logo
شرکت حامی آلیاژ آسیا (فولاد حامیران)
02163511
02162846000
logo

الکترود برش و شیارزنی چیست

الکترود برش و شیارزنی

الکترودهای جوشکاری تجهیزات ضروری در صنعت جوشکاری هستند که برای ایجاد جوش و پر کردن فضای خالی بین دو سطح یا قطعه مورد استفاده قرار می گیرند. این الکترودها انواع مختلفی دارند و مدل های مختلفی دارند. یکی از این الکترودها، الکترود برش و شیارزنی است که برای سوراخ کاری و برش فلزات استفاده می شود.

الکترود برش و شیارزنی

الکترود برش و شیار در واقع برای برش و سوراخ کردن فلز نیز استفاده می شود. این روش با استفاده از الکترودهای برش و شیار انجام می شود. برای ایجاد سوراخ های دقیق در موادی مانند فولاد، چدن و غیره ضروری است که همه شیارها و سوراخ ها از نظر اندازه یکنواخت باشند و شیارها با ظاهری منظم ایجاد شوند. این امر کیفیت و سازگاری کار انجام شده را تضمین می کند.

جهت اطلاع از قیمت الکترود کلیک نمایید.

 

کاربرد الکترود برش و شیارزنی

همانطور که از نام آن مشخص است، از این نوع الکترود برای ایجاد هر نوع شیار یا سوراخ در جوشکاری استفاده می شود. آلیاژهایی که تحت این فرآیند قرار می گیرند در درجه اول فولاد و چدن هستند. بسته به اندازه الکترود برای برش و شیار و تفاوت در قطر سوراخ و شیار، لازم است از یک الکترود با اندازه متناسب با قطر سوراخ و شیار استفاده شود.

برای اطلاعات بیشتر درباره الکترودها می توانید به مقاله همه دسته بندی الکترودها مراجعه نمایید.

 

کاربرد الکترود برش

جهت اطلاع از خدمات برش لیزر فلزات کلیک نمایید.

 

در حین جوشکاری، برخی از قطعات فلز ممکن است آسیب ببینند و نیاز به تعمیر و اصلاح داشته باشند که می توان با استفاده از الکترودهای برش و جوشکاری انجام داد. گاهی اوقات نیز نیاز به برداشتن بخش‌های خاصی از فلز یا جوش‌های قبلاً انجام شده وجود دارد که می‌توان از این الکترودها استفاده کرد.

جهت اطلاع از قیمت سیم جوش اما کلیک نمایید.

 

هنگام استفاده از الکترودهای برش و شیار، به اطمینان از انجام عملیات سوراخ و شیار با دقت کمک می کند و از تجمع کربن در ناحیه جوش جلوگیری می کند و در نتیجه استحکام و کیفیت را تضمین می کند. هنگام انجام جوشکاری و ایجاد شیار با الکترودهای برش و شیار، حفظ زاویه الکترود نسبت به سطح جوش ضروری است. با این حال، برای ایجاد سوراخ، الکترود برش و شیار باید عمود بر قطعه کار قرار گیرد تا از ایجاد سوراخ دقیق اطمینان حاصل شود.

الکترود 1006Y از آما یکی از پرکاربردترین الکترودهایی است که برای برش و شیارکاری توسط شرکت آما طراحی شده است.

جهت اطلاع از قیمت الکترود میکا 3 کلیک نمایید.

 

معرفی الکترود 1006Y

الکترود 1006Y تولید شرکت آما یکی از بهترین الکترودهای برش و شیار زنی موجود به حساب می آید. الکترود برش و شیار زنی 1006Y آما قادر است عملیات سوراخ کاری، شیارکاری و برش را با بالاترین کیفیت ممکن انجام دهد. به طور معمول، برای اهداف شیار، الکترود باید در زاویه 5 تا 10 درجه نگه داشته شود تا استفاده از آن برای شیار زدن آسان باشد. با این حال، اگر هدف ایجاد یک سوراخ دقیق باشد، الکترود برش و شیار باید عمود نگه داشته شود. بنابراین، زاویه قرارگیری الکترود از اهمیت بالایی برخوردار است.
این الکترودهای برش و شیار در قطرهای 3.2، 4 و 5 میلی متر هستند که این امکان را به شما می دهد تا بر اساس نیازها و نیازهای خاص خود، نمونه مناسب را انتخاب کنید.

جهت اطلاع از قیمت الکترود آما 7018 کلیک نمایید.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا