logo
شرکت حامی آلیاژ آسیا (فولاد حامیران)
02163511
02162846000
logo

وزن تیرآهن هاش

وزن تیرآهن هاش

تیرآهن هاش را می توان یکی از مصالح ساختمانی مهم نام برد، و به دلیل شباهت آن به حرف H  به این نام شناخته می شود و در دو نوع سبک و سنگین تولید می شود که هر وزن تیرآهن هاش سبک با سنگین متفاوت می باشد. به دلیل داشتن بال های پهن تری که نسبت به تیرآهن معمولی دارد، جان آن با دیگر تیرآهن ها برابر می باشد.

جهت اطلاع از قیمت تیراهن یزد کلیک نمایید.

 

مشخصات تیرآهن هاش

  • شکل و ابعاد

شکل مقطع تیر H شامل دو بال است که توسط جان تیرآهن به هم متصل شده اند. بال ها معمولاً پهن تر از شبکه هستند و در برابر نیروهای خمشی و برشی مقاومت می کنند. ابعاد یک تیر هاش می تواند به طور گسترده ای متفاوت باشد، با گزینه های مختلف ارتفاع، عرض و ضخامت برای مطابقت با نیازهای ساختاری خاص.

  • ترکیب و خواص مواد

تیرآهن های هاش معمولاً از فولاد St37 ، st44 ، st52  ساخته می شوند که استحکام و دوام بالایی را ارائه می دهد. ترکیب دقیق مواد بسته به کاربرد و خواص مورد نظر می تواند متفاوت باشد. آلیاژهای فولادی با ویژگی های مطلوب مانند استحکام کششی، شکل پذیری و مقاومت در برابر خوردگی اغلب برای تولید تیرآهن های H استفاده می شوند.

  • ظرفیت و استحکام باربری

تیرآهن هاش به دلیل ظرفیت تحمل بار و استحکام استثنایی خود مشهور هستند. به دلیل شکل مقطع کارآمد، تیرآهن هاش می تواند وزن را به طور یکنواخت توزیع کنند، که آنها را برای تحمل بارهای سنگین در دهانه های بزرگ سقف ایده آل می کند. خواص ساختاری برتر آنها امکان ساخت چارچوب های قوی و پایدار را در کاربردهای مختلف فراهم می کند.

جدول اشتال وزن تیرآهن هاش

جدول اشتال، نوعی جدول پرکاربرد برای دسترسی به انواع اطلاعات مهندسی مربوط به مقاطع فولادی است که در واقع به‌عنوان ابزاری برای مهندسان محسوب می‌شود. این جدول برای اولین بار در سال ۱۹۳۸ توسط مهندس آلمانی تبار به نام مارتا اشتابدر بورگر برای انواع مقاطع فولادی طراحی شد.

جهت اطلاع از قیمت تیراهن کلیک نمایید.

 

beams hash

 

جدول وزن تیرآهن هاش سنگین

به دلیل پر کاربرد بودن تبرآهن هاش در صنعت ساختمان  خرید با کیفیت تر تیرآهن هاش با برند های مختلف اطلاع از جدول وزن هاش بسیار به شما کمک کننده می باشد. وزن هر شاخه از آن به سایز، طول بال، ارتفاع تیر و ضخامت بال و جان بستگی دارد. که شما می توانید وزن هر شاخه از هاش را براساس سایز و مشخصات دیگر آن را در جدول وزن هاش مشاهده کنید

وزن تیرآهن هاش
وزن تیرآهن هاش سنگین

جهت اطلاع از قیمت تیرآهن ۱۴ اصفهان امروز کلیک نمایید.

قیمت تیرآهن و وزن تیرآهن، رابطه مستقیم با هم دارند، به‌همین دلیل، برای تخمین هزینه تمام‌شده بسیاری از پروژه‌های ساختمانی، باید وزن تیرآهن مورد استفاده را به نحوی محاسبه کرد. یکی از متداول‌ترین روش‌ها برای محاسبه وزن تیرآهن، استفاده از جدول اشتال تیرآهن است.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا