logo
شرکت حامی آلیاژ آسیا (فولاد حامیران)
02163511
02162846000
logo

افزایش مصرف فولاد تولیدی در بازار داخلی

مصرف تولید فولاد در بازار داخلی

تجزیه و تحلیل رشد صنعت فولاد

بررسی آخرین آمار مربوط به صنعت فولاد نشان می‌دهد که در پنج ماهه نخست امسال، با توجه به افزایش تولید فولاد، میزان قابل توجهی از این ماده معدنی صرف مصارف داخلی شده است. این آمار در قیاس با مدت مشابه سال گذشته رشد ۱۸ تا ۳۱درصدی را نشان می‌دهد.

به گزارش روابط عمومی شرکت فولاد حامیران، طبق این آمار، با وجود تولید حدود ۴۵ میلیون تن از انواع اقلام فولادی در کشور، حدود پنج میلیون تن صادرات صورت گرفته و حدود ۴۰ میلیون تن، به مصرف داخلی رسیده است. بر این اساس مصرف ظاهری فولاد کشور در فاصله زمانی فروردین تا پایان مرداد 1401 از رشد ۱۸ تا ۳۱ درصدی برخوردار بوده است.

بر اساس این آمار، تولید مقاطع فولادی در کشور حدود سه میلیون و ۸۷۲ هزار تن بوده که سه میلیون و ۸۵۶ هزار تن آن صادر شده که در مقایسه با مقدار مشابه سال گذشته که سه میلیون و ۲۶۵ هزار تن بوده، رشد ۱۸ درصدی را تجربه کرده است.

این آمار گویای این است که در این بازه زمانی از پنج میلیون و ۱۸۱ هزار تن مقاطع طویل فولادی تولیدی، چهار میلیون و ۱۹۷ هزار تن در داخل مصرف شده که نسبت به مصرف ظاهری آن در مدت مشابه سال گذشته معادل سه میلیون و ۱۹۷ هزار تن، ۳۱ درصد بیشتر شده است.

روابط عمومی شرکت فولاد حامیران

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا