logo
شرکت حامی آلیاژ آسیا (فولاد حامیران)
02163511
02162846000
logo

میلگرد ksc چیست

میلگرد-ksc-چیست

برای چندین دهه، میلگرد KSC یک نام قابل اعتماد در ساخت و ساز بوده است که مترادف با استحکام، قابلیت اطمینان و تطبیق پذیری است. میلگرد KSC که توسط کارخانه فولاد خراسان (میلگرد نیشابور) تولید می‌شود، چارچوب استخوانی ساختمان‌ها، پل‌ها و پروژه‌های زیربنایی بی‌شماری را تشکیل می‌دهد. در واقع میلگرد ksc  علامت اختصاری میلگرد نیشابور می باشد. این مقاله به میلگرد KSC می پردازد و فرآیند تولید، کاربردهای متنوع آن را بررسی می کند.

فرآیند تولید میلگرد KSC

میلگرد KSC با بیلت های باکیفیت آغاز می شود که با دقت انتخاب شده و وارد کوره می شوند. گرمای شدید فولاد را ذوب می کند و آن را به مایع مذاب تبدیل می کند. سپس این فلز مذاب با دقت به داخل دستگاه ریخته گری هدایت می شود و در آنجا به شکل میله های بلند شکل می گیرد. سپس میله‌های داغ از طریق یک سری غلتک هدایت می‌شوند و فشار زیادی را برای اصلاح ساختار دانه و افزایش استحکام آنها اعمال می‌کنند.

جهت اطلاع از قیمت میلگرد فولاد خراسان کلیک نمایید.

پس از فرآیند نورد، مرحله مهم تشکیل آج رخ می دهد. بسته به آج مورد نظر، میلگرد ها از قالب‌های مخصوص خود عبور داده می‌شوند که با الگوهای دنده‌ای مشخص روی آن‌ها نقش می‌بندند. این آج ها که نقش مهمی در عملکرد میلگرد دارند. آنها پیوند مکانیکی بهتری با بتن ایجاد می کنند و از انتقال بار برتر و بهبود مقاومت در برابر ترک در سازه نهایی اطمینان حاصل می کنند.

میلگرد ksc چیست

مرحله نهایی تولید میلگرد KSC شامل یک فرآیند کنترل کیفیت دقیق است. هر میلگرد برای ارزیابی خواص مکانیکی آن، از جمله مقاومت کششی، استحکام تسلیم و ازدیاد طول، تحت یک باتری آزمایش قرار می گیرد. فقط میلگردهایی که استانداردهای کیفی دقیق را رعایت می کنند با علامت KSC مهر و موم شده و برای توزیع عرضه می شوند.

نحوه خواندن علامت های اختصاری روی میگرد ها

قسمت اول سازنده میلگرد را نشان می دهد. این بخش معمولاً شامل یک یا چند حرف انگلیسی است که نشان دهنده مخفف نام کارخانه یا نام تجاری آن است. به عنوان مثال حرف E نشان دهنده کارخانه ذوب آهن اصفهان، حرف K نشان دهنده کارخانه فولاد خوزستان و حرف Z نشان دهنده کارخانه ذوب آهن زرند است.

جهت اطلاع از قیمت میلگرد 16 کلیک نمایید.

قسمت دوم نوع آج میلگرد را نشان می دهد. این قسمت شامل یک حرف انگلیسی است که نوع و اندازه آج میلگرد را مشخص می کند. به عنوان مثال، حرف J نشان دهنده میلگرد آجدار مارپیچ با گام آج 340، حرف C نشان دهنده میلگرد آجدار دندانه دار با گام آج 400، و حرف S نشان دهنده میلگرد آجدار مرکب با گام آج 500 است.

قسمت سوم روش تولید میلگرد را نشان می دهد. این قسمت همچنین از یک حرف انگلیسی واحد تشکیل شده است که روند ساخت میلگرد را نشان می دهد. برای مثال حرف T نشان دهنده تولید با روش ترمکس یا کوئنچینگ، حرف U نشان دهنده تولید با آلیاژسازی و حرف A نشان دهنده تولید با روش استاندارد مندرج در کارت شناسایی محصول است.

سایز های میلگرد ksc

سایز های میلگرد ksc

میلگرد ksc در سایزهای میلگرد 8، میلگرد 10، میلگرد 12، میلگرد 14، میلگرد 16، میلگرد 18 ، میلگرد 20، میلگرد 22 ، میلگرد 25،میلگرد 28 و میلگرد 32 بر اساس استاندارد ملی ISIRI 3132 در کارخانه فولاد نیشابور خراسان تولید و عرضه می گردد. بازار برای فروش میلگرد به طور معمول، اندازه های بین 14 تا 32 میلی متر به راحتی در بازار موجود است. شما می توانید برای خرید میلگرد ksc یا همان میلگرد نیشابور با کارشناسان ما در فولاد حامیران تماس حاصل فرمایید.

جهت اطلاع از قیمت میلگرد 18 کلیک نمایید.

مزایای میلگرد KSC

  • کیفیت سازش ناپذیر

تعهد KSC به کنترل کیفیت دقیق عملکرد و قابلیت اطمینان را در هر میلگردی که تولید می کند تضمین می کند. این به ساختارهای ایمن تر و بادوام تر تبدیل می شود.

  • محصولات متنوع

با انواع مختلف میلگرد موجود، KSC نیازهای خاص هر پروژه را برآورده می کند و راه حلی مقرون به صرفه برای هر نیاز ساخت و ساز ارائه می دهد.

  • دسترسی آسان

میلگرد KSC دارای یک شبکه توزیع مستقر است که به راحتی برای شرکت های ساختمانی در سراسر ایران قابل دسترسی است. این موانع لجستیکی را از بین می برد و تکمیل به موقع پروژه را تضمین می کند.

کاربرد میلگرد ksc

  • قیمت رقابتی

میلگرد KSC تعادل کاملی بین کیفیت و قیمت مناسب ایجاد می کند. این امر آن را به انتخابی جذاب برای سازندگانی تبدیل می کند که به دنبال مواد قابل اعتماد و مقرون به صرفه برای پروژه های خود هستند. برای اطلاع از قیمت میلگرد نیشابور یا به اختصار قیمت میلگرد ksc با ما تماس بگیرید.

همچنین برای اطلاع از قیمت میلگرد برند های مختلف از جمله میلگرد شاهین بناب ، میلگرد ابرکوه ، میلگرد ابهر ، میلگرد فایکو ، میلگرد ذوب آهن اصفهان ، میلگرد ظفربناب ، میلگرد شاهرود ، میلگرد ساده متین ، میلگرد میانه ، میلگرد زاگرس ، میلگرد آناهیتا گیلان ، میلگرد راد همدان ، میلگرد نیشابور ، میلگرد پرشین فولاد و میلگرد بافق یزد ، میلگرد هیربد زرندیه ، میلگرد اهواز ، میلگرد عتیق آذر سهند میلگرد آذر فولاد امین ، میلگرد پردیس آذربایجان و میلگرد آریان فولاد ، می توانید به قیمت انواع میلگرد مراجعه فرمایید.

جهت اطلاع از قیمت روز میلگرد ۱۴ کلیک نمایید.

جدول ترکیب شیمایی میلگرد  KSC(میلگرد نیشابور)

نوع میلگرد

نام اختصاری کربن سیلیسیم منگنز فسفر گوگرد نیتروژن کربن
میلگرد ساده S240 0.22 0.55 0.75 0.050 0.050

آجدار مارپیچ

A340 0.33 0.60 1.30 0.045 0.045 0.50
A350 0.27 0.55 1.60 0.040 0.040 0.012

0.51

آجدار جناغی

A400 0.37 0.60 1.30 0.045 0.045
A420 0.30 0.55 1.50 0.040 0.040 1.012

0.56

آجدار مرکب

A500 0.40 0.60 1.80 0.045 0.045
A520 0.33 0.55 1.80 0.040 0.045

0.012

0.61

نتیجه

میلگرد KSC چیزی بیش از یک مصالح ساختمانی است. این نمادی از قابلیت اطمینان، قدرت و نوآوری است. میلگرد KSC از فرآیند دقیق ساخت تا طیف وسیعی از کاربردهای آن، نقش مهمی در شکل دادن به منظره ایران ایفا می کند. همانطور که صنعت ساخت و ساز به تکامل خود ادامه می دهد، KSC همچنان متعهد به ارائه ابزارهای مورد نیاز سازندگان برای ایجاد سازه های ایمن، پایدار و بادوام است.

برای اطلاعات بیشتر درباره ی انواع میلگرد می توانید مقالات بهترین میلگرد شناژ، تفاوت گریدهای میلگرد، مقایسه وزن میلگرد کارخانه های مختلف، 12 روش‌ تشخیص میلگرد تقلبی از اصل، دوخت بتن با میلگرد، فرآیند استاندارد خمکاری میلگرد، نحوه شناسایی انواع میلگرد، میلگرد گالوانیزه چیست، 7 تفاوت میلگرد صنعتی و میلگرد ساختمانی و تفاوت میلگرد و مفتول را دانشنامه تخصصی فولاد و آهن آلات فولاد حامیران مطالعه نمایید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا