکل گیری را تکمیل می کند.

روش گرمایش عموماً در کوره، حرارت شعله، گرمایش القایی یا گرمایش کوره الکتریکی استفاده می شود. روش این است که ابتدا لوله را تا دمای مورد نظر گرم کرده و سپس آن را در قالب فشار دهید تا شکل بگیرد.

جهت اطلاع از قیمت لوله گوشتی کلیک نمایید.

 • جوشکاری

جوشکاری با جوش اتصالات لوله استیل، دو وجود دارد، یکی با جوش لوله است، برای کارخانه اتصالات لوله، فرآیند تشکیل لوله جوش داده شده و فرآیند تشکیل لوله بدون درز، فرآیند تشکیل اتصالات لوله فولادی ضد زنگ بدون فرآیند جوشکاری است. یکی دیگر از اتصالات کارخانه مورد نیاز برای جوشکاری اتصالات لوله فولادی ضد زنگ انجام می شود، مانند یک تراشه برای سرکوب مجدد پس از مونتاژ زانویی جوشکاری، استفاده از جوشکاری درام فولادی در لوله و سپس سرکوب سه راهی و غیره.

روش های جوشکاری اتصالات لوله فولادی زنگ نزن، جوشکاری قوس دستی، جوشکاری محافظ گاز و جوشکاری اتوماتیک می باشد.

 • عملیات حرارتی

فرآیند عملیات حرارتی بخش مهمی از فرآیند تولید اتصالات لوله فولادی ضد زنگ است. پس از گرم کردن، عایق کاری و خنک کردن پس از فرآیند عملیات حرارتی، می تواند سخت شدن فشار لوله در فرآیند شکل دهی، تنش پسماند، نقص تغییر شکل فلز را از بین ببرد. و غیره، می تواند حتی لوله را پس از تشکیل ریزساختار و خواص فلزی بهبود بخشد.

معمولاً تجهیزات عملیات حرارتی مورد استفاده کوره طنین دار، کوره الکتریکی و غیره است؛ حالت کنترل معمول این است که ترموکوبل را در کوره به دستگاه کنترل ضبط کننده دما ~ زمان متصل کنید. به طور کلی، نتایج عملیات حرارتی با تست سختی آزمایش می شود.

جهت اطلاع از ورق اجدار گالوانیزه کلیک نمایید.

 • ماشینکاری

فرآیند برش، فرآیند تکمیل انتهای جوش، ابعاد ساختار و تحمل شکل اتصالات لوله فولادی ضد زنگ است. گاهی اوقات ماشینکاری شامل قطر داخلی و خارجی لوله نیز می شود. این فرآیند معمولاً از طریق ماشین ابزارهای خاص یا عمومی انجام می شود. اگر اندازه لوله بیش از حد بزرگ باشد و توانایی پردازش ماشین‌ابزارهای موجود را نداشته باشد، پردازش می‌تواند از روش‌های دیگری نیز استفاده کند، مانند خم شدن قطر بزرگ پس از روش‌های سنگ‌زنی برش گاز. ظاهر و اندازه اتصالات لوله فولادی ضد زنگ پس از ماشین‌کاری بررسی می‌شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا