logo
شرکت حامی آلیاژ آسیا (فولاد حامیران)
02163511
02162846000
logo

امضای تفاهم نامه تامین اتوبوس داخلی

تامین اتوبوس داخلی

تفاهم نامه تامین اتوبوس داخلی

تفاهم‌نامه با ۱۳ تولیدکننده داخلی برای تامین اتوبوس منعقد شد

به گزارش ایرنا، شهریار افندی‌زاده در گفت و گو با برنامه «روی خط اقتصاد» گفت: مقرر شده پنج‌هزار دستگاه اتوبوس با حداکثر پنج سال کارکرد وارد چرخه نوسازی و توسعه ناوگان حمل و نقل جاده ای کشور شود. در این راستا وزارت راه و شهرسازی جلساتی با دستگاه های مسئول دخیل در این موضوع برگزار کرد.

جهت اطلاع از قیمت فولاد 316 کلیک نمایید.

 

معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی عنوان‌کرد: از همه سرمایه گذاران داخلی و شرکت های حمل و نقلی درخواست می کنیم در این زمینه سرمایه گذاری لازم را انجام دهند تا بتوانیم این امر مهم را محقق کنیم.

از طرفی سازمان حمل نقل جاده ای با ۱۳ کارخانه داخلی به‌ منظور تامین اتوبوس و مینی بوس در سه سال آینده تفاهم نامه منعقد کرده است. همچنین واردات در کنار تولیدات داخلی مد نظر است تا بتوانیم کمبود وسایل حمل و نقل بین جاده ای را جبران کنیم.

 

تولید اتوبوس

 

وی تصریح‌کرد: همه شرکت های حمل و نقلی دارای کارت بازرگانی می توانند اقدام به واردات اتوبوس و مینی بوس کنند. همچنین تجار نیز می توانند اقدام به واردات کنند اما محور اصلی باید شرکت ها باشند و هیچ انحصاری در قانون برای آن دیده نشده است.

جهت اطلاع از قیمت فولاد ضد زنگ 304 کلیک نمایید.

 

او درباره تغییر کریدور ترانزیتی جاده ابریشم از ایران، گفت: مسیرهایی که به عنوان کریدور ترانزیتی هستند، همه کشورها تلاش می‌کنند سهمی از جابه‌جایی کالا در آنها داشته باشند.

پیش بینی میشود افزایش تعداد و تجدید ناوگان حمل و نقل ممکن است تقاضای برخی اجزای صنعتی از جمله فولاد را افزایش دهد. افزایش فعالیت در زمینه تولید و توسعه ناوگان حمل و نقل ممکن است باعث افزایش سفارشات برای صنعت‌های مرتبط با تولید قطعات خودرو، از جمله صنعت فولاد، شود.

 

ساخت اتوبوس

 

بنابراین، این تصمیمات می‌تواند منجر به افزایش تقاضا برای محصولات فولادی شود و در نتیجه، به تحریک فعالیت‌های اقتصادی و افزایش تولید در صنعت فولاد ایران کمک کنند تا بتواند پاسخگوی این نیاز در صنعت خودروسازی و حمل و نقل باشد.

جهت اطلاع از قیمت فولاد ضد زنگ کلیک نمایید.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا