logo
شرکت حامی آلیاژ آسیا (فولاد حامیران)
02163511
02162846000
logo

چرخ خودرو با فولاد می‌چرخد!

چرخ خودرو

به گزارش روابط عمومی فولاد حامیران، فولاد در نقش یک صنعت مادر کاربردهای بسیاری در صنایع مختلف از جمله صنعت خودروسازی را نیز دارد. امروزه در خودروسازی مدرن نیز با این که ساخت خودرو با حداقل وزن در جهت کاهش مصرف سوخت، همواره دغدغه فعالان این صنعت بوده اما هنوز هم فولاد به عنوان ماده اولیه جایگاه خود را در صنعت خودروسازی حفظ کرده است.

اهمیت فولاد در صنعت خودروسازی

استفاده از فلزات جایگزین به جای فولاد در روند ساخت خودرو، ملزم به صرف هزینه بیشتری است. از سوی دیگر استفاده از فولاد در صنعت خودروسازی مزیت‌هایی چون استحکام بالا، گستردگی خواص، قابلیت انعطاف در تولید و… را به دنبال دارد.

انواع محصولات فولادی در قسمت‌های مختلف یک خودرو کاربرد دارد. بخش‌های گوناگون در یک اتومبیل مانند ستون‌ها، سقف و بدنه به عنوان اجزای بیرونی و شاسی‌ها، قطعات موتور و لوله‌ها به عنوان اجزای داخلی از فولاد ساخته شده‌اند.

از میان مقاطع فولادی برخی کارایی بیشتری در صنعت خودروسازی دارند؛ از جمله این محصولات فولادی می‌توان به ورق و پروفیل اشاره کرد که ورق فولادی اصلی‌ترین ماده تشکیل‌دهنده در یک خودرو است.

جهت اطلاع از قیمت ورق mo40 کلیک نمایید.

انواع ورق‌های فولادی شامل ورق سیاه، ورق روغنی و ورق گالوانیزه در قسمت‌های مختلف خودرو به کار برده می‌شوند. به عنوان مثال ورق سیاه در ساخت سیستم تعلیق خودرو، ورق روغنی در ساخت سیستم انتقال قدرت و فنربندی و ورق گالوانیزه در ساخت بدنه واسکلت اصلی خودرو مورد استفاده قرار می‌گیرد.

شرکت فولاد حامیران به عنوان یکی از بزرگترین بازرگانی‌های توزیع‌کننده انواع محصولات فولادی و آهن‌آلات صنعتی و ساختمانی قابلیت تأمین محصولات فولادی کاربردی در صنعت خودروسازی را دارد.

روابط عمومی فولاد حامیران

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا