logo
شرکت حامی آلیاژ آسیا (فولاد حامیران)
02163511
02162846000
logo

مشکلات تامین انرژی، دلایل افت تولید فولاد در ایران

مشکلات تامین انرژی، دلایل افت تولید فولاد در ایران

مشکلات تامین انرژی، دلایل افت تولید فولاد در ایران

به گزارش تجارت‌نیوز افزایش قبض برق فولادسازان در سال گذشته باعث نگرانی‌هایی در این صنعت شده است. طبق گزارش ها، قیمت برق کارخانجات فولادی کشور افزایش پیدا کرده که این اقدام بدیهی بوده و مسلما اتفاق می‌افتد.

در سطح جهانی، تامین انرژی از وظایف دولت‌ها به شمار می‌رود که قیمت تمام شده آن را با احتساب سود و هزینه مالیاتی به فعالان اقتصادی می‌دهند.

از سوی دیگر، کشورهایی که حتی حامل‌های انرژی ندارند و ناچار هستند آن را وارد کنند، مشکلات انرژی را برای فعالان اقتصادی حل می‌کنند؛

این مسئله باعث شده تا تولید فولاد ایران در ماه گذشته میلادی نسبت به سایر کشورها کاهش یابد. با وجود اینکه در این ماه قطعی برق و گاز وجود نداشت، علت اصلی این افت تولید به قوانین بانک مرکزی بازمی‌گردد که تاثیر قابل توجهی در این زمینه داشته است.

به دلیل الزام فولادسازان به رفع تعهدات ارزی خود با دلار نیمایی، برخی تولیدکنندگان تصمیم به کاهش میزان تولید خود گرفته‌اند، زیرا دیگر توانایی صادرات ندارند. این وضعیت نشان‌دهنده چالش‌های عمده‌ای است که فولادسازان ایرانی با آن مواجه هستند.

ادامه این وضعیت می‌تواند تأثیرات قابل توجهی بر تولید فولاد در ایران داشته باشد.

ادامه این روند ممکن است به کمبود محصولات فولادی در بازار داخلی، مشکلات اجتماعی و اقتصادی در مناطق وابسته به صنعت فولاد و از دست رفتن سهم ایران در بازارهای جهانی منجر شوند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا