logo
شرکت حامی آلیاژ آسیا (فولاد حامیران)
02163511
02162846000
logo

الکترود E7010 چیست

الکترود 2

در این مقاله درباره الکترود E7010 مطالبی را بیان می کنیم. جوشکاری با الکترود یا به صورت عامیانه جوشکاری قوس دستی یکی از روشهای معمول و پرکاربرد در صنعت جوشکاری است. در این روش، از یک الکترود جوشکاری برای ایجاد قوس الکتریکی بین الکترود و قطعه کار استفاده می‌شود. با ایجاد این قوس، قطعه کار و الکترود ذوب می‌شوند و به هم متصل می‌شوند.

الکترود E7010

انتخاب نوع الکترود به نوع و جنس موادی که قرار است جوش داده شود. الکترودها ممکن است در اندازه، جنس و پوشش متفاوت باشند که هر کدام از ویژگی‌های خاص خود را برای جوشکاری مواد خاص دارند. به عنوان مثال، الکترودهای متفاوت برای جوشکاری فولاد، قرار دادن تجهیزات یا فولاد ضد زنگ مورد استفاده می‌گیرند.

این انتخاب الکترود بر اساس ویژگی‌های فنی، نیاز به جوشکاری به بهترین شکل انجام می‌شود و تولید مواد با کیفیت و استحکام مناسب انجام می‌شود.

جهت اطلاع از لیست قیمت الکترود میکا کلیک نمایید.

 

الکترود E7010 میکا 

الکترود 7010 میکا یکی از محصولات با کیفیت شرکت میکا است که به خوبی برای جوشکاری و پرکردن پایه یا اساس استفاده می‌شود. این الکترود از گروه الکترودهای روتیلی سلولوزی است که در فضاها و سازه هایی که نیاز به ترمیم یا پرکردن اولیه دارند، استفاده می شود.

 

الکترود 4

 

از این الکترود برای جوشکاری در حالتهای تخت، افقی، سربالا، بالاسر و سرازیر استفاده می شود. این محصول برای جوش فولادهای عمومی، فولادهای دیگ بخار و انواع لوله‌هایی که مورد نیاز هستند، مناسب می‌شوند.

این نوع الکترود به دلیل ویژگی‌های خاص، قابل‌قبول بودن جریان الکتریکی مناسب، قدرت نفوذ و عملکرد خوب در محیط‌های مختلف، برای جوشکاری‌هایی با نیازهای متنوع، گزینه‌های مناسب می‌شوند.

استفاده از الکترودها به خشک کردن نیاز دارد تا از آب و نمک پاک شود و کیفیت جوشکاری حفظ شود. برای خشک کردن الکترودها از یک دستگاه به نام «آون» استفاده می‌شود.

جهت اطلاع از قیمت الکترود جوشکاری کلیک نمایید.

 

قبل از قرار دادن الکترود E7010 در آون

زمان و دما: بر اساس اصول تولید الکترود، زمان و زمان مناسب برای خشک کردن را رعایت کنید. افزایش یا کاهش زمان یا دما ممکن است باعث فاسد شدن الکترود شود.

حفظ میزان حرارت: الکترودها نباید بیش از حد خشک شوند، زیرا این موضوع می تواند باعث تغییر در ویژگی های الکترود و کیفیت جوشکاری شود.

به عنوان مثال، برای الکترود 7010، معمولاً نیاز است که در دمای 100 تا 10 درجه سانتیگراد به مدت یک تا یک ساعت در آوون قرار گیرد. این فرآیند باعث حذف الکترود می‌ و الکترود برای استفاده در جوشکاری خواهد شد.

احتیاط در رعایت دما و زمان نیاز برای خشک کردن الکترودها از اهمیت بالایی برخوردار است تا بهترین عملکرد و کیفیت در جوشکاری حاصل شود.

 

الکترود 7010 آما

 

ویژگی الکترود E7010

    • جزو گروه الکترودهای سلولزی میباشد.
    • این الکترود برای جوشکاری لوله ها مورد استفاده قرار میگیرد.
    • این الکترود برای پاسهای ریشه ، و پرکن مناسب میباشد.
    • نوع جریان مصرفی : (جریان مستقیم قطب معکوس).
    • حالات جوشکاری: تخت، افقی ، عمودی، سربالا، بالاسر،عمودی سرازیر

 

جهت اطلاع از قیمت الکترود 3 کلیک نمایید.

 

درصد ترکیبات شیمیایی فلز جوش

CMnSiMoSP
0.110.50.120.25<0.02<0.02

 

جهت اطلاع از قیمت الکترود کلیک نمایید.

 

جدول تناسب سایز الکترود E7010

جریان ( آمپر )طول الکترودسایز الکترود
60-80 A350 mm2.5mm
80-120 A350 mm3.25mm
110-140 A350 mm4.00mm
140-200 A350mm5.00mm

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا