logo
شرکت حامی آلیاژ آسیا (فولاد حامیران)
02163511
02162846000
logo

فولاد، صنعتی استراتژیک

استراتژیک صنعتی

صنعت فولاد به عنوان یک صنعت مادر و استراتژیک مسیر توسعه صنعتی را برای کشورمان هموار نموده است. ایران اکنون با ظرفیتی بیش از 40 میلیون تن تولید فولاد در سال توانسته در میان سایر فولادسازان جهان در جایگاه دهم قرار گیرد.

توسعه صادرات فولاد ایران به بازارهای جهانی

با توجه به میزان مصرف کشور از فولاد خام و محصولات فولادی، مازاد این تولیدات می‌تواند در بازارهای جهانی عرضه شده و سبب رونق هرچه بیشتر صادرات کشورمان در حوزه صنایع معدنی شود.

با اقدام به تجهیز اسکله‌های تجاری و توسعه زیرساخت‌های حمل و نقل ریلی و جاده‌ای و مواردی از این قبیل، تحقق پیشرفت هرچه بیشتر بخش صادرات فولاد ایران دور از ذهن نخواهد بود. با انجام این اقدامات نرخ صادرات فولاد به‌صرفه‌تر بوده و ایران می‌تواند از بازار صادراتی جهان سهم قابل توجهی به‌دست آورد.

صادرات دست کم 12 تا 15 میلیون تن فولاد، با برنامه‌ریزی درست در جهت ارتقای جایگاه فولاد ایران در بازار جهانی امکان پذیر خواهد بود. البته در این مسیر از موانعی چون تحریم و محدودیت‌های صادراتی که بر کشورمان اعمال شده نیز نمی‌توان غافل شد اما با وجود این مسائل، پیشرفت صنعت فولاد ایران به عنوان دهمین فولادساز برتر در دنیا قابل ستایش است.

روابط عمومی فولاد حامیران

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا