logo
شرکت حامی آلیاژ آسیا (فولاد حامیران)
02163511
02162846000
logo

میلگرد ST57 چیست و کاربرد آن

میلگرد ST57

میلگرد ST57 چیست و کاربرد آن از اهمیت ویژه ای برخوردار است و ترکیب آن می تواند تأثیر عمیقی بر خواص و ویژگی های آن داشته باشد. میلگرد آلیاژی در اصل همان میلگرد ساده است اما در سه مدل میلگرد از جمله mo40 ، ST57 و ST52 تولید می شود که در بازار موجود است. هر یک از این میلگردهای آلیاژی بر اساس ترکیباتشان کاربردهای متفاوتی دارند، بنابراین در هنگام خرید باید فاکتورهایی مانند نوع، ابعاد، ضخامت و موارد دیگر را در نظر گرفت.

میلگرد آلیاژی

میلگرد آلیاژی حاوی ترکیبی از عناصر از جمله آهن، کربن، کروم، نیکل، مولیبدن، مس، منگنز، وانادیم و غیره است. هر یک از این عناصر خواص خاصی دارند و بسته به نسبت های مورد استفاده، می توانند کاربرد آلیاژ را تغییر دهند. میلگردهای آلیاژی را می توان بر اساس روش ساخت، درصد آلیاژ و نوع آلیاژ آنها دسته بندی کرد.

یکی از پرکاربردترین میلگردهای آلیاژی نوع ST است. میلگرد ST52 و میلگرد ST57 از میلگردهای پرکاربرد و پرفروش در بازار ایران هستند.

جهت اطلاع از قیمت میلگرد کلیک نمایید.

 

کاربرد میلگرد ST57

میلگرد ST57 چیست 

میلگرد ST57 که با نام میلگرد آرماتور فولادی ST57 نیز شناخته می شود، نوعی فولاد ساختمانی تقویت کننده است که در پروژه های ساختمانی و عمرانی استفاده می شود. میلگرد، مخفف میله تقویت کننده، جزء حیاتی در سازه های بتن مسلح است که استحکام کششی بتن را فراهم می کند و یکپارچگی سازه آن را افزایش می دهد. “ST” در ST57 معمولاً نشان دهنده “Standard” است که نشان می دهد با استانداردها یا مشخصات صنعتی خاصی مطابقت دارد.

میلگرد ST57 با قطر اسمی آن که در این حالت 57 میلی متر است مشخص می شود. این اندازه گیری بسیار مهم است، زیرا اندازه و مقاومت میلگرد را تعیین می کند و برای اطمینان از یکپارچگی ساختاری عناصر بتنی که تقویت می کند، بسیار مهم است. “57” قطر میلگرد را بر حسب میلی متر نشان می دهد که نسبتاً بزرگ است و آن را برای کاربردهای سنگین که در آن به استحکام کششی و دوام بالایی نیاز است مناسب می کند.

جهت اطلاع از قیمت میلگرد 14امروز کلیک نمایید.

 

کاربرد میلگرد ST57

میلگرد ST57 معمولاً در پروژه های ساختمانی در مقیاس بزرگ مانند پل ها، ساختمان های بلند، سدها و سایر توسعه های زیرساختی استفاده می شود. ماهیت قوی آن آن را برای تحمل بارهای سنگین و تحمل تنش ها و کرنش هایی که در چنین کاربردهایی ایجاد می شود ایده آل می کند. الزامات خاص برای میلگرد ST57، از جمله اندازه، طول و ترکیب شیمیایی آن، ممکن است بسته به کدهای ساختمان محلی و مشخصات پروژه متفاوت باشد.

نصب و ایمن سازی مناسب میلگرد ST57 در سازه های بتنی ضروری است تا اطمینان حاصل شود که به طور موثر بتن را تقویت می کند و یکپارچگی سازه را حفظ می کند. این اغلب شامل قرارگیری و تراز دقیق بر اساس نقشه های مهندسی و ساخت و ساز و همچنین اطمینان از فاصله و همپوشانی مناسب میلگرد می باشد.

  • ساختمان سازی
  • کشتی سازی
  • پتروشیمی
  • ماشین سازی (ماشین های صنعتی)
  • قالب سازی
  • ساخت تجهیزات دوار مانند پمپ و کمپرسور

میلگرد ST57 یک جزء حیاتی در صنعت ساخت و ساز است که برای افزایش مقاومت و دوام سازه های بتن مسلح استفاده می شود. ماهیت قوی و قطر زیاد آن را برای کاربردهای سنگین مناسب می کند و نصب مناسب آن برای تضمین ایمنی و پایداری پروژه های ساختمانی مختلف بسیار مهم است.

جهت اطلاع از قیمت میلگرد ساده کلیک نمایید.

 

استاندارد میلگرد ST57

استاندارد میلگرد st57 در بین استانداردهای رایج برای مواد فولادی و آهنی، استاندارد DIN آلمان اغلب اولین انتخاب است. DIN که مخفف Deutsches Institut für Normung (موسسه استاندارد سازی آلمان) است، به دلیل معیارهای جامع و سختگیرانه خود برای تعریف مشخصات و خواص مقاطع فولادی شناخته شده است. این به ویژه برای جداول مشخصات Stahl Eisen شناخته شده است. علاوه بر این، استانداردهای قابل توجه دیگری برای مواد آهن و فولاد وجود دارد، از جمله استانداردهای EN اتحادیه اروپا، ASTM در ایالات متحده، AISI در ایالات متحده، SAE در ایالات متحده، JIS در ژاپن و AFNOR در فرانسه. این استانداردها نقش مهمی در تضمین کیفیت و قوام محصولات فولادی و آهنی در صنایع مختلف دارند.

 

استاندارد میلگرد

 

همچنین می توانید برای اطلاع از قیمت میلگرد برند های مختلف از جمله میلگرد شاهین بناب ، میلگرد ابرکوه ، میلگرد ابهر ، میلگرد فایکو ، میلگرد ذوب آهن اصفهان ، میلگرد ظفربناب ، میلگرد شاهرود ، میلگرد ساده متین ، میلگرد میانه ، میلگرد زاگرس ، میلگرد آناهیتا گیلان ، میلگرد راد همدان ، میلگرد نیشابور ، میلگرد پرشین فولاد و میلگرد بافق یزد ، میلگرد هیربد زرندیه ، میلگرد اهواز ، میلگرد عتیق آذر سهند میلگرد آذر فولاد امین ، میلگرد پردیس آذربایجان و میلگرد آریان فولاد ، می توانید به قیمت انواع میلگرد مراجعه فرمایید.

برای اطلاعات بیشتر درباره ی انواع میلگرد می توانید مقالات میلگرد کامپوزیتی، میلگرد عصایی،  میلگرد آلومینیوم، نورد میلگرد، میلگرد پلی یورتان، بندیل میلگرد، آشنایی کامل با نرده حفاظ میلگرد، راهنمای جامع علامت های اختصاری میلگرد، نسبت میلگرد به بتن، نحوه میلگرد گذاری فونداسیون، محاسبه میلگرد فونداسیون، مزایا و معایب جوشکاری میلگرد، دلایل شکستن میلگرد و روش جلوگیری از آن، روش های اتصال میلگرد، اورلب میلگرد، مقدار میلگرد ساختمان دو طبقه، میلگرد ژوئن، میلگرد پیش تنیده، میلگرد حرارتی، تیرچه کرومیت، 0 تا 100 کاشت میلگرد، کوپلر میلگرد چیست، میلگرد ksc چیست

بهترین میلگرد شناژ، تفاوت گریدهای میلگرد، مقایسه وزن میلگرد کارخانه های مختلف، 12 روش‌ تشخیص میلگرد تقلبی از اصل، دوخت بتن با میلگرد، فرآیند استاندارد خمکاری میلگرد، نحوه شناسایی انواع میلگرد، میلگرد گالوانیزه چیست، 7 تفاوت میلگرد صنعتی و میلگرد ساختمانی و تفاوت میلگرد و مفتول را در دانشنامه تخصصی فولاد و آهن آلات فولاد حامیران مطالعه نمایید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا