logo
شرکت حامی آلیاژ آسیا (فولاد حامیران)
02163511
02162846000
logo

تحریم با فولاد روسیه چه می‌کند؟

فولاد روسیه

تحریم‌ها تهدیدی برای صنعت فولاد روسیه نمی‌باشد

به گزارش روابط عمومی فولاد حامیران، شرکت MMK یکی از نمایندگان صنعت فولاد روسیه در گفتگو با S&P Global Platts گفت: کسب و کار فولادی ما مانند سابق پیش رفته و تحریم‌ها تهدیدی برای ما محسوب نمی‌شود و ما می‌توانیم ثبات مالی خود را حفظ کنیم.

جهت اطلاع از قیمت فولاد mo40 کلیک نمایید.

شرکت روسی معدن و فولاد Severstal نیز در این رابطه بیان کرد که پیامدها و عوامل اثرگذار بر تجارت خود را در نظر دارد. شرکت Severstal از موقعیت مالی خوبی برخوردار بوده و بدهی‌های این شرکت در سطح بسیار پایینی قرار دارد. این شرکت یکی از کم هزینه‌ترین شرکت‌های فولادی در جهان است.

مدیر ارشد یکی دیگر از شرکت‌های معدنی و فولادساز بزرگ در روسیه به نام Evraz، طی گفتگوی خود با موسسه S&P Global Platts اظهار کرد: ذخیره نقدی شرکت در ترازنامه آن بیش از یک میلیارد دلار است که این ذخایر مالی در بانک‌های کشور روسیه نگهداری می‌شود.

این شرکت اعلام کرد که اصول فعالیت در شرایط تحریم را می‌داند و مانند گذشته به روند کار خود ادامه می‌دهد. Evraz در حال بررسی موجودی انبارهای خود است و امکان دارد ذخایر قطعات یدکی خود را افزایش دهد.
بنا بر تحلیل اعلام شده توسط کارشناسان مستقر در مسکو، در صورت کنار گذاشتن محصولات فولادی روسیه در بازارهای خاص فولادی، انگیزه برای سرمایه‌گذاری در پروژه‌های آهن اسفنجی(DRI)، بریکت گرم(HBI) و پروژه‌های هیدروژنی احتمال دارد کاهش پیدا کند.

جهت اطلاع از قیمت لوله گوشتدار کلیک نمایید.

به دنبال درگیری‌های اخیر میان روسیه و اوکراین تحریم‌هایی توسط غرب بر روسیه اعمال شده است. شرکت‌های بزرگ فولادی روس اعلام کردند که تحریم‌های اخیر با وجود منابع مالی قوی، سطح پایین بدهی‌ها و تجربیات خود در تحریم‌های پیشین، ضربه مهلکی بر آنان وارد نخواهد کرد.

روابط عمومی شرکت فولاد حامیران

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا