logo
شرکت حامی آلیاژ آسیا (فولاد حامیران)
02163511
02162846000
logo

فولاد پاک بسازیم!

فولاد پاک

به گزارش روابط عمومی فولاد حامیران، در روند تولید فولاد با توجه به استفاده از سوخت‌های فسیلی مانند ذغال‌سنگ، انتشار کربن دی اکسید امری ناگزیر است. امروز تولیدکنندگان بزرگ فولاد در سراسر جهان به این فکر افتاده‌اند که از سوختی جایگزین در فولادسازی بهره گیرند تا از انتشار گازهای گلخانه‌ای کاسته شود.

سوخت هیدروژن و آینده‌ای سبزتر

در راستای دستیابی به این هدف سوخت هیدروژن در روند تولید فولاد، سوختی جایگزین است. با استفاده از این سوخت در فولادسازی حرکت به سوی مسیر تولید فولاد سبز هموارتر خواهد شد. بی‌شک ساخت فولاد با این روش اثرات مثبت بسیاری را نیز بر محیط زیست خواهد گذاشت.

جهت اطلاع از قیمت فولاد نرم کلیک نمایید.

 

بررسی تحولات صنعت فولاد جهان نشان می‌دهد در آمریکا و اتحادیه اروپا، روی آوردن به فولادسازی با استفاده از سوخت هیدروژن، درحال رواج یافتن است. با استفاده از این روش، هزینه برق مصرفی در صنعت فولاد به میزان 15 تا 20 دلار به ازای هر تن کاهش خواهد یافت که گامی مثبت در بهینه‌سازی مصرف انرژی نیز خواهد بود.

اکنون سرمایه‌گذاری فولادسازان با تعهد به فناوری کربن صفر بخش کمی از کل روند جهانی را تشکیل می‌دهد. طبق برآوردهای جهانی، اگر جهان بخواهد به اهداف مدنظر در راستای دستیابی به تولید فولاد سبز برسد باید با سرعت بیشتری در مسیر سرمایه‌گذاری برای تحقق این امر حرکت کند.

روابط عمومی فولاد حامیران

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا