logo
شرکت حامی آلیاژ آسیا (فولاد حامیران)
02163511
02162846000
logo

افزایش تولید فولاد در چین با وجود ضرر تولیدکنندگان

افزایش تولید فولاد در چین با وجود ضرر تولیدکنندگان

افزایش تولید فولاد در چین با وجود ضرر تولیدکنندگان

میزان تولید فولاد در کارخانه‌های فولادسازی با کوره‌های قوس الکتریکی (EAF) در چین طی ماه جاری میلادی ‌روند صعودی پیدا کرده است.

نرخ بهره‌برداری از ظرفیت ۸۷ کارخانه مستقل فولاد کوره قوس الکتریکی طی ۱۰ تا ۱۶ ماه جاری میلادی به طور میانگین ۵۴.۲۷ درصد بوده که نشان‌دهنده رشد ۲.۳۹ درصدی برای چهارمین هفته متوالی در این ماه است.

بررسی‌ها نشان می‌دهد فولادسازان چینی در ازای فروش محصولات خود سود چندانی به دست نمی‌آورند و حتی تولیدات خود را در اکثر معاملات با ضرر به فروش می‌رسانند.

طبق گفته فولادسازان این کشور، خاموش کردن کوره‌ها پس از اتمام کار تعمیر و نگهداری، سبب ورود ضرر بسیار سنگینی می‌شود، به عبارت ساده‌تر تعطیل کردن خطوط تولید ضرر بیشتری نسبت به فروش محصولات فولادی با قیمت پایین‌تر به همراه دارد.

طبق توضیحات یک تحلیل‌گر بازار فولاد در شانگهای چین، فروش محصولات فولادی تولید شده توسط بیشتر کارخانه‌های کشور با وجود دوره کم پیک مصرف برق با ضرر همراه بوده است و تنها تعداد کمی از کارخانه‌های فولادی در ازای فروش محصولات خود سود کسب کرده‌اند.

علاوه بر این با افزایش دما در سراسر کشور انتظار می‌رود بازار داخلی فولاد در هفته‌های آینده به تدریج وارد فصل رکود و کاهش مصرف فولاد شود. به گفته این تحلیل‌گر بازار فولادی، دولت در بسیاری از شهرهای بزرگ چین سیاست‌های محرک خود را برای رونق بازار ملک و ساخت‌وساز بالا برده است.

به نظر میرسد که تأثیر اعمال این سیاست‌ها بلافاصله در بازار محصولات فولادی نمایان نمی‌شود و اثرات آن در طولانی مدت مشخص خواهد شد. درنتیجه فولادسازان چینی باید هرچه زودتر روند صعودی تولید خود را متوقف کنند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا