logo
شرکت حامی آلیاژ آسیا (فولاد حامیران)
02163511
02162846000
logo

معاملات فولاد شکلی جدید به خود می‌گیرد!

معاملات فولاد

معرفی طرح سواپ محصولات فولادی

به گزارش روابط عمومی فولاد حامیران و به نقل از فولادبان، طرحی ابتکاری توسط یک شرکت دانش بنیان در زمینه سواپ محصولات فولادی میان شرکت‌های مختلف مطرح شد. کلیت این طرح به این صورت است که شرکت‌های فعال در زمینه فولاد پس از این که معاملات خود را در بورس کالا انجام دادند، با مشارکت در طرح سواپ بتوانند مواد اولیه تولید فولاد و یا محصولات فولادی مورد نیاز خود را از شرکت‌هایی که در مسافت کمتری نسبت به آن‌ها قرار دارند، تهیه کنند.

یکی از اعضای انجمن نوردکاران فولادی ایران در نشست خبری مرتبط با این طرح، بیان کرد: در این روش، بدون این که در تامین مواد اولیه مورد نیاز برای تولید فولاد توسط شرکت‌ها اختلالی ایجاد شود؛ با کم کردن مسافت حمل و نقل محصولات فولادی، هزینه‌ها کاهش خواهد یافت.

وی در ادامه افزود: با توجه به این که اکنون شرکت‌های صنعتی هزینه‌های زیادی را صرف حمل‌و‌نقل مواد اولیه مورد نیاز خود می‌کنند، ما در جهت اصلاح و صرفه‌جویی هزینه‌ها در زمینه جابه‌جایی فولاد، ایده سامانه هوشمند سواپ را مطرح کردیم. این طرح نوین به دنبال کاهش هزینه‌های حمل‌ونقل، سودآوری برای شرکت‌ها، رقابت در عرصه صادرات فولاد، کاهش قیمت نهایی محصولات فولادی و هم‌راستا با آن قیمت نهایی مصرف‌کننده را نیز بهبود می‌بخشد.

از دیگر مزایای این طرح می‌توان به کم کردن آلودگی‌های محیط زیست به علت کاهش جابه‌جایی بار و مسافت، افزوده شدن بر درآمدهای بخش بیمه‌ای، کاهش تصادفات در جاده‌ها، افزایش بودجه در بخش حمل‌ونقل، کاهش قیمت نهایی برای مصرف‌کننده و افزایش رقابت میان شرکت‌ها در عرصه صادرات فولاد اشاره کرد.

روابط عمومی فولاد حامیران

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا