logo
شرکت حامی آلیاژ آسیا (فولاد حامیران)
02163511
02162846000
logo

عقب‌نشینی چین از بازار فولاد چه مزیتی برای سایر رقبا دارد؟

بازار فولاد چین

به گزارش روابط عمومی فولاد حامیران و طبق گفتگوی فولادبان با رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، وی بیان کرد: پیش بینی می‌شود در سال آینده قیمت محصولات فولادی افزایش یابد.

افزایش قیمت محصولات فولادی در سال آینده و تأثیر سیاست‌های چین در بازار فولاد

بهرام سبحانی در ادامه گفت: قیمت‌‍‌های سال 2022 در قیاس با سال گذشته میلادی به علت پایان بحران کرونا صعودی خواهد بود. باتوجه به بهبود شرایط کرونایی فعالیت‌های عمرانی و ساخت و سازها آغاز شده و این روندِ مثبتِ بازگشت به زندگی عادی، مانع از نزولی شدن قیمت محصولات فولادی می‌شود.

سبحانی به سیاست چین در ارتباط با کاهش تولید فولاد اشاره کرد و ادامه داد: چین در سال یک میلیارد تن محصولات فولادی تولید می‌کند و این کشور اعلام کرده در سال آتی حدود ده درصد کمتر فولاد تولید خواهد کرد. یقینا کاهش تولید 100 میلیون تن از محصولات فولادی توسط چین موجب رونق بازار برای سایر فولادسازان خواهد شد.

رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران با اشاره به قیمت محصولات بالادستی در زنجیره تولید فولاد، محصولات میانی مانند شمش و در انتها محصولات نهایی مثل میلگرد و نبشی، تصریح کرد: تولید آهن اسفنجی و گندله در صورتی اثر مثبت بر بازار دارد که منجر به تولید فولاد به صورت محصول نهایی شود؛ هم چنین قیمت محصول نهایی فولادی باید از قیمت مواد اولیه تبعیت کند.

روابط عمومی فولاد حامیران

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا