logo
شرکت حامی آلیاژ آسیا (فولاد حامیران)
02163511
02162846000
logo

روند صعودی قیمت شمش و تختال فولادی ایران

قیمت شمش

حمایت چین از افزایش قیمت فولاد ایران

به گزارش روابط عمومی فولاد حامیران و به نقل از متال بولتن (MetalBulletin)، چین از افزایش قیمت فولاد ایران حمایت کرد. چین در واقع بازاری برای به فروش رساندن مواد اولیه تولید فولاد ایرانی است.

قیمت معاملاتی شمش فولاد چین در 9 فوریه با احتساب مالیات بر ارزش افزوده معادل 4670 یوان در هر تن معامله شد که در قیاس با روز قبل آن 20 یوان به ازای هر تن و نسبت به پایان ماه ژانویه 190 یوان افزایش قیمت داشت. این اتفاق سبب افزایش قیمت شمش فولادی وارداتی به چین شد.

بر اساس نوشته Fastmarkets، مشتریان چینیِ شمش فولادی ایران حاضر بودند به ازای هر تن cfr (ارزش کالا و کرایه حمل تا بندر مقصد)، 650 دلار پرداخت کنند. بدون در نظر گرفتن کرایه حمل، حاشیه سود و هزینه‌های بانکی برای هر تن فولاد، قیمت آن 590 دلار در هر تن فوب بنادر جنوب ایران معامله می‌شود.

در هفته اخیر، قیمت معاملات مواد اولیه تولید فولاد ایران در منطقه شورای همکاری کشورمان به ازای هر تن cfr (ارزش کالا و کرایه حمل تا بندر مقصد)، 620 دلار بود. طی این هفته در رزروهای جدیدتر، قیمت شمش فولادی صادراتی ایران به ازای هرتن 30 دلار افزایش قیمت داشته است.

بر اساس ارزیابی قیمتی Fastmarkets، ارزش شمش فولاد صادراتی ایران از هفته اخیر که معادل 560 دلار در هر تن فوب بود، به 590 دلار تا 9 فوریه افزایش قیمت یافت.

در ارتباط با قیمت تختال فولادی صادراتی ایران، ارزیابی قیمت Fastmarkets در روز چهارشنبه 9 فوریه معادل 600 تا 610 دلار به ازای هرتن فوب است که نسبت به هفته گذشته حدود 40 تا 50 دلار افزایش قیمت را تجربه کرده است.

روابط عمومی فولاد حامیران

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا