logo
شرکت حامی آلیاژ آسیا (فولاد حامیران)
02163511
02162846000
logo

افزایش ۸ درصدی مصرف صنعت مادر در کشور

صنعت مادر

کارشناسان بازار، از صنعت فولاد به عنوان «صنعت مادر» یاد می‌کنند؛ به این جهت که یکی از نیازهای مهم و اساسی برای توسعه کشورها محصولات فولادی است که موجب پویاتر شدن اقتصاد آنها می‌شود.

رشد مصرف و تولید فولاد

به گزارش واحد روابط عمومی فولاد حامیران؛ بیشتر کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه در زمینه تولید و مصرف فولاد رتبه‌های بالایی دارند. به گونه‌ای که میزان سرانه مصرف فولاد در هر کشوری نشان دهنده میزان توسعه صنعتی آن کشور است، بنابراین متناسب با افزایش مصرف محصولات فولادی می‌توان گفت که اقتصاد کشورها تا چه اندازه پویاتر خواهد بود.
سال‌هاست که روند تولید فولاد در کشورهای جهان روند افزایشی به خود گرفته و کشور ما نیز از این قاعده مستثنی نبوده است. طبق آمار اعلامی انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، محصولات فولادی در کشور ما، طی فروردین ماه امسال نسبت به فروردین ماه سال گذشته از افزایش 8 درصدی برخوردار بوده‌است.
آنگونه که در این آمار نمایان می‌شود؛ کشور ما، در نخستین ماه سال 1400، یک میلیون و 521 هزار تن انواع محصولات فولادی از قبیل تیرآهن، میلگرد، ناودانی، نبشی، انواع ورق و غیره مصرف داشته؛ به گونه‌ای که در حالت مقایسه با سال گذشته، یک میلیون و 410 هزار تن فولاد در کشور مصرف شده‌است.
همچنین طبق اعلام انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، در زمینه شمش فولادی در ماه فروردین امسال، دو میلیون و 239 هزار تن اسلب، بیلت و بلوم در کشور مصرف شده که سال گذشته دو میلیون و 101 هزار تن مصرف داشته که نشان می‌دهد از رشد هفت درصدی برخوردار بوده است.

واحد روابط عمومی شرکت فولاد حامیران

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا