logo
شرکت حامی آلیاژ آسیا (فولاد حامیران)
02163511
02162846000
logo

الکترود 1328G چیست + کاربرد

الکترود G 1328

الکترود 1328G یک نوع الکترود جوشکاری است که برای اتصال و روکشی مس و آلیاژهای مس استفاده می‌شود. این الکترود به خوبی بر روی سطوح فولاد، فولاد ریختگی و چدن خاکستری قابل استفاده است، به خصوص در صنایع ماشین‌سازی برای روکشی پیاله‌های یاتاقانهای برنزی.

 جوشکاری برنج

با توجه به اینکه برنج از مهمترین آلیاژهای مس میباشد جوشکاری آن بسیار حائز اهمیت میباشد . این فلز (برنج)مقاومت بالایی در برابر زنگ زدگی و پوسیدگی دارد. جوشکاری برنج  بسیار سخت است. بعلت اینکه  روی در حرارت نزدیک ذوب برنج بخار میشود. گازهای حاصل از این جوشکاری  خطرناک است. وبهتر است در مکان باز یا دارای تهویه مناسب جوشکاری انجام شود.

معمولا برنج را با الکترودهای گرافیتی و الکترودهای معمولی جوشکاری میکنند. دراین روش جوشکاری از قطب معکوس استفاده میکنند. جوش دادن برنج نسبت به مس، فولاد و چدن آسانتر و استحکام آن بیشتر است.  ضمنا باید در این جوشکاری فاصله قوس الکتریکی را رعایت نمود.

جهت اطلاع از قیمت الکترود کلیک نمایید.

 

نکات مهم در جوش کاری برنج

مقدار مس موجود در سیم جوشی که با آن جوشکاری برنج انجام میدهیم میباید بین 42 تا 82 درصد مس داشته باشد .  دراین روش باید از پودر جوشکاری استفاده کرد که از اکسیداسیون جلوگیری نماید. توجه داشته باشید که از  تنه کار در جوشکاری برنج نباید استفاده کرد زیرا درز جوش را می خورد وبه آن آسیب میرساند. ضمنا باید شعله به شکلی تنظیم شود که مقدار اکسیژن از استیلن بیشتر باشد.

رعایت نکات ایمنی از دیگر مواردی است که میباید رعایت شود.  عینک ایمنی ، دستکش مخصوص و لباس مخصوص  و اینکه  جوشکاری را در مکان بسته انجام ندهید. جوشکاری  باید درمحیط باز صورت گیرد. زیرا درمحیط بسته باعث به وجود آمدن گاز سمی میشود. برای تنفس انسان مشکلات فراوانی ایجاد میکند.

برای اطلاعات بیشتر درباره الکترودها می توانید به مقاله همه دسته بندی الکترودها مراجعه نمایید.

 

الکترود جوش

 

ویژگیهای کاربردی الکترود 1328G

 • این الکترود در بازار به نام الکترود برنز نیز شناخته می شود.
 • با توجه به جریان آرام این الکترود ، جوشکاری با آن بسیار راحت میباشد.
 • جوشکاری با این الکترود در تمام حالات امکان پذیر میباشد و محدودیتی ندارد.
 • توسط این الکترود میتوان فلزاتی را که حاوی آلیاژهای مس ، برنز، قلع ، میباشند را جوشکاری نمود.
 • بیشترین کاربرد این الکترود در صنایع ماشین سازی میباشد. (. برای روکش نمودن کاسه های یاتاقان های برنزی ).
 • هنگام جوشکاری این الکترود نباید مرطوب یا خیس باشد.
 • در جوشکاری با این الکترود امکان برقراری سریع قوس  وجود داشته و در ابتدا و یا در حین کار نیز الکترود به قطعه نمی چسبد.  همچنین کیفیت ظاهری و خواص فیزیکی جوش بسیار خوب میباشد.
 • از این الکترود می توان برای پوشش دادن فولاد و چدن نیز استفاده کرد.

جهت اطلاع از قیمت الکترود میکا 6013 کلیک نمایید.

 

مزایای الکترود 1328G

 1. استفاده آسان و راحت: یکی از قابلیت‌های اصلی این الکترود، قابلیت استفاده آسان و راحت است. این الکترود امکان برقراری سریع قوس جوشکاری را فراهم می‌کند و به دلیل عدم چسبندگی آن به قطعه کاری، کیفیت جوش برقرار می‌ماند.
 2. تنوع در قطر الکترود: این الکترود در انواع مختلفی از قطرها تولید می‌شود. این مزیت تنوع در انتخاب قطر الکترود، به کاربر امکان می‌دهد در موارد و ضخامت‌های مختلفی از آن استفاده کند. هر قطر الکترود می‌تواند برای کاربردهای خاص و مناسب خودش مورد استفاده قرار گیرد.

در کل، الکترود 1328G با برقراری سریع قوس، عدم چسبندگی به قطعه کاری، و تنوع در قطرها، به عنوان یک ابزار جوشکاری، امکاناتی را برای جوشکاران فراهم می‌کند که می‌تواند در انجام کارهای مختلف و در شرایط مختلفی مورد استفاده قرار گیرد.

جهت اطلاع از قیمت الکترود 2.5 میکا و قیمت الکترود 4 میکا به صفحه مرتبط آن مراجعه کنید.

 

کاربرد الکترود 1328

 

خواص و کاربرد الکترود 1328G

مزایای استفاده از الکترود برنز عبارتند از:

 1. روکش مس بر روی فولاد و فلزات دیگر: این الکترود می‌تواند به خوبی مس و آلیاژهای مس را بر روی سطوح مختلفی از جمله فولاد و فولاد ریختگی روکش کند.
 2. مناسب برای روکش پیاله‌های یاتاقانهای برنزی: در صنایع ماشین‌سازی، استفاده از این الکترود برای روکشی پیاله‌های یاتاقانهای برنزی بسیار مفید است.
 3. جریان آرام و آسانی در جوشکاری: الکترود برنز دارای جریان آرامی است که باعث می‌شود جوشکاری با آن راحت‌تر و ساده‌تر باشد.

در کل، استفاده از الکترود برنز به عنوان یک ابزار جوشکاری، برای اتصال و روکشی مس و آلیاژهای مس، به ویژه در صنایع ماشین‌سازی، بسیار مفید و کارآمد است.

جهت اطلاع از الکترود میکا 3 کلیک نمایید.

 

موارد مصرف الکترود 1328G

آلیاژهای برنز-قلع، برنج قرمز و مس، همینطور برای روکشی مس روی فولاد، فولاد ریختگی و چدن خاکستری (سیاه)

 

درصد ترکیبات شیمیایی الکترود 1328G

Cu

Sn Mn

P

91

7.5 0.4

0.3

 

جهت اطلاع از قیمت الکترود 7018 کلیک نمایید.

 

جدول تناسب سایز الکترود 1328G

سایز الکترود (میلیمتر)

طول الکترود (میلیمتر)

جریان مورد توصیه (آمپر)

2mm

250mm

40 – 70A

2.5mm

350mm

70 – 120A

3.25mm

350mm

130 – 180A

4mm

450mm

160 – 20A

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا