logo
شرکت حامی آلیاژ آسیا (فولاد حامیران)
02163511
02162846000
logo

صنعت فولاد کره جنوبی بر لبه تیغ

صنعت فولاد کره جنوبی

آنگونه که انجمن تجارت بین المللی کره جنوبی اعلام کرده؛ به افزایش صادرات فولاد کره خوش بین نیست و انتظار دارد کاهش صادرات این محصول همچنان روند کاهشی خود را ادامه دهد. به اعتقاد این انجمن، این احتمال وجود دارد که کمیسیون اروپا، تا یک سال دیگر سیاست های تعرفه ای واردات فولاد را تمدید کند.

تمدید سیاست‌های تعرفه‌ای برای صادرات فولاد

به گزارش واحد روابط عمومی فولاد حامیران، کمیسیون اروپا در اوایل سال 2018 پس از وضع تعرفه 25 درصدی بر واردات فولاد، سیاست های تعرفه ای جدیدی اعمال کرد اما با توجه به نگرانی از عرضه فولاد ارزان تر از جانب سازندگان آسیایی در منطقه خود به 26 محصول فولاد تعرفه 25 درصدی وضع کرد که تا ۳۰ ژوئن امسال دارای اعتبار است.

از سوی دیگر، انجمن تجارت بین المللی کره با اذعان به این موضوع و پیشنهاد تمدید یک ساله سیاست های تعرفه ای، اعلام کرد که بعد از نظر نهایی کمیسیون به شورای اتحادیه اروپا، این شورا تصمیم نهایی را در خصوص تصویب تمدید یا عدم تمدید سیاست های تعرفه ای خواهد گرفت.

به اعتقاد انجمن تجارت بین‌المللی کره تا وقتی که ایالات متحده اجرای وضع تعرفه بر واردات فولاد به آمریکا را ادامه دهد، اروپا هم سیاست ‌های تعرفه‌ای را تمدید خواهد کرد. با این وجود طبق اعلام انجمن فولاد اروپا، در دوره 2018-2012 قبل از اینکه تعرفه جدید بر محصولات فولادی وضع کند، واردات فولاد بیش از دو برابر شده بود در حالی که در آن دوره زمانی با کاهش 26 درصدی صادرات روبه رو بوده است.

لازم به ذکر است براساس قوانین سازمان تجارت جهانی، برنامه‌های حمایتی کشورها بیشتر از سه سال قابل تمدید شدن است. برخی معتقدند این سیاست‌ها تمدید نخواهد شد و بعضی از مقامات بلند پایه موضع منفی درمورد تمدید این سیاست ها دارند زیرا معتقدند که بازخوردهای منفی شرکای تجاری اروپا را دربر دارد.

واحد روابط عمومی شرکت فولاد حامیران

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا