logo
شرکت حامی آلیاژ آسیا (فولاد حامیران)
02163511
02162846000
logo

فرسودگی در صنایع معدنی و تأثیر آن بر تولید فولاد

صنایع معدنی

استخراج از معادن به عنوان حلقه اولیه زنجیره تولید فولاد، بر بازار این محصول استراتژیک اثر گذار خواهد بود.

امروزه اهمیت و کاربرد فولاد به عنوان محصول استراتژیک زنجیره تولید فولاد در زندگی بشر و به خصوص نقش آن در توسعه صنایع مختلف بر کسی پوشیده نیست.

از این رو عملکرد صحیح هر یک از صنایع دخیل در این چرخه‌ی تولید نه تنها بر کیفیت محصول نهایی و توسعه صنایع ذی ‌نفع اثر گذار خواهد بود، بلکه به کاهش خروج ارز از کشور نیز کمک بسیاری می‌کند.

صنایع معدنی به عنوان یکی از اصلی‌ترین بخش‌های زنجیره تولید فولاد در کشور به شمار می‌روند. از این رو وجود هرگونه اختلال در این صنایع، بر کیفیت انواع محصولات فولادی مورد استفاده در صنعت و در نتیجه توسعه کشور تأثیرگذار خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی فولاد حامیران و به نقل از روزنامه جهان صنعت، ماشین‌آلات صنعتی و تجهیزات معدنکاری که در حال حاضر در معادن کشور مورد استفاده قرار می‌گیرد فرسوده شده و عملکرد معادن را با مشکل مواجه کرده است.

تسهیل فرآیند استخراج و تولید محصول نهایی

در واقع تولید کنندگان ماشین‌آلات و تجهیزات مورد نیاز معادن در کشور فقط مونتاژ نهایی این محصولات را انجام می‌دهند و تولیدکننده واقعی در راستای رفع نیاز معدن کاران در کشور وجود ندارد. همچنین محدودیت در واردات تجهیزات موردنیاز، تأخیر در تحویل و قیمت بالای محصول نهایی از مشکلات حال حاضر در بخش صنایع معدنی است که تولیدات فولاد را نیز تحت الشعاع قرار داده است.

تسهیل فرآیند استخراج ماده اولیه تولید فولاد تا فرآوری و عرضه‌ی آن به بازار مصرف، در کیفیت و بهای تمام شده محصول نهایی زنجیره تولید فولاد اثر گذار خواهد بود.

مجموعه فولاد حامیران به عنوان بزرگترین و معتبرترین مرجع تخصصی عرضه انواع فولادهای آلیاژی، آهن‌آلات صنعتی و ساختمانی، استنلس استیل‌ها و سوپر آلیاژها نیز عضوی از این زنجیره است. این مجموعه تلاش می‌کند تا با ارائه محصولات و خدمات با کیفیت به مشتریان خود در مسیر توسعه و پیشرفت کشور گام بردارد.

روابط عمومی فولاد حامیران

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا